Geriİyi Yaşam Şubat ayında öne çıkan konserler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şubat ayında öne çıkan konserler

Şubat ayında öne çıkan konserler

"İşte sizler için seçtiğimiz Şubat ayı konserleri..."

Sezen AksuŞubat ayında öne çıkan konserler
Sezen Aksu, 14 ve 15 Şubat'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde sevenleri ile bir araya geliyor.

Mekan: Bostancı Gösteri Merkezi
Konser Tarihi: 15 Şubat 2014 Cumartesi - 21:00
Fiyat: 1. Kategori - 133.00 TL 2. Kategori - 112.00 TL 3. Kategori - 100.00 TL 4. Kategori - 89.00 TL 7. Kategori - 78.50 TL 6. Kategori - 67.50 TL

Redd
Şubat ayında öne çıkan konserler
Türkiye’nin en sevilen gruplarından Redd, 15 Şubat'ta Jolly Joker İstanbul sahnesinde...

Geniş kitlelere hitap eden ve yaptıkları her işle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Redd, 2005’ten bu yana beş stüdyo albümü, bir soundtrack albüm ve bir konser DVD’si yayınladı. Gerek yaptığı müzikle, gerekse duruşuyla büyük beğeni toplayan grup, 2012 yılında çıkarttıkları albümleri ‘Hayat Kaçık Bir Uykudur’ ile başarılı bir işe daha imza atarak dinleyenlerinin gönlünü bir kez daha fethetmeyi başardı.

Mekan: Jolly Joker
Konser Tarihi: 15 Şubat 2014 - 22:00
Fiyat: VIP - 79.00 TL - Normal - 39.50 TL

Junip
Şubat ayında öne çıkan konserler
İsveçli Indie / Folk Rock / Psychedelic rock projesi Junip, Nordic Sunday ile 16 Şubat Pazar akşamı yeniden Babylon’da.

Jose Gonzales’in çocukluk arkadaşı Elias Araya ve Tobias Winterkorn’la hayata geçirdiği Junip, ilk çıkışını 2000’de Straight Lines adlı EP ile yaptı. Jose Gonzales’in solo kariyerine ağırlık vermesi ile bir süre ara veren Junip, 2005’te yeniden bir araya geldi ve aynı yıl içinde yayımladıkları EP’leri Black Refuge ile yeniden merhaba dedi. İlk uzunçalar albümleri Fields’ın ardından geride bıraktığımız nisan ayında kendi adlarını taşıyan son albümleri Junip’e imza atarak 2013’ün en iyi albümleri arasında yer almayı başardılar. Sadece melodilerle değil şarkı sözleriyle de duyguları tetiklemeyi hedefleyen Jose Gonzales, çıkış noktasını karların altından filizlenmeyi başaran doğadan alıyor ve insan ilişkileriyle paralellik kuruyor.

Mekan: Babylon
Konser Tarihi: 16 Şubat 2014 Pazar - 19:00
Fiyat: Ayakta - 39.00 TL

Dionne Warwick
Şubat ayında öne çıkan konserler
"Walk On By", "Heartbreaker" gibi hitlerin yaratıcısı, 5 Grammy ödülü ve toplamda 100 milyon albüm satışına sahip efsanevi şarkıcı Dionne Warwick, uzun bir aradan sonra CRR sahnesine konuk oluyor.

Burt Bacharach ve Hal David gibi şarkı yazarlarıyla olan müzikal birlikteliklerinden tanınan ve ünlü şarkıcı Whitney Houston’ın da kuzeni olan Marie Dionne Warwick, 1962 ile 1998 yılları arasında inanılmaz bir başarı göstererek Billboard’un en iyi 100 listesinde 56 single ile yer aldı. 1960'larda New York'ta Dinah Washington, Brook Benton, Chuk Jackson ve Solomon Burke gibi dönemin büyük sanatçılarının arkasında sanat hayatına başlayan sanatçı, 1962 senesinden itibaren "Don't Make Me Over" ile yaklaşık 60 hit çıkardı ve kıtalar arası bir ün kazandı. 1968 yılında "Do You Know The Way To San Jose" ile ilk Grammy’sini kazanan Warwick, bu dalda ödül alan ilk Afro-Amerikan bayan sanatçı oldu. Dionne Warwick; "A House Is Not A Home", "Alfie", "The Valley Of The Dolls." ve "The April Fools Day" kayıtlarıyla 1968'de önde gelen klasik film müziği sanatçıları arasına girdi. Müzikteki başarısını beyaz perdeye taşımak isteyen sanatçı, "Slaves" ile ilk filmini yaptı. 1970 yılında tekrar "I'll Never Fall In Love Again" ile Grammy ödlülü kazanan sanatçı, 1974'te The Spinners'la yaptığı bir milyon satan düeti "Then Came You" ile liste başı oldu. Üç yıl sonra Isaac Hayes ile çıktığı dünya turnesi "A Man and A Woman" ile büyük başarı yakalayan Warwick, 2003'te sanat hayatının kırkıncı yılında kendisini en çok heyecanlandırdığını söylediği düet olan "My Friendsand Me" çalışmasını yaptı. Sanatçının 2012 yılında 50. sanat yılını kutlama amacıyla çıkardığı "Now" albümü geçtiğimiz günlerde 2014 yılında verilecek en iyi geleneksel pop albümü dalında Grammy ödüllerine aday olarak gösterildi. Müzikal anlamda çalışmalarıyla yakaladığı başarıların yanında sosyal sorumluluk alanında da büyük çalışmalar yapan sanatçı, AIDS'le savaşmak konusunda öncü olarak "ABD Sağlık Elçisi" ve "Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Elçisi" oldu. Ayrıca sanatçı ABD’de okullarda okutulmak üzere özellikle Afro-Amerikan tarihini içeren bir tarih kitabının yapımını üstlendi.

Mekan: CRR Konser Salonu
Konser Tarihi: 18 Şubat 2014 Salı - 20:00
Fiyat: 1. Kategori - 123.50 TL 2. Kategori - 103.50 TL 3. Kategori - 83.50 TL 4. Kategori - 63.50 TL 5. Kategori - 53.50 TL 6. Kategori - 43.50 TL

Dünyanın Kemanları Festivali Caka Yıldızları Konseri
Şubat ayında öne çıkan konserler
Dünyanın Kemanları Festivali kapsamında, Caka Yıldızları Konseri CRR Konser Salonu'nda...

17.00 Amnon Weinstein, Avshalom Weinstein ve Dünyanın Kemanları Sergisi Açılışı ve Caka Minik Kemancılar Mini Konseri

*Etkinlik ücretsizdir.

17.30 Cemal Ünlü imza günü ve açılış sohbeti
(Rüzgar Suya Yazmıştı) İmza Töreni

*Etkinlik ücretsizdir.

18.00 Caka Minik kemancılar fuaye etkinliği

*Etkinlik ücretsizdir.

20.00 Caka Yıldızları Konseri:
Alkım Berk Önoğlu
Azra Berfin Eren
Elvin Hoca
Emre Engin
İdil Yünkuş
Katre Bozoğlu
Sancar Sapayef
Veriko Çumburidze

Piyano: Can Okan

Mekan: CRR Konser Salonu
Konser Tarihi: 19 Şubat 2014 Çarşamba - 20:00
Fiyat: 1. Kategori - 83.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 63.50 TL 4. Kategori - 48.50 TL 5. Kategori - 33.50 TL 6. Kategori - 28.50 TL

Kenan Doğulu
Şubat ayında öne çıkan konserlerKenan Doğulu, 20 Şubat'ta Başka Türlü Şeyler projesiyle ilk kez garajistanbul sahnesinde!

Beyoğlu garajistanbul'da ilk kez seyirciyle buluşacak olan Kenan Doğulu, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Doğulu, Başka Türlü Şeyler adını verdiği projesiyle, ilk albümü Yaparım Bilirsin'den en son albümü Aşka Türlü Şeyler'e, en sevilen şarkılarının farklı müzikal yorumlarıyla müzikseverlerin karşısında olacak.

Mekan: Garajistanbul
Konser Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe - 22:00
Fiyat: VIP - 220.00 TL -  AYAKTA TAM - 100.00 TL

Smokie
Şubat ayında öne çıkan konserler
İngiliz rock devi Smokie, 20 Şubat'ta Jolly Joker İstanbul'da...

1965 yılında kurulan, şimdiye kadar "If You Think You Know How to Love Me", "Don't Play Your Rock 'n' Roll to Me", "Living Next Door to Alice", "It's Your Life" ve "Oh Carol" gibi bir çok hit parçaya imza atmış Smokie, hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Mekan: Jolly Joker
Konser Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe - 21:00
Fiyat: VIP - 90.00 TL - Normal - 45.00 TL

Cem Adrian
Şubat ayında öne çıkan konserler
Farklı ses rengine sahip sanatçılardan Cem Adrian, son albümü "Şeker Prens ve Tuz Kral" ile 21 Şubat'ta Jolly Joker İstanbul'da...

2003 yılında Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalışan Cem Adrian, 2005 yılının Şubat ayında "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" isimli ilk albümünü yayınladı. Sanatçının 2006 yılının Ocak ayında prodüktörlüğünü ve şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan ikinci albümü "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti", 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıktı. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer aldı. 2006 yılı sonundaki "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti" albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirdi. Bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katıldı. "Emir" albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan "Essentials / Seçkiler - Etnik" 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıktı. 2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması "tanrının emri aşkı" anlatan "Emir" albümü, 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır. Beşinci stüdyo albümü olan, "insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu" vurguladığı "Kayıp Çocuk Masalları", 25 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıktı. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian'a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde altıncı stüdyo kaydı olan "Siyah Bir Veda Öpücüğü" adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Albümde, "Hani Bazen" adlı şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır. Cem Adrian yedinci ve son albümü olan "Şeker Prens ve Tuz Kral"ı 3 Eylül 2013'te müzikseverlere sundu. 11 şarkıdan oluşan albümün tüm söz, müzik ve düzenlemeleri Cem Adrian imzası taşımaktadır.

Mekan: Jolly Joker
Konser Tarihi: 21 Şubat 2014 - 22:00
Fiyat: VIP - 112.00 TL - Normal - 56.50 TLİstanbul Blue Night Presents: Bant Mag. Bonanza
Şubat ayında öne çıkan konserler
Elijah Wood ve DJ Turquoise Wisdom'ın oluşturduğu ikili "Wooden Wisdom", 21 Şubat'ta Babylon sahnesinde!

Wooden Wisdom (Los Angeles)
DJ Fitz (İrlanda)
Grup Ses Beats (Istanbul)

Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo'su ünlü oyuncu Elijah Wood ve San Franciscolu DJ Turquoise Wisdom'ın bir araya gelerek oluşturduğu "Wooden Wisdom", her an her şeyin olabileceği sıradışı bir setle bu özel gösteride "İstanbul Blue Night Presents: Bant Mag. Bonanza" gecesine konuk oluyor. Gecede, sevenleri tarafından çok da bilinmeyen DJ'lik yeteneklerini sergileyecek olan Elijah Wood ile Turquoise Wisdom'dan oluşan "Wooden Wisdom", müzikseverlere sürprizlerle dolu bol danslı bir set sunacaklar. "Wooden Wisdom"ın yanı sıra birçok önemli grubun tur menajerliğini yapan müzik tutkunu DJ Fitz ve her performansında aklımızı başımızdan alan "Grup Ses Beats" de Babylon sahnesinde olacak. Kaçırmayın Çünkü: Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo'su Elijah Wood’un yeni yoldaşları DJ Turquoise, DJ Fitz ve Grup Ses Beats ile dans dolu bir maceraya hazır olun. Bu sene dördüncü kez düzenlenen İstanbul Blue Night, her yıl Şubat ayında gerçekleşen bir şehir festivali. İstanbul’u mavinin ruhuna boyayıp, sanatsal ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde kutlanan İstanbul Blue Night, Beyoğlu’nun en popüler mekanlarında gerçekleşecek konserler ve sürpriz sokak aktiviteleriyle adından söz ettirecek.

Mekan: Babylon
Konser Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma - 22:00
Fiyat: Ayakta - 39.00 TL

Burcu Güneş
Şubat ayında öne çıkan konserler
Türk pop müziğinin başarılı ismi Burcu Güneş, 21 Şubat'ta garajistanbul sahnesinde en sevilen şarkılarını seslendirecek.


Yorumculuğu, özel sesi ve düzgün çizgisiyle yıllardır kendine geniş ve sadık bir hayran kitlesi yaratan Türk pop müziğinin başarılı ismi Burcu Güneş, son albümü Gül Kokusu'ndan parçaların yanı sıra yıllardır unutulmayan şarkılarına da yer vereceği özel bir performansla garajistanbul sahnesinde!

Mekan: Garajistanbul
Konser Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma - 23:00
Fiyat: VIP - 100.00 TL - Tam - 44.50 TL

Yaşar
Şubat ayında öne çıkan konserler
Türk pop müziğinin güçlü sesi Yaşar, 22 Şubat akşamı Jolly Joker İstanbul'da beğenilen şarkılarını sizlerle paylaşacak.

