Teknoloji Haberleri

  İnternetten korsan film indirenlere Microsoft'tan kötü haber

  Hürriyet Haber
  15.05.2017 - 07:33 | Son Güncelleme:

  Microsoft, en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için çeşitli sitelerden torrentleri engelleyecek olan bir güncelleme hazırlıyor. Peki Microsoft'un engellemek istediği torrent siteleri hangileri?

  Microsoft'un en başarılı işletim sistemlerinden birisi olan windows 10 için yeni bir güncelleme daha yolda gözüküyor. Yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte çeşitli torrent sitelerinden indirilen içerikler engellenecek.

  Başlıca Kodi, The Pirate Bay ve KickassTorrents olmak üzere büyük siteler üzerinden gelen illegal dosyaları engellemeyi amaçlayan Microsoft, telif haklarının korunması hususunda tavizlerinin olmadıklarını belirtti.

  İnternetten korsan film indirenlere Microsofttan kötü haber

  Dünya çapında da son dönemlerde iyice sertleşen hukuksal düzenlemelerin ardından Microsoft'un da böyle bir davranış içerisine girmiş olması oldukça normal karşılanmış olsa da kullanıcılar bu duruma tepkili.

  Çeşitli Forumlarda bir araya gelen kullanıcılar alternatif Linux dağıtımları üzerinden indirip Windows 10'lu bilgisayarlarında kullanacaklarını belirttiler. shiftdelete'in haberine göre Microsoft, ezeli rakiplerinden birisi olan Linux'un kullanımını artırmak gibi riskli bir harekette bulunacak mı, zaman gösterecek.

  Windows 10u şu an kaç kişi kullanıyor
  Windows 10'u şu an kaç kişi kullanıyor?
  iTunes Windows mağazaya geliyor
  Windows Store'da uygulama sayısı 1000'e dayandı!
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı