GeriTeknoloji iPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyor?

iPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyor?

4 inç'lik küçük ekranlı iPhone 5SE ve iPad Air 3 ne zaman görücüye çıkıyor? İşte o tarih...

Cupertino'lu firmanın yeni 4 inç'lik bir iPhone ve iPad Air 3'ü tanıtması beklenilen yılın büyük etkinliğine dair çeşitli söylentiler iyice artmış durumda.

Daha önce 15 Mart'ta gerçekleşeceği söylenen etkinlik için artık yeni bir tarih daha ağır basmaya başladı. 9to5Mac'ten Marc Gurman'ın iddiasına göre Apple söz konusu cihazları 18 Mart'ta tanıtacak. iPhone 5SE'nin de tanıtılacağı toplantıda Türkiye'de ortalama 3 bin TL'lik fiyat etiketiyle satılan iPhone 6'ların aynı özellikleri bu cihazda yer alacak ve fiyatı çok daha düşük olacak. Cihazın 2000 TL seviyelerinde olacağı sanılıyor.

Gurman'ın bu etkinlik hakkında uzun bir süredir rapor verdiğini göz önünde bulundurursak bu yeni iddianın artık firmanın en azından Mart ayı içerisinde kesin olarak bir etkinlik düzenleyeceği anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Elbette Apple'dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil, fakat 9to5Mac editörünün bu konularda yanıldığına da pek şahit olmadık.

iPhone 5se olarak adlandırılan 4 inç'lik iPhone; ağırlıklı olarak iPhone 6'daki donanımlarla gelse de tasarım olarak iPhone 5s'i andıracak gibi duruyor. 9,7 inç'lik ekran çizgisini devam ettireceği düşünülen iPad Air 3'ün ise bazı sürprizler yaparak iPad Pro'nun birkaç özelliğini alması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 30 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle