MENÜ

Yesilçam

Yesilçam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yesilçam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.699 Yesilçam haberi bulunmuştur.

Türk sineması, Türkiye'de sinemaya dair faaliyetleri ve sinema kültürünü kapsar.

Yesilçam Haberleri

O sahnenin sırrı ortaya çıktı

O sahnenin sırrı ortaya çıktı

Yeşilçam’ın en unutulmaz filmlerinden olan ve onca yıl geçmesine rağmen 7’den 70’e herkesin hala izlemekten büyük keyif aldığı ‘Hababam Sınıfı Uyanıyor” filminin akıllarda iz bırakan okuldan kaçış planını kara tahtaya kimin çizdiği ortaya çıktı.

26.6.2017Gündem
Komedyen dediğin kiloludan fazla olmalı, en az 90 okka gelmeli

Komedyen dediğin kiloludan fazla olmalı, en az 90 okka gelmeli!

Bir yanda; Türkiye’nin usta oyuncularından Metin Akpınar. Diğer yanda; son yılların en başarılı komedyenlerinden Ata Demirer. İkiliyle bayram vesilesiyle buluştuk. Mizahın geçmişten günümüze yolculuğunu, modern zamanların hayatımızda yarattığı değişimi ve ‘o eski bayramlar’ı konuştuk. Elbette kahkahalar röportajın hiçbir anında eksik olmadı. Ata Demirer: Hepimizin telefonla ilişkisi sakat bir noktaya gidiyor. Röportajdan önce sinemaya gittim. Salona ağustosböcekleri serpilmiş gibiydi. Sürekli insanlara yeşil yeşil mesajlar geliyor. Metin Akpınar: Sinemalarda eskiden akide şekeri ve kabuklu yemiş yenmezdi. Şimdi ateşböcekleri mi dolaşıyor!

24.6.2017Hayat
25 yıllık evini satıp buraya taşındı İşte Türkan Şorayın yeni sarayı

25 yıllık evini satıp buraya taşındı! İşte Türkan Şoray'ın yeni sarayı

Uzun yıllar Levent’te oturan Türkan Şoray, 6 ay önce hayatında yeni bir sayfa açtı, Kavacık’a taşındı. Sinemanın usta ismi, bayram öncesinde bizi çevresini çiçeklerle donattığı bu yeni evde ağırladı, hakkında merak ettiğimiz her şeyi de samimiyetle anlattı.

24.6.2017Magazin
Konservatuar öğrencilerine madalya

Konservatuar öğrencilerine madalya

Konservatuar öğrencilerine madalya

23.6.2017Urla
Türkiye böyle gıybet görmedi

Türkiye böyle gıybet görmedi

‘Dünya Güzellerim’, divalar dünyayı geziyor fikrinden yola çıkıp bambaşka bir yere gelen, belki de televizyon tarihimizin en absürd, eğlencesini vaat eden bir program.

23.6.2017Televizyon
Valizinizde bu kitaplara yer açın

Valizinizde bu kitaplara yer açın

Bazı kitaplar vardır; kesintisiz, uzun yaz günlerine, tatil molasının sakin akan saatlerine saklar kendini. Bazı okurlar vardır; kendisini heyecanlandıran kitapları okumak için ‘özgür günler’i iple çeker. Edebiyat, sinema ve müzik dünyasından 10 isme, tatil günlerinde baş başa kalmamızı önerdikleri kitapları sorduk.

22.6.2017Kitap Sanat
Eşref Kolçak, Bursada sinema atölyesi öğrencileriyle buluştu

Eşref Kolçak, Bursa'da sinema atölyesi öğrencileriyle buluştu

Eşref Kolçak, Bursa'da sinema atölyesi öğrencileriyle buluştu

21.6.2017Merkez

Sülün Osmanı’ın talebesine 7 yıl 11 ay hapis!

Mahkemede kendisini “Ben Sülün Osman’ın talebesiyim. İşim gücüm insanları dolandırmak” diye tanıtan Fırat Altun 7 yıl 11 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. Başka bir suçtan tutuklu bulunan Altun hakkında, bir dizi dolandırıcılık davası bulunuyor.

21.6.2017Gündem
4 yapraklı yoncayı unutmadı

4 yapraklı yoncayı unutmadı

Ediz Hun, yeni nesil oyunculardan Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy’u beğendiğini söyledi. Efsane oyuncu, Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Türkan Şoray ve Filiz Akın’ı anarak, “Hepsi çok güzel karakterlere can verdi” dedi

19.6.2017Ankara
İşte Şişko Nurinin son hali

İşte "Şişko Nuri"nin son hali

Yeşilçam'da Adile Naşit ve Münir Özkul gibi pek çok sanatçıyla 300'den fazla filmde rol alan, "Öksüzler" adlı filmdeki "Benim olacak Fıstık, bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı" repliğiyle hafızalara kazınan "Şişko Nuri" lakaplı Sıtkı Sezgin, Samsun'da kaldığı huzurevinde eski günlerine özlem duyuyor.

18.6.2017Magazin
İşte Yeşilçamın emektarı Şişko Nurinin son hali

İşte Yeşilçam'ın emektarı "Şişko Nuri"nin son hali

Yeşilçam'da Adile Naşit ve Münir Özkul gibi pek çok sanatçıyla 300'den fazla filmde rol alan, "Öksüzler" adlı filmdeki "Benim olacak Fıstık, bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı" repliğiyle hafızalara kazınan "Şişko Nuri" lakaplı Sıtkı Sezgin, Samsun'da kaldığı huzurevinde eski günlerine özlem duyuyor

18.6.2017Magazin
Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Roman, Türk edebiyatına Fransızcadan yapılan basit çevirilerle girdi. Yıl 1862’ydi, Fénelon’un romanı Türkçeye Yusuf Kâmil Paşa’nın çevirisiyle ‘Terceme-i Telemak’ olarak çevrildi. Sonra Victor Hugo geldi... İlk Türk romanıysa bundan 10 yıl sonra yayımlanacaktı. Şemseddin Sami’nin ‘Talat ile Fitnat’ın Aşkı’ adlı eseri, ana-babasının zorlamaları sonucu istemediği biriyle evlendirilen ve sonunda kendini öldüren genç bir kızı anlatıyordu. Sonra Ahmet Midhat Efendi’ler, Recaizade Mahmut Ekrem’ler geldi. Türk edebiyatı akımlardan etkilendi ve yazıldığı döneme ışık tutan eserler üretildi. Kimi yazar insanı öne çıkardı, kimi tarihi, siyasi tutumunu, kimi cinselliği... Hepsi biricikti, hepsi bize masa başında yazılmış gibi görünen ‘gerçek hayatlar’ı anlattı. Okuyana ‘hayatın anlamı’nı sorgulattı. Bir liste yapıp romanlara gömülsek insanların, ülkelerin, psikolojinin, siyasetin nasıl değiştiğine dair tarih dersi almamız da kaçınılmaz. İşte biz de bu büyük fotoğrafa bakalım istedik. Hürriyet Pazar olarak ‘sinema’ ve ‘müzik’ soruşturmalarının ardından eleştirmenler, yazarlar, akademisyenler, edebiyat öğretmenleri ve yayıncılardan oluşan 100 kişilik bir jüriyle ‘Türk Edebiyatının Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Romanı’nı çalıştık. Tavsiyemiz bu listeyi alın ve onun izinden bir kütüphane oluşturun.

17.6.2017Keyif
84 filmim kayıp

84 filmim kayıp

YEŞİLÇAM filmlerinde canlandırdığı karakterlerle hafızalara kazınan usta oyuncu İzzet Günay, rol aldığı 119 sinema filminden sadece 35'inin hayatta olduğunu belirtti.

15.6.2017Kitap Sanat
En büyük otizm korosu sahnede

En büyük otizm korosu sahnede

En büyük otizm korosu sahnede

14.6.2017Karşıyaka
Yılın ustaları

Yılın ustaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yedincisi, 9-16 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

13.6.2017Keyif
11 filmi Turkcell Hayal Ortağım Projesine girdi

'11' filmi Turkcell Hayal Ortağım Projesi'ne girdi

'11' filmi Turkcell Hayal Ortağım Projesi'ne girdi

9.6.2017İzmir
Yeşilçam’ın çınarı yıkıldı

Yeşilçam’ın çınarı yıkıldı

YEŞİLÇAM Sineması’nın evlilik sahnelerine yıllarca ev sahipliği yapan Fatih Evlendirme Dairesi, yerine park ve meydan yapılmak üzere yıkıldı. Fatih Evlendirme Dairesi’nde son nikah 2006’da kıyıldı. Bina daha sonra Şehzadebaşı Tıp Merkezi ve Medya A.Ş tarafından kullanıldı. Evlendirme Dairesi’nin bulunduğu alana park ve meydan yapma kararı alan İBB, geçtiğimiz günlerde binanın cam ve çerçevelerini söktü. Yürürlükteki planlara göre, Evlendirme Dairesi’nin bulunduğu arazi Kültürel Tesis Alanı’nda kalıyor. Ayrıca planlara, arazinin bir köşesine Ahmet Ağa Çeşmesi de işlenmiş durumunda. Yıkımın ardından etrafı binalarla kuşatılmış olan tarihi Sekbanlar Camii de ortaya çıkmış olacak. İBB kulislerinde, parka 15 Temmuz Şehitleri bir heykel de dikileceği konuşuluyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Şehzadebaşı Caddesi’nin adı da 15 Temmuz Şehitleri Caddesi olmuştu. Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 2 katlı binanın yerine park yapılacağını söyledi. Baraçlı, binanın hemen bitişiğinde, bahçesinde tarihi mezarların da bulunduğu Sekbanlar Camii ve çevresinin de düzenleneceğini belirtti. Fatma AKSU/İSTANBUL

3.6.2017Haber
Yeşilçam’ın çınarı yıkıldı

Yeşilçam’ın çınarı yıkıldı

Yeşilçam Sineması’nın evlilik sahnelerine yıllarca ev sahipliği yapan Fatih Evlendirme Dairesi, yerine park ve meydan yapılmak üzere yıkıldı.

3.6.2017Gündem
Yeşilçam filmlerine ses veren Belkıs Özener Eskişehirlileri büyüledi

Yeşilçam filmlerine ses veren Belkıs Özener Eskişehirlileri büyüledi

Yeşilçam filmlerine ses veren Belkıs Özener Eskişehirlileri büyüledi

28.5.2017Eskişehir
Yeşilçam filmlerinin kostüm ve müzik eşleştirmesi

Yeşilçam filmlerinin kostüm ve müzik eşleştirmesi!

İnsanda bir kez daha bu filmleri izleme isteği uyandıran muhteşem video sosyal medyada büyük beğeni topladı.

24.5.2017Eğlence
Geçmişin şarkıları Küçükparkta dile geldi

Geçmişin şarkıları Küçükpark'ta dile geldi

Geçmişin şarkıları Küçükpark'ta dile geldi

24.5.2017İzmir
Yaşamının ilk smokini

Yaşamının ilk smokini

Yaşamının ilk smokini

23.5.2017Adana
Hülya Koçyiğit kaç yaşında

Hülya Koçyiğit kaç yaşında?

Hülya Koçyiğit, akciğerinin sağ üst lobundaki kanserli bölge için New York'taki bir hastanede operasyon geçirdi. Ünlü sanatçı operasyon öncesinde üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurarak dua istemişti. Peki, Hülya Koçyiğit'in son durumu ne? 200'ün üstünde filmde rol alan Hülya Koçyiğit kaç yaşında?

23.5.2017 Kelebek
Selvi Boylum anlatılırken Türkan Şorayın gözleri nemlendi

Selvi Boylum anlatılırken Türkan Şoray'ın gözleri nemlendi

Selvi Boylum anlatılırken Türkan Şoray'ın gözleri nemlendi

22.5.2017Adana
İkonik gece kulübü 38 yıl sonra kapandı: Halikarnasta geçen yazlar...

İkonik gece kulübü 38 yıl sonra kapandı: 'Halikarnas'ta geçen yaz'lar...

Tıpkı adına bestelenen o ünlü şarkıdaki gibi: Ne güzel bir geceydi o / Sanki bir rüya... Her rüya gibi sonu geldi; çılgın eğlencelere, büyük aşklara sahne olan o pist artık yok. Mekânın yaratıcısı Süleyman Demir’le, yıkılmakta olan meşhur sütunlarının dibinde buluştuk, 38 yılın hatırasını yâd edip muhasebesini yaptık.

20.5.2017Hayat
Bir dizi daha veda ediyor

Bir dizi daha veda ediyor

Başrollerinde; Can Yaman, Yeliz Kuvancı, Altan Erkekli ve Gül Onat’ın rol aldığı,ismini Müslüm Gürses'in seslendirmiş olduğu şarkıdan alan Hangimiz Sevmedik ekranlara veda ediyor.

18.5.2017Televizyon
ÇOMÜ Balkan ülkelerinde tanıtıldı

ÇOMÜ Balkan ülkelerinde tanıtıldı

ÇOMÜ Balkan ülkelerinde tanıtıldı

17.5.2017Çanakkale
İzzet Günaydan Altın Portakal heykelciği esprisi

İzzet Günay'dan Altın Portakal heykelciği esprisi

İzzet Günay'dan Altın Portakal heykelciği esprisi

16.5.2017Antalya
Perihan Savaşa Elazığdan onur ödülü

Perihan Savaş'a Elazığ'dan onur ödülü

"10. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali"nin açılış galası Elazığ'da gerçekleştirildi.

15.5.2017Keyif
Elazığda 10uncu Çayda Çıra Sinema Festivali başladı

Elazığ'da 10'uncu Çayda Çıra Sinema Festivali başladı

Elazığ'da 10'uncu Çayda Çıra Sinema Festivali başladı

13.5.2017Elazığ
Erzurumda Hemşirelik Haftasında müzik ziyafeti

Erzurum'da Hemşirelik Haftasında müzik ziyafeti

Erzurum'da Hemşirelik Haftasında müzik ziyafeti

13.5.2017Erzurum
Adanalının kalp atışıdır kebap

Adanalının kalp atışıdır kebap

Türk Dil Kurumu “Doğrudan doğruya ateşte veya kap içinde susuz olarak pişirilmiş et” diye tanımlıyor ama şüphesiz bir Adanalı için kebap, bundan çok daha öte bir anlam ifade ediyor. Hele de usta eller tarafından hazırlanmışsa... 96 yıllık bir kebap markası olan Kebapçı Mesut, artık Adanalı işinsanı Mehmet Ali Bilici’nin Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’yla ortak açtığı Adana Divan Oteli’nde de hizmet veriyor.

12.5.2017Gurme
Türk Sineması’nın en tontiş 6 karakter

Türk Sineması’nın en tontiş 6 karakter

Türk sinemasında her bir dönem, eşsiz karakterler ve bu karakterlerin hayat verdiği benzersiz filmlerle dolu. Bu koca tarihin değerli oyuncularını ise saymakla bitirmek mümkün değil. Çünkü her biri, aynı zamanda toplumsal hafızamız olan sinema tarihimize katkısı tartışmasız olan isimler. Özellikle Yeşilçam oyuncuları arasında unutulmaz olan ve hala her izlediğimizde kalbimizi ısıtan öyle çok isim var ki...

11.5.2017Keyif
Arda Turan ile aşk yaşadığı iddia edilen Yağmur Ünal kimdir, kaç yaşında

Arda Turan ile aşk yaşadığı iddia edilen Yağmur Ünal kimdir, kaç yaşında?

Oyuncu Mert Öcan ile ilişkisini noktalayan Yağmur Ünal, bu kez Arda Turan ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündeme geldi. Barcelona’dan üç gün için İstanbul’a gelen Arda Turan’ın Yağmur Ünal ile yakınlaştığı haberleri magazin gündemine bomba gibi düştü. Peki, Yağmur Ünal kimdir, kaç yaşında?

10.5.2017Kelebek
Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler bu yıl sinemayı ele aldı

Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler bu yıl sinemayı ele aldı

Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler bu yıl sinemayı ele aldı

10.5.2017İstanbul
Nilüfer Kadın Korosu’ndan anlamlı konser

Nilüfer Kadın Korosu’ndan anlamlı konser 

Nilüfer Kadın Korosu’ndan anlamlı konser 

9.5.2017Bursa
Eşref Kolçak, öğrencilere Yeşilçam’ı anlattı

Eşref Kolçak, öğrencilere Yeşilçam’ı anlattı

Eşref Kolçak, öğrencilere Yeşilçam’ı anlattı

8.5.2017Bursa
Aeneas Rotası Çalıştayı antik yemeklerle final yaptı

Aeneas Rotası Çalıştayı antik yemeklerle final yaptı

Aeneas Rotası Çalıştayı antik yemeklerle final yaptı

8.5.2017Balıkesir
Çok iyi kılıç kullanan bir şehzade olmak isterdim

Çok iyi kılıç kullanan bir şehzade olmak isterdim

Setlerle 8 yaşında tanıştı. Çocuk yaşta rol aldığı ilk film ‘Babamı Hırsızlar Çaldı’ Cannes yolcusu oldu. Ardından ‘İki Aile’ dizisiyle iki sene ekranda boy gösterdi. Dönemin tanınan çocuk yıldızlarından biri haline geldi. Şimdi 26 yaşında ve ‘Şehzade Kasım’ olarak ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ile ekranda... Doğaç Yıldız’la buluşup genç oyuncunun bilinmeyen dünyasına daldık...

5.5.2017Hayat
Altın Baklava Film Festivali ödülleri verildi

Altın Baklava Film Festivali ödülleri verildi

Altın Baklava Film Festivali ödülleri verildi

5.5.2017Gaziantep
Korsana hız sınırı

Korsana hız sınırı

Korsanla mücadelede önemli adımlar atılıyor. Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezleri kuruluyor. Dijital ortamda korsan çoğaltım ve dağıtım yapanların internet erişim hızları düşürülecek ve bu sitelere de erişim engellenecek.

3.5.2017Kitap Sanat
Siyah beyaz günler

Siyah beyaz günler

Bundan yıllar önce henüz filmlerin renkli olarak çekilmediği dönemlerde Yeşilçam'da kimler vardı biliyor musunuz? Peki ya nasıl giyinirlerdi, saçlarını nasıl tararlardı...

3.5.2017Magazin
Kastamonu kitap fuarı açıldı

Kastamonu kitap fuarı açıldı

Kastamonu kitap fuarı açıldı

2.5.2017Kastamonu
Keyifli yaşlanmanın sırrı bu fuarda

Keyifli yaşlanmanın sırrı bu fuarda

Keyifli yaşlanmanın sırrı bu fuarda

2.5.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Kapkaranlık dünya: Bir kör bir körle nasıl dalga geçer

Kapkaranlık dünya: Bir 'kör' bir 'körle' nasıl dalga geçer

GAYRETTEPE metro istasyonunun yürüyen merdiveninden inerken aklımda Portekizli yazar Jose Saramago’nun “Körlük” romanı var.

5.6.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Çocuklar neden rüyalarını hatırlamaz

Çocuklar neden rüyalarını hatırlamaz

EVLER ve insanlar... Bu konuya çatkapı ziyaretim, eskinin 15 dakikada üç kapı bayram gezmelerini andırsa da, yazılarımı peşisıra sürükleyecek sanıyorum.

26.5.2017Yaşar SÖKMENSÜER
İştah kabartan kitap

İştah kabartan kitap

 “Rakı, dün-öyada uğruna koskoca bir mutfak yaratılan tek içki.”

24.5.2017Melis ALPHAN
Balık yüzer, kelebek uçar, Adanalı kebap yer…

Balık yüzer, kelebek uçar, Adanalı kebap yer…

Birçok sebzenin meyvenin mevsimi vardır da kebabın yoktur. Adana’nın 50 dereceye ulaşan sıcağında bile tabla başına oturup çok rahat kebap yer, buz gibi şalgamınızı içersiniz…

15.5.2017Duygu Sedefoğlu
En çok kazanan dizi yapımcıları...

En çok kazanan dizi yapımcıları...

Forbes dergisi her sene en çok kazanan dizi yapımcılarını açıklıyordu.8 yıl üst üste yaptılar bunu...

9.5.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Düzeltmecilik

Düzeltmecilik

HACETTEPE'de akademisyenlik yıllarımda doktora derslerimden bir kısmını, psikoloji, sosyal antropoloji, PDR, felsefe gibi başka bölümlerden almıştım.

8.5.2017Yaşar SÖKMENSÜER