MENÜ

Hdp

Hdp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hdp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.334 Hdp haberi bulunmuştur.

HDP

Halkların Demokrat Partisi (kısaca; HDP), Türkiye 'de faaliyet göstermekte olan bir siyasi partidir. Resmi renkleri ise mor ve yeşildir. Parti resmi sitesindeki açıklamaya göre, tüm ezilenlerin ve sömürülenlerin; dışlanan ve yok sayılan bütün halkların ve inanç topluluklarının, kadınların, işçilerin, emekçilerin, köylülerin, gençlerin, işsizlerin, emeklilerin, engellilerin, LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) bireylerin, göçmenlerin, yaşam alanları tahrip edilenlerin; aydın, yazar, sanatçı ve bilim insanları ile bütün bu kesimlerle birlikte mücadele yürüten güçlerin her türden baskı, sömürü ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve insan onuruna yaraşır bir yaşam kurmak üzere bir araya geldiği, demokratik halk iktidarını hedefleyen bir siyasi partidir.

 HEP, HADEP, DEHAP, DTP ve BDP çizgisinin son temsilcisi olan HDP kendisini çeşitli ezilen grupların birleştirdiği bir yapı olarak ifade etmektedir. 27 Ekim 2013'te yapılan kongreyle partileşmesi kararı alındı ve Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel eşbaşkan seçildi.

Genel Başkanları

22 Haziran 2014'te yapılan kongrede eşbaşkanlığı Figen Yüksekdağ ile Selahattin Demirtaş devraldı. 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde partinin adayı olan Genel Başkan Selahattin Demirtaş 3,958,048 oy alarak  %9.76 oy oranına ulaşmıştır. HDP 2015 genel seçimlerinde %13,12 oy alarak 80 milletvekiliyle TBMM'ye girdi. Partinin sloganı "İnadına Barış, İnadına HDP"dir.  2015 itibari ile  30.295 üyesi bulunmaktadır . “Siyasi Çoğulculuk”, “Sosyalizm”, “Radikal Demokrasi”, “Demokrat Sosyalizm”, “Feminizm” ve “Doğrudan Demokrasi” ideolojilerini benimsemiştir.

 Çeşitli şehirlerde birçok kongre toplamış parti, bunun dışında iki olağanüstü kongre ile başkanlarını belirlemiştir. Partinin 1. olağanüstü kongresi 27 Ekim 2013'te Ankara'da “Bu daha başlangıç” sloganıyla düzenlendi.  Kongrede hapisteki PKK lideri Abdullah Öcalan'ın müzakerenin önemini vurgulayan "HDP, ortak demokrasi mücadelemizde önemli bir tarihsel sapağa işaret etmektedir. 71 devrimciliği devlete isyan devrimciliğidir. 40 yıllık isyandan sonra artık devletle müzakere önemlidir. Zira devrimci mücadeleler ancak nitelikli bir müzakere süreciyle kalıcı bir insanlık kazanımına dönüşebilir." bu mesajı okunmuştur.

HDP'nin 2. Kongresi 22 Haziran 2014'te gerçekleşti. Tek listenin olduğu seçimde Figen Yüksekdağ ile Selahattin Demirtaş eşbaşkanlık için aday gösterilmiştir. Güney Kürdistan Parlamento Başkan Yardımcısı Cafer İbrahim, Güney Kürdistan Hükümet Temsilcisi Kemal Kerküki, Rojava Halk Meclisi Eşbaşkanı Abdulselam Ahmet, Partiya Neteweyî Kurdistan Temsilcisi Xidir Bilbas, Rusya Sovyetler Birliği Komünist Parti Genel Sekreteri Sergey Skvortsov, İsveç Sosyal Demokrat Partisi'nden Yılmaz Kerimo'nun da aralarında olduğu çok sayıda uluslararası davetli de kongrede yer almıştır. Ertuğrul Kürkçü kongrede  yaptığı konuşmada "Bu hayalin peşine düşmek cesaret isterdi. HDP bundan 4 yıl önce, umuda yelken açan bir avuç insanın zihninde doğdu." İfadelerini kullanmştır.

HDP eşbaşkanıSelahattin Demirtaş PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan için “Öcalan’ın daha heykelini dikeceğiz” demiştir.  Demokratik sosyalist ve sol bir parti olan HDP’nin siyasetteki önceliği Türkiye-PKK çatışmasının barış ile sonlandırılması için yürütülen çözüm sürecidir ve 1984 yılından beri süren Türkiye-PKK çatışmasının barış ile sonlandırılması için yürütülen çözümün bir parçası durumundadır.  PKK lideri Abdullah Öcalan ile İmralı'da sürdürülen görüşmelere HDP adına Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken, Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri süreci başlayana kadar katılmıştır.

HDP'nin PKK ve çatı yapılanması KCK ile bağlantısı olduğu yönünde çok sayıda iddia ortaya atılmıştır. Ancak HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş yaptığı çeşitli açıklamalarda iddiaları yalanlamış ve partisinin PKK ile bağlantısı olmadığını belirtmiştir. Buna karşın HDP milletvekilleri ve çeşitli yetkililerin konuşmaları ve faaliyetleri HDP'nin PKK'nın siyasi kanadı olduğu şeklinde geniş bir kamuoyu oluşturmuştur. HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan "PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar" demiştir. 7 Haziran 2015 sonrası başlayan çatışmalarda bazı HDP yetkilileri çatışmalarda ölen PKK'lıların cenazesine katılmıştır. PKK'nın önde gelen yöneticilerinden Cemil Bayık "Mücadelemize destek olun HDP'ye oy verin" demiştir.  16 Eylül 2016'da, Tokat'ta PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında HDP Eş Genel Başkan yardımcısı Alp Altınörs "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne eleman temin etmek" suçlamalarıyla tutuklanmıştır.

Hdp Haberleri

Bir tanesiyle 10 Kanal İstanbul yapılır

'Bir tanesiyle 10 Kanal İstanbul yapılır'

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde Rusya’dan alınması kararlaştıran S-400 füzeleri de eleştirildi.

12.12.2017Gündem
Oturma eylemi yapan HDPli vekil için fezleke

Oturma eylemi yapan HDP'li vekil için fezleke

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında, DBP il binası önünde, ’Kamu düzenini bozmadan, herhangi bir slogan atmadan’ merdivende oturarak, ’Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme, bunların hareketlerine katılma’ suçundan fezleke hazırlayarak dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı’na gönderdi.

12.12.2017Gündem
HDPli Pire, kamu düzenini bozmadan merdivende oturma fezlekesi

HDP'li Pir'e, 'kamu düzenini bozmadan merdivende oturma' fezlekesi

HDP'li Pir'e, 'kamu düzenini bozmadan merdivende oturma' fezlekesi

12.12.2017Merkez
HDP Sakarya eski il başkanı tutuklandı

HDP Sakarya eski il başkanı tutuklandı

HDP Sakarya eski il başkanı tutuklandı

12.12.2017Adapazarı
HDP ile CHP bayraklarının yan yana asılmasıyla ilgili Emniyetten açıklama

HDP ile CHP bayraklarının yan yana asılmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Malkara ilçesinde 6 Aralık tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) bayraklarının yan yana asılması olayına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bahse konu bayrakların asıldığı andan söküldüğü ana kadar dijital görüntü kayıtları incelenmiş, asılı bulunan bayraklara bu süre içerisinde herhangi bir müdahalede bulunulmadığı tespit edilmiştir” denildi.

12.12.2017Gündem
Terör davasında ortaya çıkan eylem çağrısı: Çay içmeye gel

Terör davasında ortaya çıkan eylem çağrısı: Çay içmeye gel

Terör davasında ortaya çıkan eylem çağrısı: Çay içmeye gel

11.12.2017Manisa
Tak takların toplamı ittifakın gücünü gösterecek

'Tak takların toplamı ittifakın gücünü gösterecek'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da düzenlediği belediye başkanları toplantısının ardından Ankara’ya dönüşünde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili formülünü bir kez daha anlatan Bahçeli şunları söyledi:

11.12.2017Gündem
HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: CHP belediyelerine yapılan saldırıya tanıklık ediyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: CHP belediyelerine yapılan saldırıya tanıklık ediyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: CHP belediyelerine yapılan saldırıya tanıklık ediyoruz

11.12.2017Merkez
HDPli Zeydan, duruşma için Edirneden Elazığa getirildi

HDP'li Zeydan, duruşma için Edirne'den Elazığ'a getirildi

HDP'li Zeydan, duruşma için Edirne'den Elazığ'a getirildi

11.12.2017Merkez
C ittifakı olabilir

'C ittifakı olabilir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik ittifak tartışmalarıyla ilgili olarak “C ittifakı olabilir. Bizimki bir öneri. ‘C ittifakı’ aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimine atfen ‘cumhur ittifakı’ demektir. Oradaki C’nin anlamı bize göre budur” dedi.

10.12.2017Gündem
Bahçeli: MHPde soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

Bahçeli: MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

Bahçeli: MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz

10.12.2017Antalya
HDPli Beştaş hakkında, tutuklu vekillerin fotoğrafını paylaştığı için fezleke

HDP'li Beştaş hakkında, tutuklu vekillerin fotoğrafını paylaştığı için fezleke

HDP'li Beştaş hakkında, tutuklu vekillerin fotoğrafını paylaştığı için fezleke

10.12.2017Merkez
Bahçeliden CHPli başkanın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

Bahçeli'den CHP'li başkanın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına ilişkin soruya, "MHP’de soruşturmayı gerektirecek bir hata olmaz. Hata varsa düzeltilir. Hata kusura dönüşürse başkaları gibi başka şeyler olur. Bizim belediye başkanlarımızın alnı açıktır, başardığımızda öpülmek üzere. Ensemiz açıktır kabahatte tokat yemek üzere" yanıtını verdi.

10.12.2017Gündem
CHP’li Sertel: Bütün siyasetçiler mal varlıklarını açıklasın

CHP’li Sertel: Bütün siyasetçiler mal varlıklarını açıklasın

CHP’li Sertel: Bütün siyasetçiler mal varlıklarını açıklasın

10.12.2017İzmir
Hopada HDP İlçe Eş Başkanı Aksu ve eşine tahliye

Hopa'da HDP İlçe Eş Başkanı Aksu ve eşine tahliye

Hopa'da HDP İlçe Eş Başkanı Aksu ve eşine tahliye

9.12.2017Hopa
Bahçeliden ABDye çok sert sözler

Bahçeli'den ABD'ye çok sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kudüs kararı ve terör örgütlerine verdikleri destek nedeniyle ABD'yi sert dille eleştirdi: "ABD terör örgütlerini kışkırtmış, kanımızın dökülmesini seyretmiştir. ABD teröristleri himaye etmiş milletimizin parçalanmasını projelendirmiştir. Hangi taşı kaldırsak altından ABD çıkmıştır. Artık bu kadarı fazladır. Kudüs konusunda Trump skandal bir karar imza atmıştır. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanımlanmasından sonra bölgede barıştan bahsedilemeyecektir. Evanjelist tezgah Trump'ın iradesine zincir vurmuştur."

9.12.2017Gündem
Meral Akşener, Diyarbakırda böyle karşılandı

Meral Akşener, Diyarbakır'da böyle karşılandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şırnak ve Cizre ilçesine gitmek için geldiği Diyarbakır Havalimanı’nda Türkçe-Kürtçe ve Zazaca yazıların bulunduğu pankartlarla karşılandı. Akşener, seçim ittifakı ve barajın düşürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, seçim barajının yüzde 5 olması gerektiğini, İYİ Parti olarak Türkiye Milletvekili kavramını getireceklerini söyledi.

8.12.2017Gündem
Akşener, Diyarbakırda 3 dilli pankartlar ile karşılandı

Akşener, Diyarbakır'da 3 dilli pankartlar ile karşılandı

Akşener, Diyarbakır'da 3 dilli pankartlar ile karşılandı

8.12.2017Merkez
Mahkeme: Bizzat getirin

Mahkeme: Bizzat getirin

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘örgüt yöneticiliği’ iddiasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasına savunmasının SEGBİS’le alınmak istenmesi nedeniyle çıkmadı.

7.12.2017Gündem
CHPyi isyan ettiren görüntü: Komplo

CHP'yi isyan ettiren görüntü: Komplo

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde CHP'lilerin ilçe kongresi öncesi astığı CHP flamalarını yanına bir HDP flamasının asılıp, sosyal medyada paylaşılmasına CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan tepki gösterip, olayın komplo ve provokasyon olduğunu söyledi.

7.12.2017Gündem
CHP Malkara İlçe Başkanı: Flamalarımızın arasındaki HDP flaması komplo

CHP Malkara İlçe Başkanı: Flamalarımızın arasındaki HDP flaması komplo

CHP Malkara İlçe Başkanı: Flamalarımızın arasındaki HDP flaması komplo

7.12.2017Malkara
Demirtaşın yargılanmasına başlandı

Demirtaş'ın yargılanmasına başlandı

Demirtaş'ın yargılanmasına başlandı

7.12.2017Ankara
Demirtaştan flaş talep

Demirtaş'tan flaş talep

Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın yargılanmasına başlandı. Demirtaş, savunmasının SEGBİS sistemi ile alınmak istenmesiyle nedeniyle duruşmaya katılmadı. Demirtaş, yargılamanın durdurularak, SEGBİS ile savunmasının alınmasına izin veren yasa hükmünün iptali için davaya bakan mahkemenin,  Anayasa Mahkemesine iptal başvurusunda bulunmasını istedi. Mahkeme, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

7.12.2017Gündem
Demirtaştan mahkemeye 12 sayfalık dilekçe: Duruşmaya bizzat katılmak istiyorum

Demirtaş'tan mahkemeye 12 sayfalık dilekçe: Duruşmaya bizzat katılmak istiyorum

Demirtaş'tan mahkemeye 12 sayfalık dilekçe: Duruşmaya bizzat katılmak istiyorum

7.12.2017Merkez
Son dakika: Trump: Kudüsü İsrailin başkenti olarak tanıma vakti gelmiştir

Son dakika: Trump: Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma vakti gelmiştir

ABD Başkanı Donald Trump, dünyayı ayağa kaldıran Kudüs kararını kameraların önünde açıkladı ve "Ben artık zamanı geldiğine inanıyorum. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma vakti gelmiştir. Büyükelçiliği Kudüs'e taşıma talimatı veriyorum." açıklamasında bulundu. Trump'ın bu kararıyla, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan tarihteki ilk ülke ABD oldu.

6.12.2017Dünya
Figen Yüksekdağ, iddianamelerdeki suçlamaları yanıtladı

Figen Yüksekdağ, iddianamelerdeki suçlamaları yanıtladı

Figen Yüksekdağ, iddianamelerdeki suçlamaları yanıtladı

6.12.2017Ankara
HDPli Balukenin tutukluluk halinin devamına karar verildi

HDP'li Baluken'in tutukluluk halinin devamına karar verildi

HDP'li Baluken'in tutukluluk halinin devamına karar verildi

6.12.2017Merkez
HDPlilerden adliye önünde Figen Yüksedağa destek açıklaması

HDP'lilerden adliye önünde Figen Yüksedağ'a destek açıklaması

HDP'lilerden adliye önünde Figen Yüksedağ'a destek açıklaması

6.12.2017İstanbul
Altan Tan : Eğer devlet böyle bir adım atarsa kısmen de olsa yaranın bir bölümünü tedavi etmiş olur

Altan Tan : Eğer devlet böyle bir adım atarsa kısmen de olsa yaranın bir bölümünü tedavi etmiş olur

Altan Tan : Eğer devlet böyle bir adım atarsa kısmen de olsa yaranın bir bölümünü tedavi etmiş olur

6.12.2017Ankara
Figen Yüksekdağ hakim karşısında

Figen Yüksekdağ hakim karşısında

Figen Yüksekdağ hakim karşısında

6.12.2017Ankara
Yüksekovada 4 kişinin öldüğü zırhlı araçtan ateş edilme anı görüntüleri ortaya çıktı

Yüksekova'da 4 kişinin öldüğü zırhlı araçtan ateş edilme anı görüntüleri ortaya çıktı

Yüksekova'da 4 kişinin öldüğü zırhlı araçtan ateş edilme anı görüntüleri ortaya çıktı

6.12.2017Merkez
HDP: Demirtaşı savunucak avukat 1250, mahkeme salonu 20 kişilik

HDP: Demirtaş'ı savunucak avukat 1250, mahkeme salonu 20 kişilik

HDP: Demirtaş'ı savunucak avukat 1250, mahkeme salonu 20 kişilik

6.12.2017Merkez
Ankara Valiliği yasaklandığını açıkladı

Ankara Valiliği yasaklandığını açıkladı

Ankara Valiliği, Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş ve İdris Baluken'in duruşmalarına destek vermek amacıyla yapılacak eylem ve etkinliklerin yasaklandığını açıkladı.

6.12.2017Gündem
PKK operasyonunda 6 kişi tutuklandı

PKK operasyonunda 6 kişi tutuklandı

PKK operasyonunda 6 kişi tutuklandı

6.12.2017Pazarcık
HDPden fezleke sergisi

HDP'den fezleke sergisi

HDP yönetimi, milletvekilleri hakkında savcılıklarca hazırlanan fezlekeleri, tepki amacıyla Meclis’teki HDP Parti Grubu’nun koridorunda sergilemeye başladı.

5.12.2017Gündem
Şırnakta kömür ocağında ölen 3 madenci gece toprağa verildi (2)

Şırnak'ta kömür ocağında ölen 3 madenci gece toprağa verildi (2)

Şırnak'ta kömür ocağında ölen 3 madenci gece toprağa verildi (2)

5.12.2017Merkez
Pazarcıkta PKK operasyonu: 15 gözaltı

Pazarcık'ta PKK operasyonu: 15 gözaltı

Pazarcık'ta PKK operasyonu: 15 gözaltı

5.12.2017Pazarcık
Dört Bakanı Mecliste aklamadınız mı

'Dört Bakanı Meclis'te aklamadınız mı?'

"Yolsuzluk, rüşvet, hayali ihracat, kara para aklanması dönemiyle karşı karşıyayız" diyen HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay, ''Dört bakanı, Meclis'te aklamadınız mı? Niye Yüce Divan'a göndermediniz?'' şeklinde konuştu.

5.12.2017Gündem
Emniyet: 4 kişinin ölümüne neden olan zırhlı aracın içini gösteren kamera görüntüsü yok

Emniyet: 4 kişinin ölümüne neden olan zırhlı aracın içini gösteren kamera görüntüsü yok

Emniyet: 4 kişinin ölümüne neden olan zırhlı aracın içini gösteren kamera görüntüsü yok

5.12.2017Merkez
19 HDP’li vekile fezleke

19 HDP’li vekile fezleke

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 2 Mayıs 2016’daki Anayasa Komisyonu toplantısını terk ederken TBMM koridorlarında ‘terör örgütü propagandası yaptıkları’ iddiasıyla 19 HDP milletvekili hakkında fezleke hazırlandığı bildirildi.

4.12.2017Gündem
Mahir Ünal: CHPnin belgeleri siyasetimizin gündeminde yer almayacak-1

Mahir Ünal: CHP'nin belgeleri siyasetimizin gündeminde yer almayacak-1

Mahir Ünal: CHP'nin belgeleri siyasetimizin gündeminde yer almayacak-1

4.12.2017Ankara
AK Partiden Kılıçdaroğlu kararı

AK Parti'den 'Kılıçdaroğlu' kararı

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. Ünal, "Bundan sonra CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı hiçbir şey gündemimizde olmayacak. Bundan sonra açıklayacağı belgelerle ilgili gitsinler mahkemeye başvursunlar. Yalanlarla Türkiye'nin gündemini işgal etmesinler" dedi.

4.12.2017Gündem
Valilik: HDP temsilciliğine silahla saldıran 1 kişi yakalandı

Valilik: HDP temsilciliğine silahla saldıran 1 kişi yakalandı

Valilik: HDP temsilciliğine silahla saldıran 1 kişi yakalandı

4.12.2017Merkez
Demirtaş’ın avukatının bürosu soyuldu

Demirtaş’ın avukatının bürosu soyuldu

DİYARBAKIR merkez Yenişehir ilçesinde eski Baro Başkanı Mehmet Emin Aktar’ın avukatlık bürosuna giren hırsızlar, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 7 Aralık’ta görülecek duruşması için hazırlanan savunmanın bulunduğu bilgisayar ile 2 bilgisayarı çaldı. 2 bilgisayarı sokakta bırakan hırsızlar, Demirtaş’ın savunmalarının bulunduğu bilgisayarla ortadan kayboldu.

4.12.2017Gündem
Demirtaşın savunmasının bulunduğu bilgisayar çalındı

Demirtaş'ın savunmasının bulunduğu bilgisayar çalındı

Demirtaş'ın savunmasının bulunduğu bilgisayar çalındı

4.12.2017Merkez
SP Lideri Karamollaoğlu: ABDdeki dava siyasi bir davadır

SP Lideri Karamollaoğlu: ABD'deki dava siyasi bir davadır

SP Lideri Karamollaoğlu: ABD'deki dava siyasi bir davadır

4.12.2017Tokat

Yazar Sonuçları

Enis yatarken, biz yazarken, âlem izlerken

“Her mahkûmun iki derdi var” diyor Enis Berberoğlu. “Bir, içeride sağ salim yaşamaya çalışmak, iki dışarıya çıkmanın yolunu aramak”, “tabii ki hukuki” yolu diye eklemiş, Enis’in tünel kazıp çıkacak hali yok ya.

11.12.2017

Kılıçdaroğlu erken seçim mi bekliyor?

“Bütçe hakkı” önemli bir vatandaşlık hakkıdır. Demokrasilerde yürütme organı, her yılın sonunda bir sonraki yılın bütçesini hazırlar ve denetime sunar. Denetim görevini vergi veren vatandaşlar adına TBMM yapar. Önce Plan Bütçe Komisyonu, ardından TBMM Genel Kurulu, Bakanlıklar tarafından hazırlanan bütçeleri görüşür ve TBMM onayının ardından devletin kaynaklarının nereye nasıl harcanacağı netleştirilir.

11.12.2017

Kimin telefonu bu casusla aynı yerden sinyal verdi

İKTİDAR medyası Zarrab’a “Casus” diyor... Sizce bu doğru bir kriz yönetim biçimi mi...

4.12.2017

Mutluluktan haber ver ‘Değer Taşı’

DÜN sabah saatlerinde Hilton Oteli’nde Ortak Değerler Hareketi’nin toplantısı açılırken, Bekir Ağırdır “insanlığın” içinden geçtiği süreci “Küresel Ara Buzul Çağı” olarak değerlendirdi.

4.12.2017