Hasan Akgöl

 • CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı - Hasan Akgöl
  CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı20.11.2014
  GündemCHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk kez şeceresini açıkladığını belirterek, "Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit soyundan geliyor.Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız, dini bütündür, ibadetini evinde, Allah'a karşı yapar" dedi.
 • Hataylı kadınlardan İhsanoğlu'na 1000 TL seçim yardımı - Hasan Akgöl
  Hataylı kadınlardan İhsanoğlu'na 1000 TL seçim yardımı15.07.2014
  GündemHATAY’da bir grup ev kadını, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyası için aralarında bin TL topladı.Para, İhsanoğlu’na ulaştırılmak üzere CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’e teslim edildi.
 • Abdullah Cömert davasında ilk duruşma gergin başladı - Hasan Akgöl
  Abdullah Cömert davasında ilk duruşma gergin başladı03.07.2014
  GündemHATAY’da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert’in ölümüyle ilgili davanın görülmesine başlandı.Tutuksuz yargılanan sanık polis 29 yaşındaki A.K.duruşmaya katılmazken, gazeteciler duruşma salonuna alınmadı.
 • Sarıgül: Cumhurbaşkanı adayını destekliyoruz - Hasan Akgöl
  Sarıgül: Cumhurbaşkanı adayını destekliyoruz24.06.2014
  GündemŞİŞLİ eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, çatı aday Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediğini belirterek, "Adaya bir oy daha kazandırmak için elimizden gelen çalışmayı yapmamız gerekiyor" dedi.
 • TIR dosyasına yeni savcı - Hasan Akgöl
  TIR dosyasına yeni savcı03.01.2014
  GündemHATAY’da durdurulan ve Vali Celalettin Lekesiz’in talimat gönderip “devlet sırrı” diyerek aratmadığı TIR ile ilgili detayların TMK 10’uncu maddeyle görevli Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman’ın hazırladığı tutanakta yer aldığı bildirildi.
 • Silaha ‘dur’ diyen yok - Hasan Akgöl
  Silaha ‘dur’ diyen yok02.01.2014
  GündemCHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, saat 21.00 sıralarında TIR’ın durdurulduğu bölgeye gittiğini belirterek şu iddialarda bulundu:
 • CHP'den suç duyurusu - Hasan Akgöl
  CHP'den suç duyurusu02.01.2014
  GündemCHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu ve Hasan Akgöl, Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde mühimmat yüklü olduğu iddiasıyla durdurulan TIR'ı yargıya taşıyarak İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Vali Celalettin Lekesiz ile TIR'da görevli MİT mensupları hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • Hatay’daki TIR’da ilginç gelişme - Hasan Akgöl
  Hatay’daki TIR’da ilginç gelişme01.01.2014
  GündemValilik talimat verdi arama yarıda bırakıldı.Reyhanlı iddianamesini hazırlayan savcı el koydu.Savcının talimatına rağmen Jandarma arama yapmadı.TIR’ı durduran polis görevden alındı.Polis takip etti, Jandarma bölgesi diye el çektirildi.Savcı-Adli Kolluk krizi çıktı.
 • 3 anne 1 Mevlit - Hasan Akgöl
  3 anne 1 Mevlit20.10.2013
  GündemAntakya’da 10 Eylül’de düzenlenen ODTÜ’deki protestolara destek eylemi sırasında, anlaşılamayan bir şekilde çatıdan düşerek yaşamını yitiren 23 yaşındaki Ahmet Atakan’ın ölümünün 40’ıncı gününde mevlit okutuldu, dilek fenerleri uçuruldu.
 • Antakya'da Ahmet Atakan için saygı yürüyüşü - Hasan Akgöl
  Antakya'da Ahmet Atakan için saygı yürüyüşü21.09.2013
  GündemANTAKYA’da 10 Eylül’de düzenlenen ODTÜ’deki protestoculara destek eylemi sırasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Atakan için ’saygı yürüyüşü’ düzenlendi.