Müzik kariyerine 1996 yılında çıkardığı Divane albümüyle Altın Plak alarak hızlı bir giriş yapan Yaşar, 1998’de yayımlanan Esirinim ve 2002’de yayımlanan Masal albümleriyle üç milyonun üzerinde albüm satışı gerçekleştirerek "kalmaya geldim" dediği müzik piyasasındaki kalıcılığını ispatladı. Sanatçı, şarkı yazarı, şair, yorumcu kimliği ve muhteşem sahne performanslarıyla 90’lı ve 2000’li yılların en büyük isimlerinden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Sevdiğim Şarkılar, Hatırla, Sevda Sinemalarda, Dem, Eski Yazlar albümlerini yayımlayan Yaşar, 14 albüme de yorumcu olarak katkıda bulundu. 9. albümü Cadde'yi aralık 2013’te çıkaran Yaşar, 22 Şubat’ta Jolly Joker İstanbul sahnesinde.

Mekan: Jolly Joker
Konser Tarihi: 22 Şubat 2014 Cumartesi - 22:00
Fiyat: VIP - 134.00 TL - Normal - 56.50 TL


Andrea Bocelli
Şubat ayında öne çıkan konserler
Andrea Bocelli, İstanbul'a geliyor!

Dünyanın en sevilen tenoru Andrea Bocelli’yi dinlemek için geri sayım başladı. Bugüne kadar 4 Amerikan başkanı, 2 Papa ve Kraliyet Ailesi’nin yanı sıra Olimpiyat Oyunları ve Dünya Kupası açılış törenlerinde performans sergileyen Andrea Bocelli’nin İstanbullularla buluşmasına sayılı günler kaldı. Maestro Bocelli, İstanbul konserinde en ünlü İtalyan ve uluslararası operalardan klasik aryaların yanı sıra uluslararası büyük bir başarıya ulaşan son albümü "Love in Portofino"dan da şarkılar seslendirecek. Sanatçı, ayrıca hoş sürprizler ile seyircilerine unutulmayacak bir konser gecesi yaşatacak. Sanat aşığı olan Andrea Bocelli; bugün sadece dünyaca ünlü bir pop yıldızı değil, aynı zamanda Bel Canto'da Verismo olabilecek rahatlıkta rafine ve çok yönlü bir opera sanatçısıdır. Bir imza gibi tanınabilen sesinin yumuşak ama güçlü tınısı sanatçıya 80 milyon albüm satma başarısı getirdi. TEMA Vakfı’nın 20. kuruluş yılının kutlanacağı ve Most Production tarafından organize edilen Andrea Bocelli konseri; 22 Şubat 2014 Cumartesi günü, saat 20.30’da Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek.

Andrea Bocelli kimdir?
22 Eylül 1958 tarihinde Toskana, Pisa’da doğdu. Ailesinin yeteneğini fark etmesiyle altı yaşında piyano çalmaya başladı. Flüt ve saksafona da ilgi duydu; fakat sesinin enstrümanların önüne geçtiğini anlamasıyla kariyerinin yönü belli oldu. İlk başarısını 1970 yılında katıldığı yarışmada seslendirdiği "O Sole Mio" ile tattı. 1994 yılında katıldığı San Remo Müzik Festivali’nden sonra Caterina Caselli tarafından keşfedildi ve onun plak şirketi ile anlaşarak aynı yıl Verdi'nin Macbeth eserinde rol alarak opera sahnesindeki ilk çıkışını yaptı. Aynı yıl Noel'de Papa'nın huzurunda şarkı söylemek üzere davet edildi. Asıl çıkışı ise 1995 yılında "Con te Partiro" adlı parça ile bir anda Avrupa listelerinde başı çekmesiyle birlikte yakaladı. İlerleyen süreçte konserlerine devam etti, müziğin yeni sınırlarına ulaşmak için repertuarını sürekli genişletti. 2011 yılında yorumladığı "Notte Illuminata" projesinde yaklaşık 20 dakika çılgınca alkışlandı. Bu performans ile sanatçı New York'taki Metropolitan Opera Evi'ne giriş yaptı. Aynı yıl New York Filarmoni Orkestrası eşliğinde Bryn Terfel, Celine Dion ve Tony Bennett gibi isimlerle olağanüstü bir konserde yer aldı. Bu konserin kayıtları 70'ten fazla ülkede satışa sunuldu. Sanatçı 2012 yılının Şubat ayında Cenova'da sahnelenen Romeo Jülyet operasında başrolü üstlendi. Aynı yıl yayınlanan "Opera" albümünde yaklaşık 20 yıllık uluslararası müzik kariyerinde seslendirdiği operaların en özel bölümlerine yer verdi. Ayrıca bugüne kadar seslendirdiği tüm operaları da 18 farklı cd’de toplayarak yayınladı. Yine 2012 yılında "Yılın Uluslararası Sanatçısı" dalında kazandığı Brit Ödülü’nü besteci Sir Andrew Lloyd Webber'in elinden aldı. 2013 yılında yayınlanan son albümünde ise Jennifer Lopez ve Nelly Furtado gibi sanatçılarla başarılı düetler yaptı.

Mekan: Ülker Sports Arena
Konser Tarihi: 22 Şubat 2014 Cumartesi - 20:30
Fiyat: 1. Kategori - 600.00 TL 2. Kategori - 500.00 TL 3. Kategori - 350.00 TL 4. Kategori - 250.00 TL

Girls Walking
Şubat ayında öne çıkan konserler
80'ler ve 90'lardaki hafızalarda yer etmiş Türkçe pop şarkılardan oluşan repertuarla eğlenceli bir Cumartesi akşamı geçirmek için Girls Walking, 09 Şubat'ta Mask Live sahnesinde sizlerle olacak.

Günümüzden de seçme şarkıların yanı sıra, yabancı müzikal parça ve şarkıları da seslendiren Girls Walking grubu aynı zamanda solistleri profesyonel oyunculardır.

Vokal: Derman Çinkılıç
Vokal: Nazlı Uğurtaş
Klavye: Onur Avdan
Bas: Serkan Aşanel
Davul: Serkan Yüksel
Keman: Derman Çinkılıç

Mekan: Mask Live Music Club
Konser Tarihi: 23 Şubat 2014 Pazar - 22:00
Fiyat: 1. Kategori - 23.00 TL

Göksel
Şubat ayında öne çıkan konserler
Türk pop müziğinin önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından Göksel, büyük ilgi gören son albümü "Bende Bi Aşk Var" ile "Avea’yla Pazartesi Yıldızları"nda 24 Şubat'ta BKM sahnesinde olacak. .

“Sabır”, “Depresyondayım”, “Bi Seni Konuşurum”, “Aşkın Yalanmış”, “Günün Birinde”, “Kurşuni Renkler”, “Uzaktan” ve “Yalnız Kuş” gibi çok sevilen parçalar Göksel’in buğulu sesi ile o gece yeniden dinleyici ile buluşacak.

Mekan: Beşiktaş Kültür Merkezi
Konser Tarihi: 24 Şubat 2014 Pazartesi - 21:00
Fiyat: Salon - 87.50 TL - Balkon - 77.00 TL

Dave Allen Trio
Şubat ayında öne çıkan konserler
Philadelphia doğumlu olan Dave Allen günümüzün en önemli caz gitaristlerinden biridir. 1988 yılında New York’a taşınmış olan sanatçı Dünya’nın en önemli müzik okullarından biri olan Manhattan School of Music’te eğitim görmüş ve bugüne kadar önemli caz müzisyenleriyle çalışmıştır. Bunlardan bazıları; Chris Cheek, Seamus Blake, Mark Turner, Sam Newsome, Donny McCaslin, Mark Shim, John O’Gallagher, Loren Stillman, Tyshawn Sorey, Miguel Zenon, Ravi Coltrane, Ted Poor… “Untold Story” ve “Real and Imagined” isimli iki albümü vardır. Bu albümleri ile caz kritiklerinden birçok övgüler almıştır.

Mekan: Nardis Jazz Club
Konser Tarihi: 25 Şubat 2014 Salı - 21:30 - 00:30
Fiyat: 35 TL

Guillaume Perret & The Electric Epic
Şubat ayında öne çıkan konserler
Fransız caz-rock grubu "Guillaume Perret & The Electric Epic", Garanti Caz Yeşili kapsamında 27 Şubat'ta Salon İKSV'de...

2008'de saksafon virtüözü Guillaume Perret tarafından kurulan "Guillaume Perret & The Electric Epic", "Brutalum Voluptuous" adlı ilk albümünü 2012'de yayımladı. Dünyanın hemen her kıtasında sahneye çıkan grup, önemli caz festivallerinde boy gösterdi ve güçlü, dinamik ve sürprizli performanslarıyla beğeni topladı.

Mekan: Salon İKSV (İKSV Tasarım Magazası)
Konser Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe - 21:30
Fiyat: Ayakta 34.00 TL