Antalya


 • CHP'de olağanüstü kampantalya -

  CHP'de olağanüstü kamp01.11.2014

  GÜNDEM

  CHP'nin Antalya'daki 3 günlük kampında, 18 madencinin Ermenek'te bir kömür ocağıında su basması sonucu mahsur kalması nedeniyle maden sektörü ile iş cinayetleri, olağanüstü gündem maddesi olarak ele alınacak.
 • Pastırma sıcakları geliyorantalya -

  Pastırma sıcakları geliyor31.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye genelinde hava sıcaklıkları 6 ila 10 derece düşecek ancak Salı gününden itibaren yeniden yükselmeye başlayacak.Bir sonraki haftasonu ise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.Halk arasında 'pastırma sıcağı' olarak ifade edilen bu havalarda Antalya'da hava sıcaklığ 25 dereceye kadar çıkabilecek.Uzmanlar "Deniz suyu sıcaklığı da 25 derece olacağından vatandaşımız Antalya'da denize girebilecek" yorumunu yaptı.
 • Başkent’te 4 milyarlık giderantalya -

  Başkent’te 4 milyarlık gider31.10.2014

  Ankara

  İçişleri Bakanlığı’nın ‘2013 Yılı Mahalli İdareler Genel Faaliyet Raporu’na göre Başkent’in belediye, il özel idaresi ve mahalli idare birlikleri faaliyet giderlerinin yaklaşık 4 milyar TL’ye ulaştı.
 • Çağan Irmak:.Sanat yaramaz bir çocukturantalya -

  Çağan Irmak:.Sanat yaramaz bir çocuktur31.10.2014

  Keyif

  Çağan Irmak, son filmi ‘Unutursam Fısılda’da bir şarkıcının hayatı üzerinden kamerasını şimdiki zamanda ve 70’lerde dolaştırıyor.Irmak’la filmini, ‘Gezi’deki duruşunu, sansürü ve sanatın işlevini konuştuk.
 • Tivibu’ya sinema dopingiantalya -

  Tivibu’ya sinema dopingi31.10.2014

  EKONOMİ

  TTNET IPTV platformu Tivibu, yeni yatırımı sinetivi ile 12 yeni sinema kanalını devreye soktu.
 • 6-0'ın antrenörü Galatasaray'a geliyorantalya -

  6-0'ın antrenörü Galatasaray'a geliyor31.10.2014

  Futbol

  Galatasaray, 6 Kasım 2002'deki 6-0'lık Fenerbahçe maçında teknik direktör Lorant'ın yardımcısı olan Engin Fırat'a teklif götürdü.
 • Bakan Avcı’dan, Birleşmiş Milletler’e eleştiriantalya -

  Bakan Avcı’dan, Birleşmiş Milletler’e eleştiri31.10.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Antalya Belek’te düzenlenen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İkinci Büyük Buluşması’nda Birleşmiş Milletler’i (BM) eleştirdi.Bakan Avcı, UNESCO’nun BM’nin yüz akı olduğunu söyleyip, "Dünya beşten büyüktür" dedi.
 • Almanya’dan Türkiye’ye miras davasıantalya -

  Almanya’dan Türkiye’ye miras davası31.10.2014

  Avrupa

  ANTALYA’nın Serik İlçesi’nde eşi Emma Barbara Borger Wirtz ile yaşayan Franz Peter Wirtz, 12 Aralık 2009’da Noel tatili için ülkesi Almanya’ya gitmek üzere uçakla yola çıktı.
 • Fransız dev Türk zımparacıyı aldıantalya -

  Fransız dev Türk zımparacıyı aldı31.10.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük sanayi şirketlerinden Saint-Gobain, Türkiye'deki varlığını güçlendiriyor.200 bine yakın çalışanı bulunan Fransız dev, İstanbul merkezli Atlas Zımpara'yı satın aldı.
 • Şampiyonlar Taşdelen’i ziyaret ettiantalya -

  Şampiyonlar Taşdelen’i ziyaret etti30.10.2014

  Ankara

  Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Görme Engelliler Avrupa ve Dünya Halter Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından Türkiye adına yarışan başarılı sporcular Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret etti.
 • Başkent hedefi vurduantalya -

  Başkent hedefi vurdu30.10.2014

  Ankara

  Atıcılıkta Cumhuriyet Kupası müsabakalarında Ankaralı sporcular, 4 kategoride ilk sırayı aldı.
 • EGO’nun kızları kürsüdeantalya -

  EGO’nun kızları kürsüde30.10.2014

  Ankara

  Tekvandoda Türkiye Kulüpler Şampiyonası Bursa’da yapıldı.71 il ve 135 kulüpten 2 bin sporcunun katıldığı şampiyona, final maçlarının ardından düzenlenen kupa töreniyle tamamlandı.
 • Huzursuzluk çözülürse Türkiye öne çıkarantalya -

  Huzursuzluk çözülürse Türkiye öne çıkar30.10.2014

  Ege

  AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde gelecek yılın broşürlerini tanıtan, dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’un Almanya Ceo’su Michael Tenzer, sınırda yaşanan huzursuzluklar olmazsa Türkiye’nin turizmde İspanya’yı geride bırakabileceğini söyledi.
 • Yalçın BAYER

  İlkel madenciliğin bedeli budurantalya -

  İlkel madenciliğin bedeli budur30.10.2014

  YAZARLAR

  ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu, “Karaman-Ermenek’teki kazanın oluşumu ile ilgili teknik ayrıntıyı içeren bir açıklama yaptı.
 • Müebbet cezayı duyunca 'paralelci mahkeme' dediantalya -

  Müebbet cezayı duyunca 'paralelci mahkeme' dedi30.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da otel odasında öldürüp parçaladığı sevgilisi 37 yaşındaki Esma Ekinci’nin cesedini bavulla taşırken yakalanan 47 yaşındaki Galip Özdemir, ömür boyu hapis cezasını duyunca mahkemeyi ’Paralelci’ diye suçladı.
 • 100 madenin 90'ında jeofizik görüntüleme yokantalya -

  100 madenin 90'ında jeofizik görüntüleme yok30.10.2014

  EKONOMİ

  Jeofizik Yüksek Mühendisi, İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Övgün Ahmet Ercan ""Türkiye'de 100 madenden 90'ı jeofizik görüntülemesi yapılmadan işletmeye açılıyor.Bu yapılmadığı için de madenin neresinde deprem kırıkları, boşluklar, sıkışmış gaz ya da yüksek basınçta su var mı yok mu bilinmiyor.Çözüm tek cümlede saklı, Maden Yasası'na tek bir cümle konulması yeterli" diye konuştu.
 • Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu'nun yerdeki fotoğrafının önünde konuştuantalya -

  Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu'nun yerdeki fotoğrafının önünde konuştu30.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Gazipaşa CHP İlçe Teşkilatı’nın ’Cumhuriyet Yemeği’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının geceye katılan eski genel başkan Deniz Baykal’ın konuşma yaptığı kürsüye dayalı olması tepki çekti.
 • Yanartaşın 2500 yıllık sırrı çözüldüantalya -

  Yanartaşın 2500 yıllık sırrı çözüldü30.10.2014

  EKONOMİ

  Ve sırrı çözüldü.Antalya Kemer ilçesi Çıralı yakınlarında bulunan yanartaşın alevi uzmanlara göre 2.500 yıldır yanıyor.Bu güne kadar bilimsel olarak bu taşın neden alev aldığı tam olarak açıklanamamıştı.Slate’in haberine göre ise taşın yanmasının sebebi ruthenyum isimli element.Ruthenyum içindeki bileşenler sayesinde kayaların alev almasını sağlıyor.
 • Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacakantalya -

  Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacak30.10.2014

  EKONOMİ

  Turizm sezonunun sona ermesi ve tatil bölgelerindeki otellerin büyük bölümünün kasım ayından itibaren kapanacak olması nedeniyle, sektörde yaklaşık 700 bin kişi 5 ay işsiz kalacak.
 • AK Parti’li başkanın acı günüantalya -

  AK Parti’li başkanın acı günü30.10.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Bahattin Akşit’in kardeşi 46 yaşındaki Ayşe Birsen Akşit kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi.
 • Yeni ‘ Zübük’ geliyor!antalya -

  Yeni ‘ Zübük’ geliyor!30.10.2014

  Keyif

  Aziz Nesin’in ünlü romanı “Zübük”, Tiyatrokare tarafından müzikal olarak sahneye taşınıyor.
 • Uyar Madencilik yüzlerce işçinin parasını ödemedi; 2 yıl sonraya senet verdiantalya -

  Uyar Madencilik yüzlerce işçinin parasını ödemedi; 2 yıl sonraya senet verdi30.10.2014

  EKONOMİ

  Karaman Ermenek’te facianın yaşandığı maden ocağının sahibi Saffet Uyar ile, çok sayıda ölümlü iş kazası ile gündeme gelen Soma’daki Uyar Madencilik’in sahiplerinin yakın akraba oldukları öğrenildi.Soma’daki ocaklarını geçtiğimiz yıl sonu kapatan Uyar Madencilik 800 kadar işçinin parasını ödemedi.İşçilere 2016-17 ödeme tarihli senet veren şirket geçtiğimiz aylarda da iflas erteleme istedi.Bazı işçilere verilen çekleri de karşılıksız çıkan şirketin SGK prim borcu ise 30 milyon TL’yi aşıyor.
 • 29 Ekim resepsiyonu iptalantalya -

  29 Ekim resepsiyonu iptal29.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'daki maden faciası nedeniyle bu akşam yeni Cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 Ekim resepsiyonunun iptal edildiğini açıkladı.Erdoğan, bugün Karaman'a giderek olay yerinde incelemelerde bulunacak.
 • Yalçın BAYER

  Cumhuriyet’i anlayabilmekantalya -

  Cumhuriyet’i anlayabilmek28.10.2014

  YAZARLAR

  Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
 • Gazipaşa'da kaçak sigara operasyonuantalya -

  Gazipaşa'da kaçak sigara operasyonu28.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Gazipaşa İlçesi’nde jandarmanın yaptığı operasyonda 25 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
 • Daum: Galatasaray'ı şampiyon yaparımantalya -

  Daum: Galatasaray'ı şampiyon yaparım28.10.2014

  Futbol

  Daha önce Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatan Alman teknik adam Christoph Daum, Galatasaray'ı çalıştırmaya talip.Tecrübeli hoca, "Bu takımın başında olsam, kesin şampiyon oluruz" diye konuştu.
 • Yıldız Holding Caribou Coffee'den çekiliyorantalya -

  Yıldız Holding Caribou Coffee'den çekiliyor28.10.2014

  EKONOMİ

  Yıldız Holding, Caribou Coffee'deki hisselerini yıl sonunda ortağı Kuveytli Al Sayer Grubu'na devredecek.Yoluna artık Al Sayer ile devam edecek olan Amerika'nın ikinci büyük kahve zinciri Caribou Coffee ise bu yılın başında 25 olan şube sayısı aralık sonunda 45'e çıkaracak.Şirket, 2015 yılı sonunda ise şube sayısını 60'ın üzerine çıkarmayı planlıyor.
 • Golfün yıldızları Antalya'ya geliyorantalya -

  Golfün yıldızları Antalya'ya geliyor28.10.2014

  Diger

  Dünyanın en iyi golfçülerinin katılacağı Turkish Airlines Open 2014 turnuvası, 13-16 Kasım tarihleri arasında Antalya'da yapılacak.Toplam 30.5 milyon dolar ödüllü organizasyona Martin Kaymer, Lee Westwood ve Henrik Stenson gibi yıldızlar da katılacak.
 • Cinayet hükümlüsü yalan makinesine bağlanmak istediantalya -

  Cinayet hükümlüsü yalan makinesine bağlanmak istedi28.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da işadamı 56 yaşındaki Hüseyin Günaydın’ı öldürmekten ömür boyu hapse mahkum edilen 27 yaşındaki Gürcan Yeşilkaya, cinayete azmettiren kişinin Günaydın’ın eşi A.D.G.olduğu yönündeki ifadesi için yalan makinesine bağlanma talebinde bulundu.
 • Dolandırıcılardan yeni yöntem: Polis, savcı şimdi de danışmanantalya -

  Dolandırıcılardan yeni yöntem: Polis, savcı şimdi de danışman28.10.2014

  EKONOMİ

  KENDİLERİNİ polis, savcı gibi tanıtan dolandırıcılar şimdide Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) danışmanlığına soyundu.Yeni dolandırıcılık yöntemi için Torba Yasa’yı kullanan kişiler, telefonla aradıkları 4/b sigortalısı vatandaşlara prim borcunun bulunduğunu, torba yasadan yararlanarak prim borçlarını yapılandırmak için son başvuru günü olduğunu söyleyerek verdikleri hesap numarasına para yatırmalarını istiyor.
 • Yalçın BAYER

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyızantalya -

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız27.10.2014

  YAZARLAR

  91 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, ulusal egemenlik temeline dayandırılan, hedefi çağdaş uygarlığa ulaşmak olan, ümmetten ulusa, kuldan yurttaşa kararlı bir dönüşümün ilk adımıydı.
 • Bakan Kılıç: Spora yatırımda dünya lideriyizantalya -

  Bakan Kılıç: Spora yatırımda dünya lideriyiz27.10.2014

  Diger

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye kadar, Türk devleti kadar spora yatırım yapan başka bir devlet bulunmadığını belirterek, "Yatırdığımız maddi kaynak, ekonomik gücün karşısında aldığımız başarı o yatırımın karşılığı mı? Bence değil" dedi.
 • 600 polisle uyuşturucu operasyonuantalya -

  600 polisle uyuşturucu operasyonu27.10.2014

  GÜNDEM

  ISPARTA’da 600 polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 100 şüpheliden 82’si tutuklandı.
 • Cesur Erdal Beşikçioğluantalya -

  Cesur Erdal Beşikçioğlu27.10.2014

  Keyif

  Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları’nın başrollerini paylaştığı 'Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku'nun geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanı sosyla medyada çok konuşuldu.
 • Toroslar’da cinayet!antalya -

  Toroslar’da cinayet!27.10.2014

  GÜNDEM

  Bu fotoğraf Toroslar’ın zirvesinde, Saklıkent’te çekildi.Artık bu zirvede kızılçam, karaçam ve sedir ağaçlarının muhteşem güzelliği değil, dağları peynir gibi kesen mermer ocaklarının korkunç görüntüsü konuşuluyor.
 • İnsanlık kurtardıantalya -

  İnsanlık kurtardı26.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da yaralı halde yat limanında kayalıklar arasına sıkışan 90 santimetre uzunluğundaki yavru Akdeniz fokunu balıkçılar kurtardı.
 • Yandı bitti ama kül olmadıantalya -

  Yandı bitti ama kül olmadı26.10.2014

  Seyahat

  Antalya’nın önemli turizm beldelerinden Adrasan’da yaz başı büyük bir yangın çıktı.Yangın, yoğun çabalar sonunda söndürüldü.Ancak büyük bir tepe ve bazı işletmeler kül oldu.Yangın sonrasında ‘Adrasan yandı bitti’ algısı oluştu.Durumun böyle olmadığını yerinde gördüm.Antalya’nın son kalan bakir yerlerinden Adrasan hâlâ doğal güzelliğini koruyor.Ancak daha yakıcı başka sorunları var.
 • Geyikbayırı’nı bulan adamantalya -

  Geyikbayırı’nı bulan adam26.10.2014

  Seyahat

  Öztürk Kayıkçı, bir kaya tırmanışçısı.Uzun yıllar aşık olduğu bu spor uğruna pek çok ülkeye seyahat etti.İtalya’dan Tayland’a dünyanın farklı noktasındaki tırmanış yapabileceği yerlere gitti.Tırmanış yaptığı ülkelerin sayısı 20’yi geçti.Keşfettiği Antalya’daki Geyikbayırı’nın dünyaca bilinen bir tırmanış rotası olmasını sağladı.Bir yandan da kurduğu ‘Yüksek İşler’ adlı şirketle ‘yüksek’ işlerde çalışıyor.
 • Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettimantalya -

  Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim26.10.2014

  Seyahat

  Ankaralı Hikmet Kadir Bozok (24) bu yıl, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.Güney Kore kültürüne ilgi duyan Bozok, Korece öğreniyor, Kore Yemekleri Kursu’na gidiyor.“Anadolu’dan Kore’ye Ebru” adında bir sergisi bulunuyor.Bozok, ülkeyi ziyaret ettiği sırada hayran kaldığı, rengârenk tarihi evleriyle dikkat çeken Güney Kore’nin ikinci büyük kenti Busan’daki Gamcheon köyünü anlattı.
 • Tembel miçolar için.tekneyle dünya turuantalya -

  Tembel miçolar için.tekneyle dünya turu26.10.2014

  Seyahat

  4 okyanus, 5 kıta, 38 bin deniz mili ve dünyanın etrafında yelkenle 9 aylık bir maraton.Sizi geçen hafta İspanya’nın Alicante Limanı’ndan başlayan dünyanın en uzun soluklu yarışına davet ediyoruz.Uygulamayı indirin, teknenizi seçin ve salondaki kanepenizden açık denizlerde mücadeleyle dolu bu maceraya katılın.
 • Akseki'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralıantalya -

  Akseki'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı26.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Akseki İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteğiantalya -

  Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği26.10.2014

  Tarım

  Tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin bazı yatırımlara yüzde 50 hibe desteği geldi.
 • ‘Sağlık personeline dil eğitimi şart'antalya -

  ‘Sağlık personeline dil eğitimi şart'26.10.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'nin sağlık turizminde özellikle AB ülkeleri konusunda yükselen pazar haline gelmesi sektörde yabancı dil bilen personelin önemini artırıyor.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Che dövmeliler’ cephedeantalya -

  ‘Che dövmeliler’ cephede25.10.2014

  YAZARLAR

  PUROLU ya da yıldızlı beresi ile Che Guevara posterleri, kollarda dövmeleri, devrimciliğin vazgeçilmez simgesi “Che”.Avrupa ve Türkiye’de yeniden hızla yayılıyor.
 • Başına uydu anteni düştü öldüantalya -

  Başına uydu anteni düştü öldü25.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde otomobiline binmek isteyen 70 yaşındaki Mustafa Arslan, oturduğu binanın çatısından 3 metrelik uydu anteninin kafasına düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.
 • Manavgat'ı sel aldıantalya -

  Manavgat'ı sel aldı25.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde gece başlayan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.8 saat boyunca aralıksız yağan yağmurda metrekareye 280 kilogram yağış düştü.İlerleyen saatlerde bu rakam 335 kilograma ulaştı, ilçede hayat felç oldu.Öyle ki yetkililer vatandaşları kurtarmak için zodyak botları devreye soktu.Şiddetli yağmurdan tarihi yapılar da etkilendi.Manavgat İlçesi’ne bağlı Side Mahallesi’nde bulunan Tyche Tapınağı’nı su bastı.Yer yer su seviyesinin 1 metreyi bulduğu bölgede, Tyche Tapınağı yarıya kadar suya gömüldü.
 • 2015 CEV Erkekler U19 Avrupa Şampiyonası tanıtıldıantalya -

  2015 CEV Erkekler U19 Avrupa Şampiyonası tanıtıldı25.10.2014

  Voleybol

  35.Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin 2015 yılında ev sahipliği yapacağı 2015 CEV Erkekler U19 Avrupa Şampiyonası'nın sunumu gerçekleştirildi.
 • River Plate Türkiye'ye gidiyor!antalya -

  River Plate Türkiye'ye gidiyor!25.10.2014

  Avrupa

  Son dönem üst üste kazandığı maçlarla göz dolduran Arjantin'in en önemli ekiplerinden River Plate, Türkiye'ye gelecek.
 • Epilasyonda kalbi durduantalya -

  Epilasyonda kalbi durdu25.10.2014

  Sağlık

  Tülay Kızılboğa (31), 21 Ekim’de Ankara’da Tunalı Hilmi Caddesi’nde gittiği özel bir güzellik kliniğindeki lazer epilasyonu sırasında fenalaşıp Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
 • Nilüfer PAZVANTOĞLU

  Duyguların çekiciliğini keşfedinantalya -

  Duyguların çekiciliğini keşfedin24.10.2014

  YAZARLAR

  Dünyanın önemli lüks markalarından biri olan Salvatore Ferragamo, geçtiğimiz haftalarda yeni parfümü “Emozione” için Milano’da bir tanıtım düzenledi.Kelebek olarak sadece biz oradaydık ve Ferragamo Fragrance’ın CEO’su Luciano Bertinelli ile konuştuk.
içinde

Antalya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz