Dünya Haberleri

DÜNYA

  IŞİD, Türkiye sınırındaki sığınmacı kamplarına saldırdı

  AA
  14 Nisan 2016 - 16:58Son Güncelleme : 14 Nisan 2016 - 17:30

  IŞİD'in, Kilis'in karşısındaki sığınmacı kampları İğde, Havar Kilis ve Harameyn sığınmacı kamplarına yönelik saldırısında en az iki kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

  Anadolu Ajansı'nın yerel kaynaklardan aktardığı bilgiye göre, terör örgütü IŞİD, muhaliflerin Türkiye sınırında Azez-Cerablus hattındaki ilerleyişine misilleme olarak, Kilis'in karşısındaki İğde, Havar Kilis ve Harameyn sığınmacı kamplarına saldırdı.

  Uçaklar Kilisin karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyorUçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

  Yaklaşık 10 bin kişinin barındığı İğde kampından bir kadın ve bir çocuğun öldüğü saldırıda, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Örgütün, saldırı sırasında bazı çadırları ateşe verdiğini ve çok sayıda kişiyi de alıkoyduğu kaydedildi.

  Muhaliflerin yoğun çatışmalar sonucunda Havar Kilis, İğde ve Cariz köylerini IŞİD'den geri aldığı, Baragide köyü çevresinde ise şiddetli çatışmaların sürdüğü, kamplar ile çevresinde yaşayan halkın, güvenli gördükleri alanlara doğru göç etmeye başladığı da belirtildi.

  ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

  Öte yandan Halep'teki yerel medya aktivistlerinden Firas el Halebi, Rus savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki Handarat kampı ve çevresini yoğun şekilde bombaladığını söyledi.

  IŞİD Türkiye sınırında altı köy ele geçirdiIŞİD Türkiye sınırında altı köy ele geçirdi

   

  Etiketler: ışid , Halep , Azez
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı