MENÜ

Roche Davası

Roche Davası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Roche Davası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Roche Davası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 Roche Davası haberi bulunmuştur.

Roche Davası Haberleri

Ecza Kooperatifine pahalı ilaç alındı davasında 5 sanık için de beraat kararı

'Ecza Kooperatifine pahalı ilaç alındı' davasında 5 sanık için de beraat kararı

İSTANBUL Ecza Kooperatifi’nin, yüksek fiyata ilaç alımı yolu ile dolandırıldığı iddiası ile açılan davada karar bugün çıktı. Mahkeme; 4 bin 500 üyeli kooperatifin eski başkanı M. Sait Yücel’in de bulunduğu 5 sanık hakkında beraat kararı verdi.

16.03.2017Ekonomi
12 yıl sonunda 10 kişiye ceza

12 yıl sonunda 10 kişiye ceza

SSK’ya fahiş fiyatla ilaç satarak devleti zarara uğrattıkları iddiasıyla aralarında uluslararası ilaç firması Roche’un ve SSK’nın eski yöneticilerinin de bulunduğu 18 kişi hakkında Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülen davada 10 kişi 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11.03.2016Ekonomi
Roche’un ihbarcısı Veysi Mungan aynı suçtan yargılanıyor

Roche’un ihbarcısı Veysi Mungan aynı suçtan yargılanıyor

Türkiye’nin en çok konuşulan davalarından Roche davasının açılmasına neden olan ihbar mektubunu yazan Veysi Mungan’ın ‘dolandırıcılık’tan yargılandığı ortaya çıktı. İzmir ve İstanbul’daki iki ecza kooperatifine, anlaştıkları eczaneler aracılığıyla yüksek fiyatla ilaç sattıkları iddia edilen Mungan suçlamaları reddetti.

9.03.2016Ekonomi
Davası sürüyor ama o yükseliyor

Davası sürüyor ama o yükseliyor

SSK’ya fahiş fiyatla ilaç alınmasıyla ilgili davada yargılanan, 2 aydan fazla süre de tutuklu kalan kurum daire başkanlarından Hülya Özdemir, terfi etti. Özdemir, devletin 10 milyar doları bulan ilaç ödemelerine karar verecek kritik öneme sahip üst komisyonda üye, alt komisyonda da başkan oldu. Özdemir’in davası ise, halen Ağır Ceza’da devam ediyor.

4.12.2007Gündem
30 ilaç şirketine çete davası

30 ilaç şirketine çete davası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Roche, Abdi İbrahim, Bayer, Glaxo Smith Klein ve Pfizer'ın olduğu 30 ilaç şirketine kamuya yüksek fiyatla ilaç sattıkları iddiasıyla dava açtı.

8.02.2007Ekonomi
Roche davası başladı

Roche davası başladı

SSK'ya fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş eski Genel Müdürü Faruk Yöneyman'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına başlandı.

10.06.2005Gündem
Devlete 5.2 milyon kazandırdı, işsiz kaldı

Devlete 5.2 milyon kazandırdı, işsiz kaldı

Veysi Mungan ilaç firması Roche’ta üst düzey yöneticiydi. 2004’te şirkette ciddi bir usulsüzlük, yasa ihlali tespit etti. Yönetime laf anlatamayınca işini kaybetmeyi, dünya devi bir şirketi karşısına almayı göze alarak suç duyurusunda bulundu. Bir ay boyunca bütün gazeteler Mungan’dan ve Roche skandalından bahsetti. Onun yaptığı bu ifşaata Anglosakson literatürde ıslıkçılık deniyor. Bir usulsüzlüğü fark ettiğinde önce çalıştığı kurumu sonra da yetkili merciileri uyaran kişiye verilen ad bu. ABD’de üç ıslıkçı kadın, FBI’dan Coleen Rowley, Enron’dan Sherron Watkins ve WorldCom’dan Cynthia Cooper 2002’de TIME dergisine yılın insanları olarak kapak olmuştu. Cooper o gün bugündür dünyayı dolaşıp etik dersleri veriyor. Peki bizim Veysi Mungan ne yapıyor? Roche yöneticilerinin hakkında açtığı şantaj davasından beraat etti, Roche devlete 5.2 trilyon ödedi ama o 6 yıldır işsiz.

16.05.2010Gündem
Bir köstebeğin isyanı

Bir köstebeğin isyanı

Veysi Mungan ilaç firması Roche’ta üst düzey yöneticiydi. 2004’te şirkette ciddi bir usulsüzlük, yasa ihlali tespit etti. Yönetime laf anlatamayınca işini kaybetmeyi, dünya devi bir şirketi karşısına almayı göze alarak suç duyurusunda bulundu. Bir ay boyunca bütün gazeteler Mungan’dan ve Roche skandalından bahsetti. Onun yaptığı bu ifşaata Anglosakson literatürde ıslıkçılık deniyor. Bir usulsüzlüğü fark ettiğinde önce çalıştığı kurumu sonra da yetkili merciileri uyaran kişiye verilen ad bu.

15.05.2010Kelebek
Roche davasına yeni suç duyurusu

Roche davasına yeni suç duyurusu

Roche firmasının SSK’ya fahiş fiyatla ilaç sattığı yönündeki şikayetiyle soruşturma açılmasını sağlayan, eski Roche çalışanı Veysi Mungan, bu kez kamunun “örgütlü” bir şekilde zarara uğratıldığını savunarak Sağlık Bakanlığı’nın bazı yetkilileri hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

27.01.2007Ekonomi
Bizimkilerin doktorları diskoya götürdüğünü polisten öğrendik

Bizimkilerin doktorları diskoya götürdüğünü polisten öğrendik

Roche Türkiye Genel Müdürü George Hadjiev, Neopogen ilacıyla ilgili olarak 2006’da teknik bir hata yapıldığını belirterek, bunun düzeltilmesi için Sağlık Bakanlığı’na 1.4 milyon Euro ödediklerini açıkladı. Hadjiev, "Doktorların disko paralarını ödemek kurumsal alışkanlığımız değil. Bu işi yapanları ortaya çıkaran polise teşekkür ederiz" dedi.

17.10.2006Ekonomi
Roche ihbarcısına imzan var, gel bakalım dediler

Roche ihbarcısına 'imzan var, gel bakalım' dediler

Genel Müdür Faruk Yöneyman'ın ve ekibinin gözaltına alınmasına yol açan Roche'un SSK'ya fahiş fiyatla ilaç sattığı ihbarını yapan eski Roche çalışanı Veysi Mungan da gözaltına alındı. Roche'un ihale evraklarında Mungan'ın da imzasının olduğu belirtildi.

17.02.2005Ekonomi
Roche susmam için 5 milyon dolar teklif etti

Roche susmam için 5 milyon dolar teklif etti

Roche’un Neorecormon adlı ilacı SSK’ya fahiş fiyatla sattığının ortaya çıkmasında kilit isim olan Roche eski satış müdürlerinden Veysi Mungan, Roche yönetiminin susması için kendisine 5 milyon dolar teklif ettiğini savundu. Roche ise Mungan'ın susmak için 2 milyon dolar istediğini iddia ediyordu.

19.08.2004Ekonomi
AB’den Microsoft’a 613 milyon dolarlık darbe

AB’den Microsoft’a 613 milyon dolarlık darbe

Avrupa Birliği Komisyonu, ABD'li yazılım devi Microsoft'a, Avrupa rekabet hukukuna aykırı davranarak kişisel bilgisayar pazarındaki hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle rekor para cezası veriyor.

23.03.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

'Normalleşme' laik Cumhuriyet'in altını oymak mıdır

ALTINI çizerek tekrarlayalım: Tayyip Erdoğan'ın bugünkü Meclis tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesi kanunen meşru olur, hukuken meşru olamaz. Kanuna uygunluk, her zaman hukuka uygunluk değildir. Ama ne yazık ki ülkemizde, nasıl elde edilirse edilsin, çoğunluk kararı meşruiyet için yeterli kabul edilmektedir!

6.10.2006

Olay yeri: Internet

Bir bilgisayar, bir internet bağlantısı ve bir de kredi kartı. Milyonların hayatını değiştiren bu üçlü, kimilerininkini değiştirmekle kalmadı, sonlandırdı. "Sonlandırdı" derken, kumar oynayıp iflas edenlerden, çocuk pornografisi ile uğraşıp hapse girenlerden değil, gerçekten ölenlerden söz ediyorum.

29.04.2006