 • Eskişehir'de 'direniş' mitingi - Hasan Akgöl
  Eskişehir'de 'direniş' mitingi14.09.2013
  GündemEskişehir Direniş Forumları tarafından düzenlenen mitinge katılan yaklaşık 2 bin kişi, 1 dakika boyunca aralıksız ’Vali İstifa’ diye slogan attı.
 • Örnek ve bulgular İstanbul'a - Hasan Akgöl
  Örnek ve bulgular İstanbul'a10.09.2013
  GündemAdalet Bakanlığı Başdanışmanı Adnan Boynukara, Twitter'dan otopsi raporuna göre Ahmet'in ölüm nedeninin yüksekten düşme olduğunu belirtti.Hatay'daki ön otopsiye girdiğini belirten Hatay Tabipler Odası Başkanı Selim Matkap ise düşme bulgusuna rastlamadıklarını söyledi.Hürriyet'in ulaştığı kaynaklar, Adana'da hazırlanan raporda çıkan kırığın nedeninin belirlenemediğini, bu nedenle örnek ve bulguların kesin sonuç için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderileceğini açıkladı
 • Ailesinden Ahmet Atakan'a son veda - Hasan Akgöl
  Ailesinden Ahmet Atakan'a son veda10.09.2013
  GündemHatay’daki eylem sırasında yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi ardından, Hatay’daki Akdeniz Hastanesi’ne getirildi.Atakan’ın cenazesi ailesiyle yaşadığı evine getirildi ve cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 • 'Onları feda etmek için mi büyüttüm' - Hasan Akgöl
  'Onları feda etmek için mi büyüttüm'09.09.2013
  GündemAntakya’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) protestolara destek vermek ve 'Gezi Parkı' eylemlerinde yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için dün yapılan gösteriler sırasında Ahmet Atakan yaşamını yitirdi.Oğlunun ölümüyle yıkılan baba Ali Atakan olanlara tepki göstererek "Ben 30 yıldır yurt dışındayım, bu çocukları ben büyüttüm.Onları feda etmek için mi büyüttüm'' dedi.
 • Hatay'da cenaze sonrası olaylar çıktı - Hasan Akgöl
  Hatay'da cenaze sonrası olaylar çıktı09.09.2013
  GündemAntakya’da dün akşam Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) eyleme destek için düzenlenen gösteride yaşamını yitiren 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın bugün öğleden sonra toprağa verilmesinin ardından olaylar çıktı.Atakan’ı polisin öldürdüğünü ileri sürerek yürüyüş yapan 1000 kişilik gruba polis tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti.Müdahale sırasında grubun arasında bulunan CHP milletvekilleri de, tazyikli su ve gaz bombalarının hedefi oldu.
 • CHP: Facia olur - Hasan Akgöl
  CHP: Facia olur04.09.2013
  GündemÇadırkentlerden gelen son fotoğraflara dikkat çeken CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, felaket uyarısı yaptı: “İncelemelerimizde çadırların yerleşiminden kaynaklanan sıkıntılar olduğunu görüyoruz.Gelen mülteci sayısı sürekli artıyor, kontrolsüzlük hâkim.Çadırların yakınlık ve sıklığı yangınlara, hastalıklara davetiye çıkarıyor.”
 • CHP Hatay Milletvekilleri: Gezi gözaltıları serbest bırakılsın - Hasan Akgöl
  CHP Hatay Milletvekilleri: Gezi gözaltıları serbest bırakılsın23.07.2013
  GündemCHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz, Hatay’da Gezi Parkı gösterilerine katıldıkları için gözaltına alınan 32 kişinin serbest bırakılmasını istedi.
 • Hatay’da çadır operasyonu - Hasan Akgöl
  Hatay’da çadır operasyonu22.07.2013
  GündemAntakya’da Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Sevgi Parkı’nda kurulan çadırlar, polisin dün sabaha karşı düzenlediği operasyonla kaldırıldı.
 • Ali İsmail Korkmaz'a veda - Hasan Akgöl
  Ali İsmail Korkmaz'a veda11.07.2013
  Gündem2 Haziran’daki Eskişehir Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçarken girdiği ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin dövdüğü 19 yaşındaki üniversiteli Ali İsmail Korkmaz 38 gün sonra öldü.Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi son kez Hatay'daki baba evindeydi.Acılı anneyi sakinleştirmek Gezi olaylarında çocuklarını kaybeden, Ethem Sarısülük ve Abdullah Cömert'in annesine düştü.Bu arada Ali'nin cenazesine CHP'li vekillerin yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit de katıldı.
 • 4.Aba Güreşi Dünya Kupası'nda Türkiye'den birincilik - Hasan Akgöl
  4.Aba Güreşi Dünya Kupası'nda Türkiye'den birincilik30.06.2013
  Spor DiğerAntakya Belediyesi tarafından düzenlenen 4.Aba Güreşi Dünya Kupası için Atatürk Stadyumu'nda tören yapıldı.
 • Antakya'da bir genç öldürüldü - Hasan Akgöl
  Antakya'da bir genç öldürüldü03.06.2013
  GündemHatay'da gezi parkı eyleminde bir vatandaşın kimliği henüz belirlenemeyen kişinin açtığı ateş sonucu yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.Antalya’daki gösterilerde ise polisin ateşlediği gaz bombası kapsülünün isabet ettiği 18 yaşındaki Vedat Oğuz gözünü kaybetti.
 • Dışişleri Bakanlığı: CHP Suriye ziyaretlerini biri hariç bildirmedi - Hasan Akgöl
  Dışişleri Bakanlığı: CHP Suriye ziyaretlerini biri hariç bildirmedi28.05.2013
  GündemDışişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Suriye'ye yapılan heyet ziyaretlerinden biri hariç hiçbiri hakkında önceden bakanlığa bilgi verilmediğini bildirdi.
 • CHP’nin Esad ziyaretindeki ilginç detay - Hasan Akgöl
  CHP’nin Esad ziyaretindeki ilginç detay27.05.2013
  GündemCHP Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığındaki heyetin, Şam’da Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile yaptığı görüşmeye, Reyhanlı’daki saldırıların baş aktörü olduğu iddia edilen Ebu Firas’ın da katıldığı öne sürüldü.
 • Reyhanlı'da yürüyüş yapmak isteyen gruba müdahale - Hasan Akgöl
  Reyhanlı'da yürüyüş yapmak isteyen gruba müdahale18.05.2013
  GündemHatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 51 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı yerde patlamanın olduğu gün ve saatte yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.
 • Reyhanlı kefenleri - Hasan Akgöl
  Reyhanlı kefenleri18.05.2013
  GündemAntalya’da Halkevi üyesi 60 kişilik grup, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için temsili kefen giyerek, saldırıyı ve hükümeti protesto etti.
 • CHP’ye Erdoğan şikâyeti - Hasan Akgöl
  CHP’ye Erdoğan şikâyeti07.03.2013
  PlanetSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dün CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığındaki bir Türk parlamenter heyetini kabul etti.
 • Esad ile görüşen CHP heyeti Türkiye'ye döndü - Hasan Akgöl
  Esad ile görüşen CHP heyeti Türkiye'ye döndü07.03.2013
  PlanetSURİYE Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşen CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’dan oluşan heyet Türkiye’ye döndü.Heyet, kayıp yabancı gazetecilerden Beşşar Kaddumi’nin yaşamını yitirmiş olabileceğini, diğeri hakkında bir bilgi bulunmadığını açıkladı.
 • Esad: “İdam edecekse beni halkım idam etsin” - Hasan Akgöl
  Esad: “İdam edecekse beni halkım idam etsin”07.03.2013
  PlanetSuriye'ye giderek, Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşen CHP heyetinden Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, izlenimlerini Hürriyet'e anlattı.
 • CHP'li vekiller Suriye lideriyle görüştü - Hasan Akgöl
  CHP'li vekiller Suriye lideriyle görüştü06.03.2013
  PlanetSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad bugün CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığındaki bir Türk parlamenter heyetini kabul etti.
 • Cilvegözü saldırısında müthiş detay - Hasan Akgöl
  Cilvegözü saldırısında müthiş detay12.02.2013
  GündemCilvegözü'nde önceki gün meydana gelen, 14 kişinin ölümüyle, çok sayıda kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı konusundaki müthiş detay;
 • Hatay'da büyük patlama - Hasan Akgöl
  Hatay'da büyük patlama10.02.2013
  GündemHatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki personel lojmanlarının yakınında Suriye plakalı bomba yüklü bir araçta patlama oldu.Yetkililer ilk belirlemelere göre 8 olan ölü sayısının saat 20.00 itibariyle 3'ü Türk olmak üzere 13'e yükseldiğini, 13'ü ağır 28 kişinin de yaralandığını açıkladı.
 • Hükümetten patlama ile ilgili ilk açıklama - Hasan Akgöl
  Hükümetten patlama ile ilgili ilk açıklama10.02.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamada, 3'ü Türk 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 13'ü ağır olmak üzere 28 kişinin yaralandığını belirterek, patlamanın Suriye plakalı panelvan minibüste meydana geldiğini, patlayıcının cinsinin henüz tespit edilemediğini bildirdi.
 • Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür ziyareti - Hasan Akgöl
  Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür ziyareti12.12.2012
  GündemSURİYE’de 3 aya yakın süre tek başında hücrede tutulduktan sonra CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz öncülüğünde bir grup CHP’li ve STK temsilcilerinin girişimi sonucu serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal eşi Nihan, 2 yaşındaki kızı Sahra, ve kardeşi ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.
 • Oğlumu da getirin - Hasan Akgöl
  Oğlumu da getirin23.11.2012
  GündemAğustos ayında Suriye’de kaçırılan ABD’li gazeteci Austin Tice’nin ailesi, Cüneyt Ünal’ın Türkiye’ye getirilmesinin ardından CHP’den kendi oğulları için de devreye girmesini istedi.Aile, yakın zamanda Türkiye’ye gelmeyi planlıyor.
 • Yalçın DOĞAN

  Esad: ‘Bu laiklik savaşıdır’ - Hasan Akgöl
  Esad: ‘Bu laiklik savaşıdır’19.11.2012
  YazarlarŞAM’da hapis yatarken, gazeteci arkadaşımız Cüneyt Ünal’ın kurtarılması için adım atılması bir ay kadar önce Meclis İnsan Hakları Komisyonunda dile getiriliyor.CHP’li üyeler, “aramızdan heyet seçelim, Ünal’ın serbest kalması için girişimde bulunalım” diye öneriyor.
 • Kavuştular - Hasan Akgöl
  Kavuştular18.11.2012
  GündemSuriye’de kaçırılarak 90 gün bir hücrede tutulan, CHP’li vekillerin girişimleriyle serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal, Hatay Yayladağı’ndaki sınır kapısından Türkiye’ye geldi.Eşine kavuşan Ünal, gözyaşlarına hâkim olmadı.
 • Üç aydır tutsaktı CHP Şam'da teslim aldı - Hasan Akgöl
  Üç aydır tutsaktı CHP Şam'da teslim aldı17.11.2012
  PlanetEl Hurra televizyonu için haber yapmak amacıyla Ağustos ayında Suriye’ye giden ve Esad rejimi tarafından gözaltına alınan Türk gazeteci Cüneyt Ünal, CHP’nin girişimleriyle dün serbest bırakıldı.Ünal, karşısında CHP’li vekilleri gördüğü an gözyaşlarını tutamadı.CHP heyeti, Ünal'ın serbest bırakılması için Suriye lideri Esad'la da görüştü.CHP heyeti ve Ünal bugün sabah 09.30'da Yayladağ sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapacak.
 • İki haberci için Esad ile görüşecekler - Hasan Akgöl
  İki haberci için Esad ile görüşecekler16.11.2012
  PlanetAğustos 2012’den bu yana Suriye güvenlik güçleri tarafından alıkonulan Haber Kameramanı Cüneyt Ünal ve muhabir arkadaşı Başar Kadumi için bugün Suriye’nin başkenti Şam’da, Devlet Başkan Esad Beşar Esad ve CHP heyeti bir araya gelecek.
