ANKARA HABERLERİ

Mülteci çocuklara oyuncak hediyesi

Hürriyet Haber
10.01.2018 - 15:47Son Güncelleme :

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD), Özel Ayşeabla Anadolu ve Fen Lisesi ile ortaklaşa başlattığı oyuncak kampanyasında, mülteci ve sığınmacı çocuklar ile lise öğrencileri buluştu.

Hürriyet Haber

Derneğin, UNICEF ile beraber yürüttüğü proje kapsamında açılan Altındağ Al Farah (Mutluluğum) Çocuk ve Aile Destek Merkezi’nde bir araya gelen çocuklar ile öğrenciler nişasta hamurundan kardan adam yaptı, sonrasında çocuklar kendilerine verilen oyuncaklarla oynadı. Merkezin Ofis Sorumlusu Serhat Bağlar konuyla ilgili şunları söyledi:

“Mülteciler için herkesin üzülmekten başka yapabileceği şeyler var. Son dönemde de gündemde olan sosyal uyum konusu açısından Türk vatandaşları ve mülteciler arasında bu tarz etkileşim ve karşılıklı tanışma olanakları oluşturan aktiviteler oldukça önemli. Türk öğrencilerden oluşan bu grubun mülteciler için çaba sarf etme düşüncesi bu tanışmayla güçlendi. Bu tarz okul ziyaretlerini önümüzdeki süreçte de organize etmek istiyoruz.”

KERMES GELİRİYLE KIYAFET

Özel Ayşeabla Anadolu ve Fen Lisesi Yabancı Dil Zümresi öğretmenlerinden Özlem Coravanlıoğlu, ikinci dönemin ilk haftasından sonra okullarında bir kermes düzenleyip elde edecekleri gelirle mülteci çocuklara ayakkabı ve kıyafet almayı planladıklarını söyleyerek SGDD ile iletişim halinde kalacaklarını ve bu tarz kampanyaları devam ettireceklerinin altını çizdi.

‘ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM’

11. sınıf öğrencisi Aslı Mungan, “Çocuklarla beraber yaptığımız etkinlikte hayal güçlerini yaptıkları hamurun içine katıp kendi saf dünyalarını yarattıklarını hissettim. Şekillendirdikleri nesnelerde ya bir güneş vardı ya da sahip olmak istedikleri bir oyuncak. İyi ki bu kampanyada varım diyorum” dedi. Suriye’deki iç savaş yüzünden 3 yıl önce Halep’ten Türkiye’ye ailesiyle birlikte gelen 13 yaşındaki S.K. da büyüyünce çocuk doktoru olmak istediğini belirtti.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mülteci çocuklara oyuncak hediyesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2018 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mülteci çocuklara oyuncak hediyesi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  04:18
 • Guneş
  05:52
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:42
 • Yatsı
  21:09
Sayfa Başı