GeriGelin Modası Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler!

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler!

"Düğün organizasyonu için tema seçmeye çalışan çiftler için öneriler..."

Düğün organizasyonu için tema seçmeye çalışan çiftleri böyle alalım diyoruz ve Düğün.com olarak bu yaz düğünlerde marin temasını görmek istiyoruz!

Yıllar geçse de modası asla geçmeyen bu asil temayı, özellikle tekne düğünü ve kumsal düğünü yapacak çiftlere öneriyoruz. Yaz sıcağında düğününüze ferahlık katmak için beyazdan ve mavinin dingin tonlarından yardım alarak bu temayı kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 3 ana renkten ve 1 ana desenden oluşan marin teması ile düğününüze spor bir şıklık katacağınızdan şüpheniz olmasın.

Düğün dekorasyonunuza marin stilinin vazgeçilmez renkleri olan beyaz, mavi, krem, bej ve ortamı canlandırmak için biraz da kırmızının sıcak tonlarını adapte ederek düğün mekanınıza temanın büyük bir bölümünü yansıtabilirsiniz.
Bu renklerin yanı sıra gemilere ve denize ait sembolik unsurları düğün dekorasyonunuza taşıyabilirsiniz. Bunu yaparken detaylarda ve süslemelerde halat, dümen, pusula, balık, deniz kabukları, çapa, denizyıldızı, yelken gibi figürleri kullanmalısınız. Özellikle halat etkisi temanın gücünü arttıracaktır.

Marin temasının ruhu, ferah ve doğal bir ortam yaratmayı gerektirir. Bu yüzden Düğün.com olarak renk ve desen karmaşasından uzak durmalısınız diyoruz. Zaten tema öyle net çizgilere, desenlere ve renklere sahip ki dışına çıkmak ve farklı detaylar kullanmak dekorasyonda bir kaos oluşturacaktır. Bu yüzden eğiliminizi genellikle mavinin tonlarıyla beyazı kombinlemekten yana belirlemeyi öneriyoruz.

Romantik çiftler için kısa bir özet geçelim. Koca bir okyanusta birbirinizi öyle içgüdüsel bir şekilde buldunuz ki, adeta pusulada ibre birbirinize işaret ediyordu. Güçlü bir halat yardımıyla birbirinize sıkı bir gemici düğümü ile bağlandınız. Şimdi bu bağı ufka doğru ve hep en ileri taşımak istiyorsunuz. Düğününüze gelen tüm sevdiklerinize de hikayenizi bu temayla anlatmayı seçtiniz. İşte bu kadar basit!

Düğün.com editörleri olarak pastadan masa kartlarına bu temayı düğün organizasyonunuzda uygularken kullanabileceğiniz harika şeyler seçtik!

İlk Mesajı Davetiye ile Verin

Davetiyeler her zaman davetlilere nasıl bir düğüne davetli olduklarına dair ilk ipuçlarını veren gizemli kahramanlardır. Onları marin temalı bir düğüne davet edecekseniz bununla ilgili ilk mesajı, davetiyenizle bu temayı bütünleştirerek verin.
Dilerseniz dalga dalga açılan ve sonunda içinden minik bir yelkenli çıkan kutu davetiye, dilerseniz sade ama marin temasına ait renk ve figürlerden oluşan basılı bir davetiye seçebilirsiniz. Hatta bir tekne düğünü yapıyorsanız onları cruise seyahati bileti görünümlü bir davetiye ile davet edebilirsiniz.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Şaşırtacak Hediyelikler Armağan Edin

Son yıllarda çiftler davetlilerine nikah şekeri dağıtmak yerine daha anlamlı, kullanılabilir, bir hatırası olacak ya da saklanabilecek türden hediyeler armağan ediyor. Konumuz marin teması olunca biz pusula hediye etme fikrine bayıldık ama deniz tuzu, marin temasının ana renklerinden çapa desenli açacaklar da aklımızı çeldi.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Hem Göze Hem Damağa Hitap Edin

Düğün pastanızı temanızın dışında bırakmayı düşünmüyordunuz herhalde değil mi? İşinin ehli bir butik pastacıyla çalışarak damaklara hitap ettiğiniz gibi göze de hitap etmeyi başarabilirsiniz. Üç katlı, çiçek çatılı, lacivert-beyaz çizgi desenli, halat ve çapa detaylı bu şık pasta temanızı en iyi şekilde temsil edecektir. Pasta kesme seremonisinde kullanacağınız bıçak ve spatulayı, şampanyalarınızı yudumlayacağınız kadehleri de pastayla bir bütünlük sağlayacak şekilde süslemeyi unutmayın.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Marinanın Hakkını Masalarınızda da Verin

Düğün organizasyonunun en temel unsurlarından biri olan masa düzeni, temanızı temsil edecek başrollerden biridir. Renk kullanımında beyaz ve maviye yönelerek sade ama şık ve çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Masa ortası süslemelerinde beyaz halatlarla bağlanmış lacivert mumlar kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra dümen detaylı peçete halkaları ve lacivert peçeteler üzerine beyaz halatla bağlanmış servis sunumu tercih edebilirsiniz.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Masa ve Kişi Kartlarınızı Farklılaştırın

Masa düzeni unsurlarından biri olan masa numaraları ve kişi kartlarında da temanızın sembollerini ve figürlerini kullanabilirsiniz. Bir halat topu ya da minik bir yelkenliyi masa numarası olarak kullanabileceğiniz gibi eğer hediyelik olarak pusula tercih ederseniz isme özel olarak düzenlediğiniz takdirde onları kişi kartı gibi de değerlendirebilirsiniz.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Ömür Boyu Saklayacağınız Bir Anı Biriktirin

Bir anı defteri yerine temanızla uyumlu alternatifler üretebilirsiniz. Anı köşenize koyacağınız ahşap bir çapa ya da dekoratif bir yelkenli ile fark yaratabilir, bunları daha sonra evinizin bir köşesinde sergileyebilirsiniz. Ayrıca minik beyaz not kağıtları ve lacivert kurdeleler hazırlayarak davetlilerinizin size yazdıkları mesajı atacakları mantar kapaklı bir şişe tercih edebilirsiniz.

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Detayları Atlamayın

Son olarak, temanızı davetiyeden masa kartlarına kadar tüm düğün organizasyonunuza yansıtmaya çalışırken kendinizle ve eşinizle ilgili ufak detayları atlamayın diyoruz. El buketiniz ve yaka çiçeğinizi, gelin ayakkabınızı ve kol düğmenizi de marin temasının ana deseni ve dümen, pusula gibi ana figürleriyle taçlandırarak noktayı koyabilirsiniz. Birbirinize olan bağınızın hayat boyu bir gemici düğümü kadar sıkı olması dileğiyle…

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler

Birbirine Gemici Düğümü ile Bağlı Çiftlere Marin Temalı Düğünler