Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Mesleki eğitime otomobilli destek

  Hürriyet Eğitim
  21 Mayıs 2017 - 13:31Son Güncelleme : 21 Mayıs 2017 - 13:33

  Bir otomobil şirketi, ‘Mesleki Eğitime Destek Programı’ kapsamında okullara araç verdi. Proje tamamladığında 56 otomobil okullara teslim edilmiş olacak. Proje sayesinde mesleki eğitimdeki öğrencilerin otomobil üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapması hedefleniyor.

  Tofaş’ın, ‘Mesleki Eğitime Destek Program’ı kapsamında 3 adet Fiat Egea araç Bursa Teknik Üniversitesi, OİB Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Osmangazi Hürriyet Meslek Teknik Anadolu Lisesi’ne teslim edildi. Türkiye’nin 7 bölgesinde Fiat bayileri desteği ile yürütülen program kapsamında bugüne kadar 23 üniversite ve 6 Meslek Teknik Anadolu Lisesi’ne araç verildi. Üniversite ve teknik meslek liselerinin eğitim içeriğine katkıda bulunarak gençlerin akademik ve mesleki gelişimine destek sağlamayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi tamamlandığında 56 adet Egea otomobil Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmete sunulmuş olacak.

  Program kapsamında, Tofaş’ın Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen törenle Bursa’da araç desteği sağlanan eğitim kurumlarının temsilcileri bir araya geldi. Biri kesit olmak üzere özel olarak hazırlanan 3 adet Fiat Egea, Tofaş Fabrika Direktörü Erdal Şimşek ve Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından kurum temsilcilerine teslim edildi.

  43 üniversite ve 13 liseye gönderilecek

  Mesleki eğitime destek projesinde, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor. Tofaş’ın proje dâhilinde gerçekleştireceği teslimatlarla, 56 araç üniversite ve meslek lisesinin atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe edilecek. Proje tamamlandığında 43 üniversite ve 13 Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitimine destek sağlanmış olacak.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı