Antalya


 • MHP'den akademisyenlere askerlik teklifi - antalya

  MHP'den akademisyenlere askerlik teklifi26.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Ankara Milletvekilleri Özcan Yeniçeri Zühal Topçu, Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Sümer Oral ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal imzasıyla hazırlanan kanun teklifinde, akademisyenlerin, askerlik görevlerini üniversitelerde yapmasını talep etti.
 • Beşiktaş-Trabzonspor maçı İstanbul dışında - antalya

  Beşiktaş-Trabzonspor maçı İstanbul dışında26.11.2014

  Futbol

  Başakşehir Kulübü, Beşiktaş’a gelecek hafta stadını vermeme kararı aldı.Siyah beyazlılar Trabzonspor maçını büyük olasılıkla Konya'da oynayacak.
 • Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf - antalya

  Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf25.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de 488 ayrı iş kolunda 1 milyon 572 bin 344 esnaf faaliyet gösteriyor.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) verilerine göre, 31 Ekim 2014 tarihi itibarıyla Türkiye'de 1 milyon 572 bin 344 esnaf ve bunlara ait 1 milyon 694 bin 290 iş yeri bulunuyor.
 • Turizme ‘lüks outlet’ dopingi - antalya

  Turizme ‘lüks outlet’ dopingi25.11.2014

  EKONOMİ

  DÜNYANIN önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties, Türkiye’deki yatırımlarına ‘designer outlet’ denilen lüks indirim AVM’leri ile devam edecek.
 • Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı - antalya

  Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı25.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü için katıldığı törende ‘Protokol’ yazısını yırtarak, "Yırtın protokolleri halktan büyük güç yoktur" dedi.
 • Hukuk öğretimi masaya yatırıldı - antalya

  Hukuk öğretimi masaya yatırıldı25.11.2014

  Ankara

  Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2’inci Uluslararası Hukuk Öğretimi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.
 • İsyankar fırtına - antalya

  İsyankar fırtına25.11.2014

  Ege

  İzmir derbisinde KSK'ye penaltı golüyle teslim olan Bucaspor, hakemlere tepki gösterdi.İlk 10 maçta aleyhlerine 8 penaltı verildiğini hatırlatan Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, "Karşıyaka maçında Ofoedu, ayağını Yasin'e takarak düştü.Bu kadar ucuz penaltı olmaz.Aleyhimize çalınan 8 penaltı düdüğünün en az 5'i hatalı.Hakkımız gasp ediliyor" dedi.
 • Meclis, kadına şiddeti araştıracak - antalya

  Meclis, kadına şiddeti araştıracak25.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu'nda, kadına yönelik şiddet konusunda Araştırma Komisyonu kurulması bütün partilerin oylarıyla kabul edildi.
 • Avrupa Halı Saha Şampiyonası başlıyor - antalya

  Avrupa Halı Saha Şampiyonası başlıyor25.11.2014

  Futbol

  Türkiye’nin halı saha ligi, iddaa Rakipbul Ligi'nin şampiyonu Galacticos takımı, 26-30 Kasım tarihleri arasında Karadağ’da düzenlenecek Avrupa Halı Saha Şampiyonası’nda boy gösterecek.
 • Ironman ilk kez Türkiye'de - antalya

  Ironman ilk kez Türkiye'de25.11.2014

  Bisiklet

  Dünya Triatlon Federasyonu, 25 Ekim 2015'te Antalya Belek'te Gloria IRONMAN 70.3 yarışı yapılacağını açıkladı.Bu güzel haber birçok triatlonseveri harekete geçirdi.
 • Gazetecilere küfreden futbolcuya 50 bin TL para cezası - antalya

  Gazetecilere küfreden futbolcuya 50 bin TL para cezası25.11.2014

  Futbol

  PTT 1.Lig’de mücadele eden Antalyasporlu futbolcu Lokman Gör, gazetecilere küfür ettiği için kulüp yönetimi tarafından 50 bin TL parayla cezalandırıldı.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da - antalya

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da25.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grubunda Irak ile 24-25 Aralık’ta ortak kabine toplantısını İstanbul’da yapacaklarını açıkladı.''Eğer Beşar Esad bizi dinleseydi Halep yıkım içinde olmayacaktı'' diyen Davutoğlu, ''Şu anda Halep ile Gaziantep arasına mülteciler değil hızlı tren gidip gelecekti'' ifadelerini kullandı.CHP lideri Kılıçdaroğlu'na kayınvalidesini kaybettiği için Tunceli'de cevap vermediğini vurgulayan Davutoğlu, ''Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugünkü tutumuna bakacağım ve ona göre yarın Şanlıurfa’da gereken cevabı vereceğim'' dedi.Davutoğlu ayrıca 'Kemal Kılıçdaroğlu'na borcumu ödemeliyim.Irak Türkmenlerine 'sizin idealiniz bizim idealimizdir' demiş.El hak doğru, takdir ettim' diye konuştu.
 • Türk milli eğitimi felsefi temellerini arıyor - antalya

  Türk milli eğitimi felsefi temellerini arıyor25.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilk kez düzenleyeceği 1’inci Eğitim Kongresi'nde Türk eğitim sistemi ve özel okullar, ilk kez felsefi açıdan ele alınacak.
 • Türkiye'de her 2 kişiden 1'inin başı ağrıyor - antalya

  Türkiye'de her 2 kişiden 1'inin başı ağrıyor25.11.2014

  Sağlık

  TÜRK Nöroloji Derneği (TND) Başkanı Prof.Dr.Ersin Tan, Türkiye’de nüfusun yüzde 45’inin baş ağrısı, yüzde 16’sının da migren ağrısı çektiğini söyledi.
 • Ruhsat verilen yapıların yüzölçümü yüzde 39,2 arttı - antalya

  Ruhsat verilen yapıların yüzölçümü yüzde 39,2 arttı25.11.2014

  EKONOMİ

  Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü, yılın 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,2 arttı.
 • Çalışan erkeğin derdini sekreteri anlar! - antalya

  Çalışan erkeğin derdini sekreteri anlar!25.11.2014

  EKONOMİ

  Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, "Bir adamın da nelerle uğraştığı, ne tip problemler çektiğini ancak çalışan kadın anlayabilir.Çalışmayan biri anlayamaz.Zaten ona anlatmazlar.Ne olur, gittikçe ipler kopuyor.Sekreter daha iyi anladığı için o tarafa gidiyor adam.Yani sekreter her gün görüyor ne çektiğini, onun için yani orada bir anne dili konuşabilmek lazım" dedi.
 • Türkiye beyaza bürünüyor - antalya

  Türkiye beyaza bürünüyor25.11.2014

  GÜNDEM

  Kısa süre öncesine kadar adeta kış ortasında pastırma sıcaklarının yaşandığı, yerli ve yabancı turistlerin denize girdiği Türkiye'nin dört bir yanına kar düştü.Başta Ankara olmak üzere birçok şehir güne karla başladı.En çok şaşırtan ise nemi ve sıcağı ile bilinen 07 plakalı Antalya'nın Akseki ve Korkuteli ilçelerine bile yılın ilk karının yağması oldu.
 • Antalya'nın ilçelerine mevsimin ilk karı yağdı - antalya

  Antalya'nın ilçelerine mevsimin ilk karı yağdı25.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya'nın Akseki ve Korkuteli ilçelerine yılın ilk karı yağdı.
 • Eski FEMEN üyesine şantaj iddiası - antalya

  Eski FEMEN üyesine şantaj iddiası25.11.2014

  GÜNDEM

  DÜNYADA karşı çıktıkları konularda giysilerini çıkartıp üstsüz protesto eden Femen Grubu’nun Türkiye’deki destekçilerinden 27 yaşındaki nü model D.D., yaz tatilinde Antalya’nın Kaş İlçesi’nde tanıştığı sevgilisi hakkında, bilgisi dışında çektiği çıplak fotoğraf ve sevişme görüntülerini internette yayınlamakla tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul’da savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • Komşular olmasa hepsi yanmıştı - antalya

  Komşular olmasa hepsi yanmıştı25.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya’nın Aksu ilçesinde babaları cezaevinde olan, anneleri ise bir paketleme firmasında çalışan Berfin (1.5), Baran (4), Azat (5), Sultan (7), Sıdıka (8) ve Bedir Ok (9) kardeşlere, anneanneleri Zeliha Karakış (62) bakıyordu.
 • Ölümden ders almıyoruz! - antalya

  Ölümden ders almıyoruz!24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye’de iş kazalarına kurban verilen onlarca can ne yetkililere ne de işçilere ders olmuyor.Bunun en açık kanıtı ise Antalya’da çekilen işte bu fotoğraflar.
 • Konut satışı geçen seneye göre artıyor - antalya

  Konut satışı geçen seneye göre artıyor24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye genelinde ekim ayında 95 bin 645 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25,3 artış gösterdi.En az konut satışı yapılan il 15 konut ile Ardahan oldu
 • Konut satışında Ankara ikinci - antalya

  Konut satışında Ankara ikinci24.11.2014

  Ankara

  Türkiye genelinde ekim ayında 95 bin 645 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25,3 artış gösterdi.
 • Özlem'in gecesi - antalya

  Özlem'in gecesi24.11.2014

  Paparazzi

  Kickbox’un efsane ismi ‘Golden Boy’ lakaplı Badr Hari ilk kez Türkiye’ye dövüş için geliyor.
 • Sana Facebook’un like’ları.bana kurşunlar - antalya

  Sana Facebook’un like’ları.bana kurşunlar24.11.2014

  Hayat

  Gazinoda, maçta, siyasette, tahsilatta… Geçmişte, olay neredeyse, oradaydılar.AK Parti iktidarında büyük vurgun yediler.Pek çoğu cezaevine girdi, kimi cezasını çekti, çıktı, kimi hâlâ hapiste.Şimdi ‘kabadayı’ namını sosyal medya üzerinden yürütüyor, buradan ‘racon’ kesiyorlar.Yüz binlerce kişi tarafından takip ediliyor, ‘like’lanıyor, “Büyüksün Reis” tezahüratıyla karşılanıyorlar.Uzmanlara göre bu durumun ‘sakıncalı’ yanları var.Ve önlenmeli.
 • Kasım sonunda Antalya’ya gitmek için 5 neden - antalya

  Kasım sonunda Antalya’ya gitmek için 5 neden24.11.2014

  Seyahat

  Türkiye kışı karşılarken Antalya ikinci baharı yaşıyor.Caddelerde begonviller, jakarandalar açmış, hava sıcaklığı 20, deniz suyu 22 derece.Uçaklar, oteller ucuzlamış.Üstelik şehrin sesine piyano karışmış.
 • Meteoroloji'den fırtına uyarısı - antalya

  Meteoroloji'den fırtına uyarısı24.11.2014

  GÜNDEM

  Burdur ve Afyonkarahisar, Isparta'nın batı çevreleri, Konya, Karaman ve Isparta'nın doğu çevreleri ile Antalya ve Mersin'in yüksek kesimlerinde kar yağışı, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Mersin'de sağanak, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.
 • Yataklar boş kaldı - antalya

  Yataklar boş kaldı24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye’nin çevresindeki karışıklıklar birçok sektörde olduğu gibi turizme de fatura çıkarıyor.Türkiye, yüzde 63.8 ile İsrail’in ardından Avrupa’nın en düşük otel doluluk oranına sahip ülkesi oldu.
 • Kar Balkanlar'dan geldi - antalya

  Kar Balkanlar'dan geldi24.11.2014

  GÜNDEM

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giren Kırklareli'nin Dereköy İlçesi'nde kar yağışı başladı.Kısa sürede çatıları ve yüksek noktaları beyaza bürüyen kar yağışının gece boyunca devam etmesi bekleniyor.
 • Rusya'dan Türk sineması geçti - antalya

  Rusya'dan Türk sineması geçti24.11.2014

  Keyif

  'Türk Sineması Dünya Akademik Buluşmaları' kapsamında Türkiye sinemasından seçilen ’Bir zamanlar Anadolu’da’, ’Kuzu’ ve ’Patron mutlu son istiyor’ filmleri Moskova’da ’VGIK 34’üncü Uluslararası Öğrenci Festivali’ kapsamında Rus izleyicisi ile buluştu.
 • Odun kırıp, soba yakan eğitim melekleri - antalya

  Odun kırıp, soba yakan eğitim melekleri24.11.2014

  GÜNDEM

  Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Çatak Değirmen Köyü'nde görevli İzmir ve Antalyalı iki kadın öğretmen, öğrenciler üşümesin diye ellerine ilk kez aldıkları baltayla odun kırıp, soba yakıyor.Öğretmenlerden Zeynep Kiraz: "Doğu'ya ilk defa geldim ve alışılmadık bir yaşam tarzıyla karşılaştım.Öğrenciler bana odun kırmayı ve soba yakmayı öğretti" dedi.
 • Yabancılar en çok Antalya'da konut alıyor - antalya

  Yabancılar en çok Antalya'da konut alıyor24.11.2014

  Avrupa

  Türkiye genelinde konut satışları 2014 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,3 artarak 95 bin 645 oldu.Yabancılara yapılan konut satışlarında, Ekim 2014’te ilk sırayı 612 konut ile Antalya aldı.
 • Bakan Nabi Avcı: Öğretmenlere saygıda ilk üç ülkeden biriyiz - antalya

  Bakan Nabi Avcı: Öğretmenlere saygıda ilk üç ülkeden biriyiz24.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dünya ülkeleri arasında Türkiye'nin öğretmenlere saygı açısından ilk üçe girdiğini belirterek, "Bu bizim geleneksel kültürümüzde kökleri çok derinlere giden öğretmen sevgisinin ve saygısının bir tezahürü" dedi.
 • Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı - antalya

  Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı24.11.2014

  GÜNDEM

  Meteoroloji, Bodrum-Kaş arası denizde fırtına ve Antalya sahil şeridinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.İstanbul'da ise sağanak yağışların akşam saatlerinde özellikle kıyı kesimlerinde şiddetini arttıracağı belirtildi.En düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 8 dereceyle Ardahan'da ölçüldüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise soğuk ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi.
 • Kum heykellerin sezonu uzadı - antalya

  Kum heykellerin sezonu uzadı24.11.2014

  Avrupa

  Antalya'da bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Kum Heykeller Festivali’nde sezon uzadı.
 • O polisler için yeni soruşturma - antalya

  O polisler için yeni soruşturma23.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya’da 2 yıl önce 3 polisi şehit eden şizofreni hastası Çağrı Danışman’ı vurarak öldüren polisler hakkında, Anayasa Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda soruşturma açıldı.
 • Davutoğlu karikatür - antalya

  Davutoğlu karikatür23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirerek, “O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum ama karikatür gibi adam” dedi.
 • Yandı bitti ama kül olmadı - antalya

  Yandı bitti ama kül olmadı23.11.2014

  Seyahat

  Antalya’nın önemli turizm beldelerinden Adrasan’da yaz başı büyük bir yangın çıktı.Yangın, yoğun çabalar sonunda söndürüldü.Ancak büyük bir tepe ve bazı işletmeler kül oldu.Yangın sonrasında ‘Adrasan yandı bitti’ algısı oluştu.Durumun böyle olmadığını yerinde gördüm.Antalya’nın son kalan bakir yerlerinden Adrasan hâlâ doğal güzelliğini koruyor.Ancak daha yakıcı başka sorunları var.
 • Geyikbayırı’nı bulan adam - antalya

  Geyikbayırı’nı bulan adam23.11.2014

  Seyahat

  Öztürk Kayıkçı, bir kaya tırmanışçısı.Uzun yıllar aşık olduğu bu spor uğruna pek çok ülkeye seyahat etti.İtalya’dan Tayland’a dünyanın farklı noktasındaki tırmanış yapabileceği yerlere gitti.Tırmanış yaptığı ülkelerin sayısı 20’yi geçti.Keşfettiği Antalya’daki Geyikbayırı’nın dünyaca bilinen bir tırmanış rotası olmasını sağladı.Bir yandan da kurduğu ‘Yüksek İşler’ adlı şirketle ‘yüksek’ işlerde çalışıyor.
 • Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim - antalya

  Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim23.11.2014

  Seyahat

  Ankaralı Hikmet Kadir Bozok (24) bu yıl, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.Güney Kore kültürüne ilgi duyan Bozok, Korece öğreniyor, Kore Yemekleri Kursu’na gidiyor.“Anadolu’dan Kore’ye Ebru” adında bir sergisi bulunuyor.Bozok, ülkeyi ziyaret ettiği sırada hayran kaldığı, rengârenk tarihi evleriyle dikkat çeken Güney Kore’nin ikinci büyük kenti Busan’daki Gamcheon köyünü anlattı.
 • Tembel miçolar için.tekneyle dünya turu - antalya

  Tembel miçolar için.tekneyle dünya turu23.11.2014

  Seyahat

  4 okyanus, 5 kıta, 38 bin deniz mili ve dünyanın etrafında yelkenle 9 aylık bir maraton.Sizi geçen hafta İspanya’nın Alicante Limanı’ndan başlayan dünyanın en uzun soluklu yarışına davet ediyoruz.Uygulamayı indirin, teknenizi seçin ve salondaki kanepenizden açık denizlerde mücadeleyle dolu bu maceraya katılın.
 • İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu) - antalya

  İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu)23.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Hafta sonu ile birlikte yurdumuzda etkisi gösterecek olan soğuk hava dalgası için vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.Meteoroloji bazı şehirlerimize kuvvetli yağışlar konusunda uyardı.İşte İstanbul hava durumu.
 • Dün taburcu oldu bugün ölü bulundu - antalya

  Dün taburcu oldu bugün ölü bulundu23.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya'da sokaklarda mendil satan Erkan Puğoça, hastane yakınında kaldırımda ölü bulundu.Puğoça’nın ölüm nedeni, otopsinin ardından belli olacak.
 • TUROB: 'Fatura bize çıkıyor' - antalya

  TUROB: 'Fatura bize çıkıyor'23.11.2014

  EKONOMİ

  Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) açıklamasına göre, Ortadoğu'daki karışıklıklar, Türkiye genelinde yaşanan toplumsal olaylar gibi gelişmeler, Türkiye genelinde otel doluluklarını da olumsuz etkiledi.Bu durum dünyanın önde gelen veri ve analiz şirketlerinden STR Global'in Ekim 2014 Ülke Performans Raporu'na da somut olarak yansıdı.
 • Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam - antalya

  Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da partisinin bölge toplantısı öncesi uğradığı emekliler kahvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi, "O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum amma karikatür gibi adam" dedi.
 • 3 polisi şehit eden şizofreni hastasını vuran polislere soruşturma - antalya

  3 polisi şehit eden şizofreni hastasını vuran polislere soruşturma23.11.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da 2 yıl önce 3 polisi şehit eden şizofren Çağrı Danışman’ı vurarak öldüren polisler hakkında soruşturma açıldı.
 • Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti - antalya

  Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti.Selvi Kılıçdaroğlu, "Üzüntüm çok büyük.Annemin acısı yüreğimi yakıyor" dedi.
 • Kaş öğrenci yurdu ikinci döneme hazırlanıyor - antalya

  Kaş öğrenci yurdu ikinci döneme hazırlanıyor23.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya'nın Kaş İlçesi’nde kaba inşaatı kaymakamlık tarafından tamamlanan Kaş Öğrenci Yurdu’nun ikinci bölümünün yapımına başlandı.Yurdun bu öğretim yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanıyor.
 • Yalçın DOĞAN

  İlahi Bay Steinmeier - antalya

  İlahi Bay Steinmeier22.11.2014

  YAZARLAR

  “ÖNCE gazetecilik, gazetecilerin görevini gereği gibi yerine getirmesini sağlamak hepimizin görevi.Gazetecilik başka mesleklere benzemez.Gazetecilere çok ihtiyacımız var”.
 • Yalçın BAYER

  CHP kitleleri harekete geçiremiyor - antalya

  CHP kitleleri harekete geçiremiyor22.11.2014

  YAZARLAR

  Taksim Toplantıları’ndan izlenimler:
içinde

Antalya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz