MENÜ

Sulama Kanalı

Sulama Kanalı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sulama Kanalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sulama Kanalı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 617 Sulama Kanalı haberi bulunmuştur.

Sulama Kanalı Haberleri

Kayıp çocuğun cesedi sulama kanalında bulundu

Kayıp çocuğun cesedi sulama kanalında bulundu

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde dün kaybolan 6 yaşındaki Taylan Özgür Kürol'un cesedi sulama kanalında bulundu.

27.03.2015Gündem
Sulama kanalı Taylanı geri vermedi

Sulama kanalı Taylan'ı geri vermedi

AYDIN'ın Bozdoğan İlçesi'nde balık tutmak isteyen 6 yaşındaki Taylan Özgür Kürol annesinden kendisine olta yapmasını istedi. Annesinden ret cevabı alınca bir sopanın ucuna ip bağlayarak sulama kanalına giden küçük Taylan boğularak can verdi.

29.03.2015Ege
75 yaşında ölmek istedi

75 yaşında ölmek istedi

Adana'da DSİ'ye ait sulama kanalına atlayarak ölmek isteyen 75 yaşındaki kadın, kanala atlayan lastikçi tarafından kurtarıldı. Yaşlı kadın olay sonrası tek bir kelime etmedi. İnsanlık görevini yaptığını söyleyen lastikçi, her yıl en az 10 kişiyi kurtardığını söyledi.

1.05.2015Gündem
Edirnedeki baraj inşaatında feci kaza

Edirne'deki baraj inşaatında feci kaza

EDİRNE’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yapıldak Köyü yakınlarındaki Hamzadere Barajı Sulama Kanalı inşaatında göçük meydana geldi, toprak altında kalan 6 işçiden 3’ü kurtarılırken, diğer 3’ünü kurtarma çalışmaları sürüyor.

22.05.2015Gündem
Edirne’de baraj inşaatında göçük

Edirne’de baraj inşaatında göçük

Edirne’nin İpsala ilçesinde yapımı süren Hamzadere sulama barajı inşaatında göçük meydana geldi.Göçük altından kurtulan işçinin isminin Eyüp Çolakbaş, kurtarılmayıbekleyen işçilerin isimlerinin ise İlker Karagedik, Mehmet Tanelo veVeli Gök olduğu öğrenildi. Meydana gelen göçükte 1 işçi daha kurtarılırken, diğer 2 işçiyikurtarma çalışmaları sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Hamzadere sulamakanalı inşaatında kanal makinesi üzerinde çalışan işçiler, toprakkayması sonucu göçük altında kaldı.Olayda Eyüp Çolakbaş kendi imkanları ile kurtulurken, işçilerden İlkerKaragedik de sağ olarak göçük altından çıkarıldı. Göçük altında bulunanMehmet Tanelo ve Veli Gök'ü kurtarma çalışmaları devam ederken, göçükaltında bulunan bir işçi ile irtibat sağlandığı öğrenildi. DSİ 11. BölgeMüdürü Adil Sabancı, bölgede çalışmaların devam ettiğini, AFAD, DSİekipleri ve jandarmanın işçileri kurtarmak için seferber olduğunubelirtti.İHA

22.05.2015Haber
Edirnede göçük altındaki işçinin cesedine 17 saat sonra ulaşıldı

Edirne'de göçük altındaki işçinin cesedine 17 saat sonra ulaşıldı

EDİRNE’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yapıldak Köyü yakınlarındaki Hamzadere Barajı sulama kanalında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi Veli Gök’ün cansız bedenine kurtarma ekiplerince yaklaşık 17 saat sonra ulaşıldı.

23.05.2015Gündem
Göçükte hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Göçükte hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Edirne'de Hamzadere Barajı inşaatına bağlı sulama kanalı çalışmasındaki göçükte hayatını kaybeden işçilerden Eyüp Çatalbaş'ın cenazesi, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde defnedildi.

24.05.2015Gündem
Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı

'Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı'

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Turgut "Yılda 750 ila bin kişi boğuluyor. Bu da 10 yılda 7 bin 500 ila 10 bin kişinin boğulduğunu gösteriyor. Yani 10 yılda bir ilçe nüfusunu bu nedenle kaybettik" dedi. Üniversitede yüzmenin zorunlu ders haline getirilmesini öneren Turgut "Her mahalleye yüzme kursları açılmalı" diye konuştu

10.06.2015Gündem
Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

ADANA’da polis, her yıl onlarca çocuğun akıntıya kapılarak yaşamını yitirdiği sulama kanallarını denetlendi. Yüzerken yakalanan 45 çocuk ailelerine teslim edildi. Buna rağmen kanala yuvarlanan topunu almak için uzanırken suya düşen 5 yaşındaki Enes Özen boğuldu. Cesedi sudan çıkartılan Enes Özen’in annesi Ayşe ile kardeşleri birbirine sarılarak gözyaşı döktü. Anne Ayşe Özen’in "Oğlum sen gittin, topun kaldı" feryatları yürekleri dağladı.

20.06.2015Gündem
Şırnakta su kanalına düşen çocuk boğuldu

Şırnak'ta su kanalına düşen çocuk boğuldu

Uludere ilçesinde kardeşiyle oynarken su kanalına düşen çocuk hayatını kaybetti.

1.07.2015Gündem
Suriyeli çarşaflı kadın ’canlı bomba’ paniği yaşattı

Suriyeli çarşaflı kadın ’canlı bomba’ paniği yaşattı

ADANA’da minibüste yolculuk yaparken tedirgin davranışlarda bulunan çarşaflı Suriyeli kadın ’canlı bomba’ paniğine neden oldu.

7.08.2015Çukurova
Sulama kanalına düşen çocuk kayboldu

Sulama kanalına düşen çocuk kayboldu

ADANA’da arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada dengesini kaybederek sulama kanalına düşen 9 yaşındaki Sinan Dumlu kayboldu.

12.08.2015Gündem
Küçük İsmailin inanılmaz kurtuluşu

Küçük İsmail'in inanılmaz kurtuluşu

Adana'da serinlemek için girdiği sulama kanalında kaybolan çocuk, yaklaşık 35 dakika sonra bulunarak kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre olay, Sarıçam ilçesine bağlı Yeni Mahalle'demeydana geldi. İddiaya göre, İsmail Çağdaş (8), ağabeyi Mehmet Çağdaşile birlikte serinlemek için DSİ'ye ait sulama kanalına gitti. İsmailÇağdaş, yüzme bilmediği için sulama kanalı kenarındaki demirkorkuluklara ip bağlayıp bu ipe tutunarak suya girdi. Bir süre Çağdaş,ağabeyi ile birlikte bu yöntemle serinledi. Küçük çocuk, serinlemeyedevam ederken birden ipten eli kayarak kanalda sürüklenmeye başladı.Kardeşinin düştüğünü gören ağabeyi "İmdat kardeşim boğuluyor" diyebağırınca vatandaşlar kanala koştu. Ancak İsmail Çağdaş gözden kayboldu.Bazı vatandaşlar kanala atlayarak çocuğu aramaya başlarken, bazıvatandaşlar da polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sualtı polisigölde kaybolan bir kişiyi aradığı için sivil savunma ekiplerine haberverildi. Bu arada vatandaşlar da çocuğu kanalda aramaya devam etti.Çağdaş'ın annesi Makbule ve babası Haydar Çağdaş ise çocukları aranırkensinir krizleri geçirdi. Aramalar yoğun şekilde devem ederken çocuk,kaybolduktan yaklaşık 35 dakika sonra vatandaşlar tarafından düştüğüyerden yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulundu. Küçük İsmail, hemenkanaldan çıkartılarak sağlık ekiplerine verildi. Ekipler, çocuğuambulansa alarak kalp masajı yapmaya başladı. Kalbi durmuş olan çocuk,masaj ile hayata döndürülerek hemen hastaneye götürüldü. Bu arada anneve baba da çocuklarının öldüğünü sanarak gözyaşlarına boğuldu. Ancakhastaneye yetiştirilen çocuk yoğun bakıma alındı. Küçük İsmail şimdihayatta kalma mücadelesi veriyor.

17.08.2015Haber
Tekrar uçabileceği günü bekliyor

Tekrar uçabileceği günü bekliyor

MANİSA'da çocuklar tarafından bulunan kanadı kırık beyaz balıkçıl, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde tedaviye alındı.

27.08.2015Ege