Gündem Haberleri

GÜNDEM

  HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız

  Hürriyet Haber
  17 Haziran 2017 - 21:36Son Güncelleme : 17 Haziran 2017 - 21:36

  HDP milletvekili Mithat Sancar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü desteklediklerini ifade ederek “Dünkü hatalarına rağmen bugün adalet ve demokrasi için yürüyenler doğru yapıyor. HDP olarak birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

  KESK Ankara Şubeler Platformu’nun KHK’lara karşı Sakarya Caddesi’nde gerçekleştirdiği eyleme HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Ankara il yönetimi, ihraç edilen akademisyenler, KESK üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. 15 Temmuz’un ardından ilan edilen OHAL’e tepki gösteren Sancar, 10 ayda büyük bir mağdur kitlesi oluştuğunun altını çizdi. Sancar, “20 Temmuz sonrası gerçek bir darbe sürecidir. Bunların tek bir amacı var. Her türlü demokratik talebi bastırmaktır” dedi.

  'SADECE KENDİMİZ İÇİN DEĞİL; TÜM TOPLUM İÇİN ÖZGÜRLÜK'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öncülüğünde başlayan ‘Adalet Yürüyüşü’nü destekleyen Sancar, “Kürt illerindeki mücadele ile batıdaki mücadelenin ortaklaşması gerektiğini” savundu. Sancar, “Sadece kendimiz için değil, bütün toplum için eşitlik, özgürlük talebinde bulunuyoruz eşitlik istiyoruz. Hiç birimizin yapılan itirazları gölgelemeye hakkı yok. Kim bugün demokratik talepler için, Adalet için yürüyorsa doğru yapıyor. Geçmişte yaptıklarına yaptıkları bu yürüyüşleri doğrudur haklıdır” ifadelerini kullandı.

  ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

  “Bizim yapmamız gereken açıktır. Güçlerimizi birleştirelim. Küçük nehirler büyük derelere dönüşsün o nehirler büyük okyanuslara akar” ifadelerini kullanan Sancar, ortak mücadele çağrısı yarak, “Demokratik güç birliği ve ortak demokratik mücadele için üzerimize düşeni yapacağız, herkesin de bu sorumluluğu göstereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler: HDP , Adalet Yürüyüşü , CHP
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı