Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  İşte MHP'nin kesinleşen belediye başkan adayları

  26 Eylül 2013 - 14:09Son Güncelleme : 26 Eylül 2013 - 15:41

  MHP, 200 belediye başkan adayını belirledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, pazar günü açıklayacak. Ama o isimler ilk kez hurriyet.com.tr'de...

  İşte MHPnin kesinleşen belediye başkan adayları

  MHP, il ve ilçelerde seçim yarışına gireceği 200 belediye başkanını kesinleştirdi. Kesinleşen iller arasında, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi Büyükşehirler de bulunuyor.
  MHP'nin kesinleşen 200 belediye başkan adayı, Pazar günü Ankara Arena'da düzenlenecek toplantı ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından resmen kamuoyuna açıklanacak. Arena'daki organizasyona 100 bine yakın kişinin katılması bekleniyor.
  Belediye başkan adayları, MHP Genel Merkezi'nde oluşturulan 5 kişilik komisyon tarafından belirlendi. Son onayı ise Genel Başkan Bahçeli verdi.

  İŞTE KESİNLEŞEN ADAYLAR

  MHP'nin kesinleşen adayları arasında en çok dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. MHP, Ankara Büyükşehir'de yarışa, Ankaralı Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile girecek.
  Parti, Ankara ilçelerde ise Gölbaşı ve Etimesgut'ta mevcut MHP'li belediye başkan adayları ile devam edilecek. Bu çerçevede Gölbaşı'nda Yakup Odabaşı, Etimesgut'ta ise Enver Demirel, 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday olacaklar.
  Ankara'da "tüm ilçelerde Ankaralı adaylar" sloganıyla yola çıkan MHP, Keçiören'de ise flaş bir isim üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede, Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok'un yeniden Keçiören'den aday gösterilmesi için çalışmalar sürüyor.

  ADANA'YA CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI

  MHP, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Ceyhan'daki mevcut MHP'li Belediye Başkanı'nı aday gösterecek. Adana Büyükşehir için MHP adına yarışa girecek olan ismin Hüseyin Sözlü olması kesinleşti.

  MERSİN'E TARSUS BELEDİYE BAŞKANI

  MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise, Tarsus'taki mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı aday gösterme kararı aldı.
  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Kemal Çelik, Kütahya Belediye Başkanlığı için MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık ve Aydın Belediye Başkanlığı için ise Aydın MHP Milletvekili Ali Uzunırmak isimleri kesinleşti.

  İZMİR VE İSTANBUL AÇIKLANMAYACAK

  Bahçeli'nin Pazar günü 200'den fazla il-ilçe belediye başkanını açıklayacağı Ankara Arena toplantısında, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ise açıklanmayacak.
  MHP kaynakları, bu iki il için, diğer partilerin adaylarının kesinleşmesinin beklendiğini, adaylar ortaya çıktıktan sonra MHP'nin de kendi Büyükşehir adaylarını açıklayacağını vurguluyorlar.

  Okuyucu Yorumları { Toplam 46 Yorum }
  • Sencer Türk 26.9.2013 23:51:27
   Biraz değişim gerekli... MHP veya CHP...istanbulu alırsalar, tokipartisi kendine çeki düzen verir.. Baksanıza ALFABEYE terörist isteklerini sokma peşindeler... Iyi çalışın MHP VE CHP.. Sağı solu kucaklayın... Insan ayrımı yapmayın..
  • ALİ TURGUT FİRİDİN 26.9.2013 23:47:10
   SAYIN ORHAN KARADUT MHP LİMİSİN YOKSA CHP ŞAKŞAKCISIMI 1970-1980 ARASINI UNUTMA ÜLKÜDAŞLAR OYUNA GELMEYELİM KÜSKÜNLÜKLERİ BIRAKALIM BİR OLALIM
  • ALİ TURGUT FİRİDİN 26.9.2013 23:43:35
   SAYIN ALİ KAYA MHP HİÇBİR ZAMAN STEPNE OLMADI AMA SENİN KİMİN STEPNESİ OLDUĞUN BELLİ
  • ali kaya 26.9.2013 21:53:23
   Her zaman oldugu gibi akp stepneliğine devam... Öyle dizayn edilmiş çünki chp ile birlikte...
  • Mert Öztürk 26.9.2013 20:03:11
   mhp ve chp birbirini yerken aradan akp malı götürür gene
  • sdt ste 26.9.2013 18:54:06
   Sayın Bahçeliyi anlamış değilim AKP ile gizli bir ortaklığımı var acaba Ankarada resmen kazanmamak için elinden geleni yapmış.
  Sayfa Başı
  Haberlerbabam ve ailesi 13. bölüm fragmanıbabam ve ailesi yeni bölüm fragmanıbabam ve ailesi son bölüm fragmanıbabam ve ailesi final fragmanıkpsskpss sonuçlarıkpss ortaöğretim