 • "Sevincimiz yarım kaldı" - Hasan Akgöl
  "Sevincimiz yarım kaldı"16.11.2012
  PlanetSuriye'de kaçırılan kameraman Cüneyt Ünal’ın CHP milletvekilleriyle beraber olduğunun öğrenilmesinin ardından Türkiye Haber Kameramanları Derneği bir açıklama yaptı.Açıklamada Ünal’ın serbest kalmasından duyulan memnuniyet vurgulanırken, Beşar Kadumi’nin hala Suriye’de tutulması nedeniyle “sevincimiz yarım kaldı” denildi.
 • CHP heyeti Şam'a gidiyor - Hasan Akgöl
  CHP heyeti Şam'a gidiyor13.11.2012
  GündemCHP, Suriye yönetimi elindeki esir Türk gazeteci için devrede.CHP'nin Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, geçen ay Şam'da bizzat görüştüğü Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan, gazeteciler Cüneyt Ünal ve Başar Kadumi'nin serbest bırakılmasını istedi.Eryılmaz, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, görüşmeyi şöyle anlattı;
 • Hatay'da izinsiz gösteri gerginliği - Hasan Akgöl
  Hatay'da izinsiz gösteri gerginliği16.09.2012
  GündemANTAKYA’da İşçi Partisi’nin izinsiz ’Barış ve Kardeşlik Şöleni’ne polis müdahale etti.Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı eylemde polis, göstericileri biber gazı sıkarak dağıttı.
 • Üç şehit için Hatay'da tören - Hasan Akgöl
  Üç şehit için Hatay'da tören17.05.2012
  GündemTürkiye dün Hatay ve Hakkari’de art arda şehit olan askerlerine ağladı.Amanoslar’da pusuya düşürülen şehit askerler için Hatay’da düzenlenen törende gözyaşı sel oldu.Şehit Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ın dört aylık hamile eşi Neslihan Tarım zorlukla ayakta durdu ve eşini gözyaşlarıyla uğurladı.
 • İşte CHP'nin Van raporu - Hasan Akgöl
  İşte CHP'nin Van raporu11.12.2011
  GündemCHP heyetinin hazırladığı Van Raporu’nda, Van Valisi’nin yetersiz olduğu, Belediye Başkanı’nın, hükümeti eleştirmekten başka etkin bir çalışma yapmadığı tespit edildi.Raporda, bebek ölümlerinin önüne geçilemediği, insanların zehirlenme korkusu nedeniyle uyuyamadıkları, insanların panik içinde olduğu, asayişle ilgili yetersizlik olduğuna işaret edilerek, “Vatandaşların gece atılan silahlardan, taciz ve hırsızlıktan dolayı korku içinde bulundukları”nın altı çizildi.
 • Bu defile 3 kez ertelenmişti - Hasan Akgöl
  Bu defile 3 kez ertelenmişti12.11.2011
  Magazin HattıÜnlü Modacı Muammer Ketenci'nin tasarladığı, üç semavi dini temsil eden kıyafet ve aksesuarlardan oluşan ‘Medeniyetler Defilesi’, dün akşam Antakya'da yapıldı.Gecenin sonunda açık artırmaya çıkarılan kaftanın geliri ise Vanlı çocuklara gidecek.
 • "Şehitlere selamımızı götür" - Hasan Akgöl
  "Şehitlere selamımızı götür"13.10.2011
  GündemHatay' da karakola yapılan saldırıda şehit olan polis memuru için tören düzenlendi.
 • 8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi - Hasan Akgöl
  8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi22.06.2011
  GündemYüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24.dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı.Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var.Seçimlerde 52 milyon 806 kayıtlı seçmenden, 43 milyon 914 bin oy kullandı.Böylece seçimlerde oy kullanmayan seçmen sayısı 8 milyon 891 bin kişi oldu.
içinde

Hasan Akgöl


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz