MENÜ

Hdp

Hdp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hdp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.898 Hdp haberi bulunmuştur.

HDP

Halkların Demokrat Partisi (kısaca; HDP), Türkiye 'de faaliyet göstermekte olan bir siyasi partidir. Resmi renkleri ise mor ve yeşildir. Parti resmi sitesindeki açıklamaya göre, tüm ezilenlerin ve sömürülenlerin; dışlanan ve yok sayılan bütün halkların ve inanç topluluklarının, kadınların, işçilerin, emekçilerin, köylülerin, gençlerin, işsizlerin, emeklilerin, engellilerin, LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) bireylerin, göçmenlerin, yaşam alanları tahrip edilenlerin; aydın, yazar, sanatçı ve bilim insanları ile bütün bu kesimlerle birlikte mücadele yürüten güçlerin her türden baskı, sömürü ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve insan onuruna yaraşır bir yaşam kurmak üzere bir araya geldiği, demokratik halk iktidarını hedefleyen bir siyasi partidir.

 HEP, HADEP, DEHAP, DTP ve BDP çizgisinin son temsilcisi olan HDP kendisini çeşitli ezilen grupların birleştirdiği bir yapı olarak ifade etmektedir. 27 Ekim 2013'te yapılan kongreyle partileşmesi kararı alındı ve Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel eşbaşkan seçildi.

Genel Başkanları

22 Haziran 2014'te yapılan kongrede eşbaşkanlığı Figen Yüksekdağ ile Selahattin Demirtaş devraldı. 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde partinin adayı olan Genel Başkan Selahattin Demirtaş 3,958,048 oy alarak  %9.76 oy oranına ulaşmıştır. HDP 2015 genel seçimlerinde %13,12 oy alarak 80 milletvekiliyle TBMM'ye girdi. Partinin sloganı "İnadına Barış, İnadına HDP"dir.  2015 itibari ile  30.295 üyesi bulunmaktadır . “Siyasi Çoğulculuk”, “Sosyalizm”, “Radikal Demokrasi”, “Demokrat Sosyalizm”, “Feminizm” ve “Doğrudan Demokrasi” ideolojilerini benimsemiştir.

 Çeşitli şehirlerde birçok kongre toplamış parti, bunun dışında iki olağanüstü kongre ile başkanlarını belirlemiştir. Partinin 1. olağanüstü kongresi 27 Ekim 2013'te Ankara'da “Bu daha başlangıç” sloganıyla düzenlendi.  Kongrede hapisteki PKK lideri Abdullah Öcalan'ın müzakerenin önemini vurgulayan "HDP, ortak demokrasi mücadelemizde önemli bir tarihsel sapağa işaret etmektedir. 71 devrimciliği devlete isyan devrimciliğidir. 40 yıllık isyandan sonra artık devletle müzakere önemlidir. Zira devrimci mücadeleler ancak nitelikli bir müzakere süreciyle kalıcı bir insanlık kazanımına dönüşebilir." bu mesajı okunmuştur.

HDP'nin 2. Kongresi 22 Haziran 2014'te gerçekleşti. Tek listenin olduğu seçimde Figen Yüksekdağ ile Selahattin Demirtaş eşbaşkanlık için aday gösterilmiştir. Güney Kürdistan Parlamento Başkan Yardımcısı Cafer İbrahim, Güney Kürdistan Hükümet Temsilcisi Kemal Kerküki, Rojava Halk Meclisi Eşbaşkanı Abdulselam Ahmet, Partiya Neteweyî Kurdistan Temsilcisi Xidir Bilbas, Rusya Sovyetler Birliği Komünist Parti Genel Sekreteri Sergey Skvortsov, İsveç Sosyal Demokrat Partisi'nden Yılmaz Kerimo'nun da aralarında olduğu çok sayıda uluslararası davetli de kongrede yer almıştır. Ertuğrul Kürkçü kongrede  yaptığı konuşmada "Bu hayalin peşine düşmek cesaret isterdi. HDP bundan 4 yıl önce, umuda yelken açan bir avuç insanın zihninde doğdu." İfadelerini kullanmştır.

HDP eşbaşkanıSelahattin Demirtaş PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan için “Öcalan’ın daha heykelini dikeceğiz” demiştir.  Demokratik sosyalist ve sol bir parti olan HDP’nin siyasetteki önceliği Türkiye-PKK çatışmasının barış ile sonlandırılması için yürütülen çözüm sürecidir ve 1984 yılından beri süren Türkiye-PKK çatışmasının barış ile sonlandırılması için yürütülen çözümün bir parçası durumundadır.  PKK lideri Abdullah Öcalan ile İmralı'da sürdürülen görüşmelere HDP adına Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken, Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri süreci başlayana kadar katılmıştır.

HDP'nin PKK ve çatı yapılanması KCK ile bağlantısı olduğu yönünde çok sayıda iddia ortaya atılmıştır. Ancak HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş yaptığı çeşitli açıklamalarda iddiaları yalanlamış ve partisinin PKK ile bağlantısı olmadığını belirtmiştir. Buna karşın HDP milletvekilleri ve çeşitli yetkililerin konuşmaları ve faaliyetleri HDP'nin PKK'nın siyasi kanadı olduğu şeklinde geniş bir kamuoyu oluşturmuştur. HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan "PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar" demiştir. 7 Haziran 2015 sonrası başlayan çatışmalarda bazı HDP yetkilileri çatışmalarda ölen PKK'lıların cenazesine katılmıştır. PKK'nın önde gelen yöneticilerinden Cemil Bayık "Mücadelemize destek olun HDP'ye oy verin" demiştir.  16 Eylül 2016'da, Tokat'ta PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında HDP Eş Genel Başkan yardımcısı Alp Altınörs "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne eleman temin etmek" suçlamalarıyla tutuklanmıştır.

Hdp Haberleri

HDPli Baydemir: Kürte kopmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz

HDP'li Baydemir: Kürt'e kopmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz

HDP'li Baydemir: Kürt'e kopmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz

18.3.2018Siverek
HDPli Ertandan Erdoğanın Diyarbakırdaki OHAL açıklamasına tepki

HDP'li Ertan'dan Erdoğan'ın Diyarbakır'daki OHAL açıklamasına tepki

HDP'li Ertan'dan Erdoğan'ın Diyarbakır'daki OHAL açıklamasına tepki

18.3.2018Van
MHPnin 12nci olağan büyük kurultayı (2)

MHP'nin 12'nci olağan büyük kurultayı (2)

MHP'nin 12'nci olağan büyük kurultayı (2)

18.3.2018Ankara
Tekrar seçilen Bahçeliden dikkat çeken karar: Veliahdı denilen isim de listeye alınmadı

Tekrar seçilen Bahçeli'den dikkat çeken karar: Veliahdı denilen isim de listeye alınmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın açılışında yaptığı konuşmada CHP'yi eleştirdi. Devlet Bahçeli, kullanılan 1169 oydan 1167 delegenin oyuyla 9. kez genel başkanlığa seçildi. Bahçeli’nin başkanlık divanında yer alan 4 kritik ismi listeye almaması dikkat çekti. "Bahçeli'nin veliahdı" yorumları yapılan Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy da MYK listesinde yer almadı.

18.3.2018Gündem

MHP'de kurultay günü! Bahçeli tek aday

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda başladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, divan başkanlığına seçildi. Bahçeli, açılışta yaptığı konuşmada, "12'nci Olağan Büyük Kurultayımıza gelinceye kadar ne kadar kepazelik skandal travma varsa maruz kaldık. Hamd olsun hepsinden alnımızın aklıyla çıktık. Oyunları tümden bozduk" dedi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük, Cumhur İttifakını çatlatamayacaktır" diye konuştu.

18.3.2018Gündem
Biz CHP’yi HDP’yi ve İYİ Partiyi davet etmedik

"Biz CHP’yi HDP’yi ve İYİ Parti'yi davet etmedik"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın:" Biz CHP’yi HDP’yi ve İYİ Parti'yi davet etmedik. Her üçü de üçüz bir şekilde aynı paralelde hareket eden siyasi partiler. Milli duruştan ne anladıklarını biz biliyoruz. Dolayısıyla davet etmediğimiz doğrudur. Bunun siniriyle veya hazımsızlığıyla verilen ifadeleri de pek ciddiye almıyoruz"

17.3.2018Haber
MHPden 3 partiye davet yok

MHP'den 3 partiye davet yok

MHP, 18 Mart 2018 tarihinde Ankara Spor Salonu’nda 12. Olağan Kongresi yapacak. Kongre öncesi açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcı Semih Yalçın, CHP, HDP ve İYİ Parti'yi davet etmediklerini söyledi. MHP kongresinin ana teması "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" olarak belirlendi.

17.3.2018Gündem
(Geniş haber) - Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

(Geniş haber) - Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

(Geniş haber) - Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

16.3.2018Silivri
Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakim karşısına çıktı

16.3.2018İstanbul
HDP eski Eş Genel Başkanı Tuğluka 10 yıl hapis cezası

HDP eski Eş Genel Başkanı Tuğluk'a 10 yıl hapis cezası

HDP eski Eş Genel Başkanı Tuğluk'a 10 yıl hapis cezası

16.3.2018Ankara
HDP’li Aysel Tuğluk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

HDP’li Aysel Tuğluk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un “terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan yargılandığı davada karar açıklandı. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Tuğluk’a 10 yıl hapis cezası verildi.

16.3.2018Gündem
flaş

flaş 

flaş 

16.3.2018Ankara
Ne boykotu zaten biz kazanacağız

'Ne boykotu zaten biz kazanacağız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ile yaşanan polemikle ilgili olarak, “Tüm partilere eşit uzaklıktayız, eşit yakınlıktayız. Siyasal partiler arası bir ayrımımız yok” dedi. Hürriyet’in gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

15.3.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan İstiklal Marşı yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan 'İstiklal Marşı' yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ile yaşanan polemikle ilgili olarak, “Tüm partilere eşit uzaklıktayız, eşit yakınlıktayız. Siyasal partiler arası bir ayrımımız yok. MHP, HDP’yi kullanarak üzerimize saldırıyor. Amaç geçmişte AK Parti ile yaptıkları kavgaları unutturmak” dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı’yla ilgili sözleriyle başlayan tartışmaya da, “Sanki sorun yokmuş gibi İstiklal Marşı sorunu yaratıyor. Yapay sorunlarla ülkeyi meşgul ediyor” değerlendirmesini yaptı.

15.3.2018Gündem
HDPli vekil Pir hakkında soruşturma açıldı

HDP'li vekil Pir hakkında soruşturma açıldı

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşmasında terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

15.3.2018Gündem
500 milyon zarf iddiasına YSKdan cevap

"500 milyon zarf" iddiasına YSK'dan cevap

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalma ihtimali dikkate alınarak, 357 milyon adet zarf bastırıldığını açıkladı. Güven, 500 milyon zarf bastırıldığı yönündeki haberlerin ise doğru olmadığını söyledi.

15.3.2018Gündem
Taksi plakaları için sürpriz adım

Taksi plakaları için sürpriz adım

Taksilerle, UBER arasındaki gerilim son günlerde tartışılırken, Maliye Bakanlığı’ndan sürpriz bir adım geldi.

15.3.2018Ekonomi
Haymana’nın termali yeterli oyu alamadı

Haymana’nın termali yeterli oyu alamadı

Termal suyunun kalitesi Fransa’nın dünyaca ünlü Vichy kasabasıyla eşdeğer tutulan Haymana, sağlık turizminde potansiyelin gerisinde kalması nedeniyle TBMM’de tartışma konusu oldu.

15.3.2018Ankara
Ferhat Tunçun kız kardeşi toprağa verildi

Ferhat Tunç'un kız kardeşi toprağa verildi

Ferhat Tunç'un kız kardeşi toprağa verildi

15.3.2018Merkez
Kayseride 3 FETÖ sanığına hapis cezası

Kayseri'de 3 FETÖ sanığına hapis cezası

Kayseri'de 3 FETÖ sanığına hapis cezası

14.3.2018 Kayseri
Kilit parti gibi göstermek gerçekçi değil

'Kilit parti gibi göstermek gerçekçi değil'

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Saadet Partisi'nin seçim ittifakının içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadığını belirterek, "Saadet Partisi'nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum" dedi.

14.3.2018Gündem
Sandıkta yeni dönem

Sandıkta yeni dönem

Seçim sistemini değiştiren yasa Meclis’te kabul edilirken ittifakla ilgili önemli düzenlemeler oldu. Bir parti yüzde 1’in altında dahi oy alsa ittifak yaptığı partiyle birlikte yüzde 10’u geçmişse barajı aşmış sayılacak. Ancak vekil dağılımında parti oylarına bakılacak. Engelli ve hastalar için sandıklar hastaneye, huzurevine, konuta taşınabilecek. Üzerinde sandık kurulu mührü bulunmayan zarf ve birleşik oy pusulaları geçerli sayılacak. Aynı bina ve köyde oturan seçmenler, aynı seçim bölgesinde farklı sandıklara kaydırılabilecek.

13.3.2018Gündem
Sulama birliklerinden hükümete çağrı: Birliklerimizi özelleştirmeyin

Sulama birliklerinden hükümete çağrı: Birliklerimizi özelleştirmeyin

Sulama birliklerinden hükümete çağrı: Birliklerimizi özelleştirmeyin

13.3.2018Pazarcık
Diyarbakırdaki nevruz kutlamalarına ilişkin çalışmalar anlatıldı

Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarına ilişkin çalışmalar anlatıldı

Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarına ilişkin çalışmalar anlatıldı

13.3.2018Merkez
TBMMdeki vekillerin kavgası kamerada

TBMM'deki vekillerin kavgası kamerada

Meclis’in yasalaştırmak için sabahladığı seçim ittifakı teklifinin finali kavgalı oldu.CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın geçmişte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik “Züriyetsiz” sözünü kürsüden ifade etmesiyle kavga başladı. AK Partililer ve MHP’liler Musa Çam’ın üzerine yürürken, CHP grubu tepkili MHP grubu ile AK Partililer arasında kaldı. CHP’liler ve az sayıdaki HDP’liler Musa Çam’ı Genel Kurul’un dışına çıkarakak darbe almasını önlemeye çalıştı. Oturuma ara verilirken arbede uzun süre devam etti. İdare amirleri ve parti yöneticilerinin ortamı sakinleştirmesinin ardından Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, İçtüzüğe göre kaba ve yaralayıcı sözler nedeniyle Musa Çam’a 3 birleşim yasaklama cezasını oya sundu.KULİSTE ÇEVRESİNİ SARDILARÇam’a ceza verilmesi AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edildi. Musa Çam salon dışına çıkarılırken yeniden kavga çıktı. Çam’ı kuliste sıkıştırmak isteyen MHP’liler ondan önce salondan ayrıldılar. CHP’liler Musa Çam’ı salondan çıkarmakta oldukça zorlandı. MHP’liler ile CHP’liler arasında kavga kuliste devam etti. Meclis güvenlik görevlileri iki grubu ayırmakta zorlandı. CHP’liler Çam’ı çay ocağının yanıdaki kapalı bir bölümde korumaya alarak MHP’lilerin darbelerinden kurtarmaya çalıştılar. CHP’liler, MHP milletvekillerinin kapıda beklemesi nedeniyle uzun süre Çam’ı kulisten çıkarmadılar.Bülent SARIOĞLU/ANKARA

13.3.2018Haber
MHPliler Meclis kulisinde sıkıştırdı, büyük kavga çıktı

MHP'liler Meclis kulisinde sıkıştırdı, büyük kavga çıktı

Meclis Genel Kurulu'nda gece CHP'li ve MHP'li vekiller arasında gerginliğe neden olan siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam hakkında, TBMM'den 3 birleşim çıkarılma cezası verildi.

13.3.2018Gündem
Sonsuza dek birlikte

Sonsuza dek birlikte

İran'da önceki akşam özel jetin düşmesi sonucu sekizi yolcu 11 kişi hayatını kaybederken, geride çarpıcı hikâyeler kaldı.

12.3.2018Gündem
TBMMde Afrin gerginliği

TBMM'de Afrin gerginliği

TBMM'de Afrin gerginliği

12.3.2018Ankara
Tunceli TSO Başkanı Cengiz hayatını kaybetti (2)

Tunceli TSO Başkanı Cengiz hayatını kaybetti (2)

Tunceli TSO Başkanı Cengiz hayatını kaybetti (2)

12.3.2018Merkez
Siyasette olası erken seçim hazırlıkları başladı

Siyasette olası erken seçim hazırlıkları başladı

Siyasette olası erken seçim hazırlıkları başladı

12.3.2018İzmir
Mustafa Desticiden ittifak ve seçim güvenliği açıklaması

Mustafa Destici'den ittifak ve seçim güvenliği açıklaması

Mustafa Destici'den ittifak ve seçim güvenliği açıklaması

11.3.2018İstanbul
AK Parti Kocaoğlunun bekleyen projeler dosyasını bakanlıklara götürüyor

AK Parti Kocaoğlu'nun 'bekleyen projeler' dosyasını bakanlıklara götürüyor

AK Parti Kocaoğlu'nun 'bekleyen projeler' dosyasını bakanlıklara götürüyor

11.3.2018İzmir
Eski müftü HDPli Erdoğmuş: Dinde güncelleme olacaksa devlet eliyle değil, özgürlüklerle olur

Eski müftü HDP'li Erdoğmuş: Dinde güncelleme olacaksa devlet eliyle değil, özgürlüklerle olur

Eski müftü HDP'li Erdoğmuş: Dinde güncelleme olacaksa devlet eliyle değil, özgürlüklerle olur

11.3.2018Merkez
Pervin Buldan: Bir kişi bile kalsak, Meclisi terk etmeyeceğiz

Pervin Buldan: Bir kişi bile kalsak, Meclis'i terk etmeyeceğiz

Pervin Buldan: Bir kişi bile kalsak, Meclis'i terk etmeyeceğiz

10.3.2018Diyarbakır
CHP’li yöneticiye Sezer içtihatlı gerekçe

CHP’li yöneticiye 'Sezer' içtihatlı gerekçe

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında “Faşist diktatör” dediği için dokunulmazlığının kaldırılmasını istediği CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’la ilgili fezlekede, düşünce özgürlüğüyle ilgili “sosyal değer” sınırı çizdi.

10.3.2018Gündem
Cumhuriyet Gazetesi davasında tanıklar dinlendi

Cumhuriyet Gazetesi davasında tanıklar dinlendi

Cumhuriyet Gazetesi davasında tanıklar dinlendi

9.3.2018Silivri
HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Barışın haykırılacağı bir nevruz olacak

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Barışın haykırılacağı bir nevruz olacak

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Barışın haykırılacağı bir nevruz olacak

9.3.2018Merkez
Perinçek: Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeliye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif ediyorum

Perinçek: Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif ediyorum

Perinçek: Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif ediyorum

9.3.2018Antalya
İstinaf Mahkemesi, Demirtaş’ın fotoğrafının çekilmesine verilen cezayı bozdu

İstinaf Mahkemesi, Demirtaş’ın fotoğrafının çekilmesine verilen cezayı bozdu

GAZİANTEP Bölge Adliye Mahkemesi, HDP Eş Genel eski Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 25 Kasım 2016 tarihinde, Mardin’de yargılandığı davaya SEGBİS ile katıldığı sırada fotoğrafını çekip, sosyal medyadan paylaştığı iddiasıyla hakkında dava açılan Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven’e, ’ses ve görüntülerin kayda alınması’ suçundan verilen 3 ay hapis cezası kararını bozdu.

9.3.2018Gündem
İstinaf Mahkemesi, Demirtaşın fotoğrafının çekilmesine verilen cezayı bozdu

İstinaf Mahkemesi, Demirtaş'ın fotoğrafının çekilmesine verilen cezayı bozdu

İstinaf Mahkemesi, Demirtaş'ın fotoğrafının çekilmesine verilen cezayı bozdu

9.3.2018Merkez
CHP’den AK Parti’ye 11 maddelik öneri

CHP’den AK Parti’ye 11 maddelik öneri

CHP Seçim Güvenliği Heyeti, HDP ve Meclis dışında kalan siyasi partilerden aldıkları görüşlerle hazırlanan raporu, AK Parti’ye iletti; MHP ise görüşmeyi reddetti.

8.3.2018Gündem
Başbakan Binali Yıldırım TBMMde

Başbakan Binali Yıldırım TBMM'de

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanun tasarı görüşmeleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

8.3.2018Gündem
Kadınlardan İstiklal Caddesinde büyük yürüyüş(GENİŞ HABER)

Kadınlardan İstiklal Caddesi'nde büyük yürüyüş(GENİŞ HABER)

Kadınlardan İstiklal Caddesi'nde büyük yürüyüş(GENİŞ HABER)

8.3.2018Beyoğlu
Pervin Buldan: Kadınca direneceğiz ve kadınca sizi yeneceğiz

Pervin Buldan: Kadınca direneceğiz ve kadınca sizi yeneceğiz

Pervin Buldan: Kadınca direneceğiz ve kadınca sizi yeneceğiz

8.3.2018Merkez
HDPli Ertan: Biz kadınlar kendi tarihimizi, kendi kaderimizle yazıyoruz

HDP'li Ertan: Biz kadınlar kendi tarihimizi, kendi kaderimizle yazıyoruz

HDP'li Ertan: Biz kadınlar kendi tarihimizi, kendi kaderimizle yazıyoruz

8.3.2018Van
HDPli Öcalan, Fırat Nehrine karanfil attı

HDP'li Öcalan, Fırat Nehri'ne karanfil attı

HDP'li Öcalan, Fırat Nehri'ne karanfil attı

8.3.2018Şanlıurfa
Batman Belediye Başkanvekili Aksoy: Ahmet Kayanın ismini kaldırmamız söz konusu olamaz

Batman Belediye Başkanvekili Aksoy: Ahmet Kaya'nın ismini kaldırmamız söz konusu olamaz

Batman Belediye Başkanvekili Aksoy: Ahmet Kaya'nın ismini kaldırmamız söz konusu olamaz

8.3.2018Merkez
AK Partili ve HDPli vekiller arasında Afrin kavgası

AK Partili ve HDP'li vekiller arasında Afrin kavgası

AK Partililer ile HDP’liler arasında kadın vekillerin de karıştığı kavga çıktı. Hafif yaralanan 3 vekil Meclis’in acil yardım merkezinde tedavi gördü

7.3.2018Gündem
Mecliste yumruklu Afrin kavgası Birbirlerine girdiler, yaralı vekiller var

Meclis'te yumruklu Afrin kavgası! Birbirlerine girdiler, yaralı vekiller var

AK Partililer ile HDP’liler arasında yumruklu kavga çıktı. Hafif yaralanan 2 vekil Meclis’in acil yardım merkezinde tedavi gördü.

7.3.2018Gündem

Yazar Sonuçları