Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  iPhone'ları öldüren hata için düğmeye basıldı

  Hürriyet Haber
  17 Şubat 2016 - 07:25Son Güncelleme : 17 Şubat 2016 - 07:27

  Apple, iPhone'u tuğlaya çevirebilen "1970 hatası" konusunda düğmeye bastı.

  Apple, iPhone'un tarihini Mayıs 1970 veya daha gerisine aldığınızda cihazınızı bir daha açamayabileceğinizi doğruladı.

  Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan hata, kullanıcının iOS cihazının tarihini Mayıs 1970'ten öncesin ayarlamasıyla tetikleniyor (ilk olarak 1 Ocak 1970 denmişti). Bunun ardından telefonunuzu veya tabletinizi baştan başlattığınızda takıldığını görüyorsunuz.

  iPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyoriPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyor?

  Telefonu iTunes'a bağlasanız da sorun tam olarak çözülmüyor. Sorunu yaşayanlar, tuğlaya dönüşen cihazı onarmak için Apple servisine gitmekten başka çare olmadığını söylüyorlar. Bununla birlikte telefonun birkaç saat sonra kendi kendine düzeldiğini veya SIM kartı çıkararak sorunu ortadan kaldırdığını söyleyenler de var.

  Bazı kullanıcılar ise başka kullanıcıları tarihi 1 Ocak 1970 olarak değiştirmeleri halinde bir sürpriz yumurtanın etkinleşeceğini söyleyerek kandırmayı başardılar.

  Yeni telefonu HTC One X9 ortaya çıktıYeni telefonu HTC One X9 ortaya çıktı

  Apple'ın sitesi, bu sorunun "gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle" çözeceğini söylüyor. Ancak firma, hatanın tam olarak neden kaynaklandığını halen açıklamış değil. Tarihinizi değiştirerek cihazınızı kilitlediyseniz, güncellemeyi muhtemelen alamayacağınızdan Apple'a başvurmanızda fayda var.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ÇOK BİLİNMEYEN 9 APPLE GERÇEĞİ

  Etiketler: apple , iphone , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı