MENÜ

Mehmet Erkan Akkuş

Mehmet Erkan Akkuş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Erkan Akkuş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Erkan Akkuş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 169 Mehmet Erkan Akkuş haberi bulunmuştur.

Mehmet Erkan Akkuş Haberleri

Sucuklu yumurtadan 3 yıl istendi

Sucuklu yumurtadan 3 yıl istendi

Şanlıurfa’daki bir bölükte görevli Uzman Çavuş Levent Y. hakkında, askeriyeye ait erzak deposundan sucuk, yumurta, peynir aldığı gerekçesiyle disiplin soruşturması açıldı. Savunması alınan Levent Y. ise, sahurda sucuklu yumurta yaparak askerlerle birlikte yediklerini ancak malzemeleri evinden getirdiğini söyledi. Disiplin kuruluna sevk edilen Y.’nin 3 yıla kadar hapsi istendi.

6.07.2019Gündem
Hamallık yapan kumpas mağduru astsubay üniformasına kavuştu

Hamallık yapan 'kumpas mağduru' astsubay üniformasına kavuştu

İzmir'de tüm sanıkların beraat ettiği FETÖ kumpası askeri casusluk davasının soruşturmasında adı geçen, örgüt yöneticisi olduğu iddia edilen kadınla ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) atılan, ailesini geçindirebilmek için sebze halinde hamallık yapmak zorunda kalan Astsubay Üstçavuş Önder Çayır (34) yıllardır verdiği hukuk mücadelesiyle hayaline yeniden kavuştu. Çayır, bakanlığın kararı onaylamasından sonra çok sevdiğini ve gururla taşıdığını söylediği üniformasını tekrar giyip görevine başladı.

29.06.2019Gündem
FETÖ hükümlüsü generale 7 yıl sonra sis davası

FETÖ hükümlüsü generale 7 yıl sonra 'sis' davası

Siirt Pervari’de 7 yıl önce meydana gelen ve 17 Jandarma Özel Harekât mensubunun şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili, dönemin Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanı Mehmet Şükrü Eken (54) hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. FETÖ’den cezaevinde olan ve gerekli tedbirleri almamakla suçlanan Eken, ifadesinde “Uçuşun iptal edilmesiyle ilgili herhangi bir talep gelmedi” dedi.

12.03.2019Gündem
Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Ankara 13. İdare Mahkemesi, 4 yıl önce yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Muhabere Başçavuş Halit Avcı’nın eşi Şöhret Demirsoy Avcı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) karşı açtığı davada kararını verdi. Mahkeme, Avcı’nın ‘terör operasyonu’ esnasında yaşamını yitirdiğine hükmetti. Bu kararla, Avcı’nın ailesine ödenecek maaş daha yüksek bir tutarda olacak.

7.02.2019Gündem
Hamallık yapan kumpas mağduru astsubaya mahkemeden iyi haber

Hamallık yapan 'kumpas mağduru' astsubaya mahkemeden iyi haber

İZMİR'deki, tüm sanıkların beraat ettiği askeri casusluk davasının soruşturmasında adı geçen, örgüt yöneticisi olduğu iddia edilen kadınla ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) atılan, ailesini geçindirebilmek için sebze halinde hamallık yapmak zorunda kalan Astsubay Üstçavuş Önder Çayır, 5 yıldır verdiği hukuk mücadelesinde mutlu sona ulaştı. Görevine iade edilmesine karar verilen Çayır'ın, TSK'dan ayrı kaldığı süre boyunca alması gereken yaklaşık 250 bin TL'nin de ödenmesine hükmedildi. Halen hamallık yapan Çayır, mahkeme kararının bakanlığın onayıyla yürürlüğe girmesiyle üniformasına kavuşmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

2.01.2019Gündem
Eşini, lüks sitenin balkonunda sopa ile döven Afgan hakkında suç duyurusu

Eşini, lüks sitenin balkonunda sopa ile döven Afgan hakkında suç duyurusu

Ankara Barosu’na üye bir avukat, site komşusu Afgan asıllı Ahmzd W. hakkında, eşine eziyet ettiği gerekçesi ile savcılığı suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusunda, W.’nin, eşini, lüks sitenin balkonunda dakikalarca sopa ile dövdüğü belirtildi. Dilekçede, kadına yönelik şiddetin, çocuklarının gözü önünde olduğu kaydedildi. Afganistan'da emlak ve inşaat işleri ile uğraştığı öğrenilen W. ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, söz konusu olayın bir daha tekrarlanmayacağını kaydetti.

19.08.2018Gündem
Koşu esnasında ölen astsubayın ailesine mahkemeden iyi haber

Koşu esnasında ölen astsubayın ailesine mahkemeden iyi haber

ASTSUBAY Kıdemli Başçavuş Hasan Cortan, Ege Ordu Komutanlığı denetlemeleri sırasında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Cortan’dan geriye eşi ve iki çocuğu kaldı. Cortan’ın ailesi, kendilerine gerekli yardımların yapılması için başvurdukları kurumlardan olumsuz yanıt aldı. Cortan’ın ailesi SGK’dan aldıkları olumsuz yanıt sonrası idare mahkemesine başvurdu. Mahkeme, aileyi haklı buldu. Aileye, dul-yetim aylığı yerine vazife malulü aylığı bağlanması gerektiğine hükmetti.

14.06.2018Ekonomi
O astsubay ile ilgili mahkemeden flaş karar

O astsubay ile ilgili mahkemeden flaş karar

Kilis sınırında kaçakçıların peşine düşerken terör örgütü DEAŞ’ın eline geçen Astsubay Özgür Örs’e bir kötü haber de idare mahkemesinden geldi. TSK ile ilişkisi kesilen Örs’ün yeniden mesleğe dönüşü için açılan davada mahkeme ret kararı verdi. Kararda, Örs’ün disiplinsizlik yaptığı, TSK’nın itibarına zarar verdiği kaydedildi. Örs, meslekten çıkarıldıktan sonra yapmaya başladığı çaycılığa devam ettiği öğrenildi.

20.04.2018Gündem
Çocukları askerde ölen aile için SGKya başvuru

Çocukları askerde ölen aile için SGK'ya başvuru

Er Zekeriya Öztürk, 10 yıl önce Mardin'de askerlik görevini yaparken hayatını kaybettti. Askeri savcılık Öztürk'ün ölümü ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Öztürk Ailesi, oğullarının ölümünde idarenin ihmali ve kusuru olduğu görüşünde. Anne-babası adına SGK'ya yapılan başvuruda Öztürk'ün vazife malulü sayılarak maaş ve özlük haklarının ödenmesi talep edildi.

29.03.2018Gündem
FETÖcü generale bir dava da astsubayın ölümünden açıldı

FETÖ'cü generale bir dava da astsubayın ölümünden açıldı

İzmir'in Çiğli ilçesindeki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 3 yıl önce, eğitim uçaklarına sabotaj iddiaları üzerine hangarlara kamera takmakla görevlendirilen Astsubay Üstçavuş Gökhan Yıldırım'ın 4 metre yükseklikten düşerek şehit olmasının ardından, acılı ailenin, sorumluların yargılanması için yaptığı başvuru reddedildi.

28.03.2018Gündem
FETÖden tutuklu eski generale yeni dava

FETÖ'den tutuklu eski generale yeni dava

GEÇTİĞİMİZ yıl, görev yaptığı askeri üste, yüksekten düşerek şehit olan Asubay Kıdemli Çavuş Gökhan Yıldırım’ın vefatı ile ilgili, dönemin Üs Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk ve tabur komutanı Aytuğ Denk hakkında 'taksirle ölüm neden olma' suçundan dava açıldı. Sanıklardan Kubilay Selçuk 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanmıştı.

23.03.2018Gündem
Çiftlik Banktan sonra Sütbank da battı

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank da battı

2007 yılında kurulan ve bin 300 üyeden 120 milyon lira toplayıp düzenli süt parası ödemeyi vaat eden Sütbank’ta işler yürümedi. İki yıldır süt parası alamayan üyeler Emekli Albay Kılıç liderliğinde yönetimi devraldı ama 4500 hayvandan geriye 900 kaldı. Kalan hayvanlar ve tesisin de icra yolu ile satışı gündemde.

22.03.2018Ekonomi
Asker ailesine yardım şoku.. Son umutları Yargıtay

Asker ailesine yardım şoku!.. Son umutları Yargıtay

Başçavuş Hasan Cortan geçen yıl, ordu denetlemesinde yapılan koşuda kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Cortan, olaydan 2,5 ay kadar sonra hayatını kaybetti. Cortan, kalp krizi geçirdiği ve hastanede olduğu için TSK Dayanışma Vakfı’na 25 yıldır yatırdığı katkı payını ise yatıramadı. Cortan hastanede tedavi görürken vakfa 40 liralık ödemeyi eşi yaptı. Cortan’ın vefatı sonrası ailesi, ölüm yardımı almak için vakfa başvurdu. Ancak vakıf, katkı payı zamanında yatırılmadı gerekçesiyle aileyi geri çevirdi. Başvurdukları mahkemeden de eli boş dönen ailenin son umudu Yargıtay’dan çıkacak karar.

12.12.2017Gündem
Şehit pilotlar ile ilgili soruşturmada kritik gelişme

Şehit pilotlar ile ilgili soruşturmada kritik gelişme

MALATYA Akçadağ’da Şubat 2015’te iki F-4 savaş uçağı düştü. Kazada, biri kurmay binbaşı 4 pilot şehit oldu. Olay ile ilgili yürütülen soruşturmada ise yeni bir gelişme yaşandı. Malatya Erhaç Havalimanı’nda görevli astsubay Bekir Işık (31) için Askeri Mahkeme tutuklama kararı verdi. Işık’ın avukatı ise yaptığı açıklamada, pilotların fiziki teste girdikleri gün uçuşa çıkarıldıklarını belirterek, müvekkili Işık’a verilen görevleri eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.

18.04.2017Gündem
Abdülhamidin mirası için açılan davada ABDye diplomatik nota kararı çıktı

Abdülhamid'in mirası için açılan davada ABD'ye diplomatik nota kararı çıktı

Sultan II. Abdülhamid'in 11 mirasçısının açtığı dava uluslararası boyut kazandı. Mahkeme, Türkiye Dışişleri Bakanlığı üzerinden ABD’ye diplomatik nota verilmesini istedi. Davanın ABD’ye uzamasının gerisinde ise, II. Abdülhamid'in torunu Samiye Hatun’un bu ülkede Kızılderili biri ile evlenmesi yer alıyor. Davacı avukatlarına göre Samiye Hatun, 24 yıl önce ABD’de çocuksuz ve dul olarak öldü. Ancak, Samiye Hatun’un medeni durumunu ortaya koyan gerekli evraklara ulaşılamıyor.

7.10.2016Ekonomi
Yozgatlı er ihmaller zinciri kurbanı mı

Yozgatlı er ihmaller zinciri kurbanı mı?

ERZİNCAN’da askerliğini yapan Er. Hamza Koca (21) şiddetli baş ağrıları yaşamaya başladı. Koca, ağrısı artınca revire gitti. Muayenesi yapılmayan Koca, ilaç verilerek birliğine gönderildi. Ancak ağrıları azalmak bir yana giderek arttı. Gözleri dahi göremez hale gelen Koca hastaneye sevk edildi. Önce Erzincan’a oradan Malatya’ya en son GATA’ya sevk edilen Koca dün akşam hayatını kaybetti. Koca’nın ailesi, çocuklarının ölümünde ihmal olduğu gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

4.10.2016Gündem
Aileleri ikinci kez yıkıldı

Aileleri ikinci kez yıkıldı

Astsubaylar Rahmi Yılan ve Ömer Kılıçoğlu, geçtiğimiz yıl, operasyon hazırlığı sırasında kışlada yaşanan bir patlama nedeni ile şehit oldu. Her ikisi de evli olan astsubayların eşleri dul, çocukları yetim kaldı. İki şehit için aileleri Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurdu. Talepleri, Yılan ve Kılıçoğlu’nun vazife malulü olarak kabul edilmeleriydi. Ancak SGK her iki başvuruyu da geri çevirdi. Kurum’dan gelen olumsuz kararın iptali için yargı yoluna gidildi.

29.08.2016Gündem
Tuğgeneral hakkında Genelkurmay’a şikâyet

Tuğgeneral hakkında Genelkurmay’a şikâyet

KARA Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğnegeral İrfan C. hakkında savcılığa ve Genelkurmay Başkanlığı’na başvuruda bulunuldu. Tuğgeneral C., emri altındaki astsubay ve erbaşa hakaret etme, görevini kötüye kullanmakla suçlanıyor.

5.04.2016Gündem
Bilirkişi heyeti, Çiğlide çatıda düşüp şehit olan astsubayı kusurlu buldu

Bilirkişi heyeti, Çiğli'de çatıda düşüp şehit olan astsubayı 'kusurlu' buldu

Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Yıldırım, geçtiğimiz yıl, görev yaptığı askeri üste yüksekten düşme sonucu şehit oldu. Olay sonrası askeri savcılık soruşturma açtı. Üç askeri personelin hazırladığı raporda “Üs komutanlığında görev yapan rütbeli personelden kimsenin sorumluluğu yok” denildi. Rapora tepki gösteren Yıldırım ailesinin avukatı “Evrak üzerinde hazırlanan raporda şehit asker sorumlu tutulmuş” diyerek rapora itiraz etti.

22.01.2016Gündem
Firari astsubay tutuklandı

Firari astsubay tutuklandı

Astsubay Çavuş Eyüp Yiğit, 4 yıl kadar görev yaptığı birliğinde “Ya intihar edecek ya da firar edecektim” diyerek ayrıldı. Yiğit’in amacı, disiplinsizlik yolu ile meslekten atılmaktı. Ancak 1 Kasım günü oy kullandığı sırada yakalandı. Yiğit, çıkarıldığı askeri mahkemede tutuklandı. Yiğit’in avukatı ise, tutuklamaya itiraz ederek “Bu durum bir ilk. Normalde ifadesi alınıp ve bırakılması gerekirdi” dedi.

27.11.2015Gündem
Siirtte 17 askerin şehit olduğu helikopter kazasında takipsizlik kararı

Siirt'te 17 askerin şehit olduğu helikopter kazasında takipsizlik kararı

Siirt Pervari’de 10 Kasım 2012’de yaşanan helikopter kazazı ile ilgili askeri savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. 17 Jandarma Özel Harekât mensubunun şehit olduğu kaza ile ilgili savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Kararda, komutanların görevlerini ihmal ettiklerine dair yeterli delil bulunmadığı kaydedildi. Şehit aileleri, 3 yıl sonra gelen takipsizlik kararına itiraz başvurusunda bulunacak.

7.11.2015Ekonomi
Şırnakta emre itaatsizlikten tutuklanan iki subay için tahliye kararı çıktı

Şırnak'ta 'emre itaatsizlik'ten tutuklanan iki subay için tahliye kararı çıktı

Şırnak’ta ‘emre itaatsizlik’ suçlaması ile tutuklanan iki subay için yapılan itirazı değerlendiren askeri mahkeme kararını verdi. Dün alınan karara göre iki subay tahliye edildi; görev yerlerine gönderildi.

4.11.2015Gündem
Çarpıp kaçtığı lisesi öldü, önce tutuklandı sonra salıverdi

Çarpıp kaçtığı lisesi öldü, önce tutuklandı sonra salıverdi

Ankara’da, liseli Batuhan Tahtalı, kendisine çarpan otomobil nedeni ile yaşamını yitirdi. Tahtalı’nın ölümüne neden olan otomobilin şoförü, çarpmadan sonra olay yerinden kaçtı. Esrar kullandığı anlaşılan şoför, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; ancak, yapılan itiraz sonrası tekrar salıverildi. Tahtalı’nın ailesi savcılığa başvurarak karara itiraz etti.

30.10.2015Gündem
Komutana terfi astsubaya kapı

Komutana terfi astsubaya kapı

İzmir Askeri Casusluk davasında yargılanan iki askerle ilgili iki farklı karar dikkat çekti. Davada 1 hafta tutuklu kalan Donanma Komutanı Veysel Kösele terfi alıp ‘oramiral’ olurken, tutuksuz yargılanan Hava Astsubay Engin Aşlakçı önce ordudan atıldı. Aşlakçı, geri dönüş davasını kazandı ancak Savunma Bakanlığı dava açınca bu kez ‘ihraç’ edildi.

31.08.2015Gündem
Kafama silah dayadılar, o an ‘Ne yaptım ben’ dedim

Kafama silah dayadılar, o an ‘Ne yaptım ben!’ dedim

Astsubay Özgür Örs, yedi ay önce IŞİD militanlarının eline düştü. Suriye’de bir odaya kapatıldı, alkol ve namaz testinden geçirildi. Dört günlük esaretini ilk kez Hürriyet Pazar’a anlattı.

28.07.2015Hayat
İki uzman çavuşa Şah Fırat faturası

İki uzman çavuşa 'Şah Fırat' faturası

Geçtiğimiz şubat ayında yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Başçavuş Halit Avcı’nın ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada iki asker hakkında dava açıldı. Avcı’nın içinde bulunduğu araca çarparak ölümüne sebep olmakla suçlanan tankın komutanı ve şoförü hakkında 6 yıl hapis istemi ile dava açıldı. İlk duruşma önümüzdeki hafta yapılacak.

10.06.2015Ekonomi
Süleyman Şah Operasyonuna katılan askerlerden dikkat çekici ifadeler

Süleyman Şah Operasyonu'na katılan askerlerden dikkat çekici ifadeler

Suriye’de bulunan Süleyman Şah Türbesi’nin nakli sırasında şehit olan Astsubay Halit Avcı ile ilgili yürütülen soruşturmada dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı. İfadeleri alınan askerler, operasyonun PYD desteği ile yapıldığı iddialarını destekler yönde bilgi verdi. Tank şoförü Uzman Çavuş D.D., kendisinin kullandığı araca bir sivilin tercüman olarak bindiğini söylerken, takım komutanı üsteğmen F.G. ise Suriye toprağına girdikleri anda, sivil bir pikabın kendileri ile birlikte yol aldığını söyledi. İfadelere göre, Avcı’nın şehit olmasına ise, bir tankın namlusunun Avcı’nın içinde bulunduğu akrep tipi araca çarpması neden oldu.

15.04.2015Gündem
Yüzbinlerce TSK personeli için kritik karar

Yüzbinlerce TSK personeli için kritik karar

Askeri yargı, TSK’ya mensup yüz binlerce kişiyi ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Bir astsubay, askeri lojmandaki evlerine giriş için öğretmen eşi için de ‘TSK Akıllı Kart’ talep etti. İdare, talep formundaki fotoğrafın başörtülü olması nedeni ile talebi geri çevirdi; kartı vermedi. Açılan davada, Milli Savunma Bakanlığı da ‘çağdaşlık’ vurgusu yaptı ‘dava reddedilsin’ dedi. Davaya bakan mahkeme, başörtülü eşe kart verilmesine, düzenlemenin ilgili maddesinin iptaline oy birliği ile karar verdi. Davacı tarafın avukatı, emsal nitelikteki kararın TSK personeli yanı sıra aileleri için de büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

22.03.2015Ekonomi
Astsubay ve subayları karşı karşıya getiren davada karar çıktı

Astsubay ve subayları karşı karşıya getiren davada karar çıktı

Kenan Evren 1984 yılında emekli astsubayların derneğini bir gecede lağvedip mallarını emekli subayların derneğine devretti. 29 yıl sonra mahkemeye giden astsubaylar mallarını geri istedi. Önceki mahkeme 1984 yılında malların devir kararını iptal etti. Yargıtay onaylarsa subaylar genel merkezleri de dahil 30 milyon TL’lik gayrimenkulleri astsubaylara iade edecek.

6.10.2014Ekonomi
HDP önündeki eylemde 76ncı gün

HDP önündeki eylemde 76'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 76'ncı günde de sürdürdü. 5 Mayıs'ta kaybolan oğlu Yusuf (16) için oturma eylemini sürdüren Celil Begdaş, "Ciğerimiz yanıyor. Hepimiz burada perişan haldeyiz" dedi.

17.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 75inci gün

HDP önündeki eylemde 75'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 75'inci günde de sürdürüyor. 5 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Roşat Çiftçi'ye seslenen Necibe Çiftçi, "Gel Türk askerine sığın. Sana bir şey yapmazlar. Seni sağ salim bize getirirler" dedi.

16.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 74üncü gün

HDP önündeki eylemde 74'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 74'üncü günde de sürdürüyor. 5 yıl önce İstanbul'dan kaçırılan 19 yaşındaki oğlu Tuncay için oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, diğer ailelere de seslenerek, "Gel burada çocuğuna sahip çık" dedi.

15.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 71inci gün

HDP önündeki eylemde 71'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 71'inci günde de sürdürüyor. Bir yıl önce HDP aracılığıyla PKK'lı teröristlere götürüldüğünü iddia ettiği tek oğlu Mustafa (18) için oturma eylemi yapan kanser hastası Ayşegül Biçer, mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek, "Burada başkaldırmış anneler var, bu saatten sonra kimse onları durduramaz" dedi.

12.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 70inci gün

HDP önündeki eylemde 70'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 70'inci günde de sürdürdü. Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan asker oğlu Adil Kabaklı (24) için oturma eylemini sürdüren Cennet Kabaklı, çocukları kaçırılan diğer anne babalara seslenerek, eyleme katılmalarını istedi.

11.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 68inci gün

HDP önündeki eylemde 68'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 68'inci günde de sürdürdü. 2015 yılında Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Vedat Kaya için oturma eylemine katılan anne Emine Kaya, oğlunun serbest bırakılması için HDP'nin PKK'ya çağrıda bulunması gerektiğini ancak bunu yapmadıklarını söyledi.

9.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 67nci gün

HDP önündeki eylemde 67'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 67'nci günde de sürdürdü. Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, 2015'te teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm (24) için eylemde olan Songül Altıntaş, "Evladımızı bize versinler, biz de buradan kalkıp, gidelim. Yeter artık" dedi.

8.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 66ncı gün

HDP önündeki eylemde 66'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 66'ncı gününe girdi. 2014'te İstanbul Arnavutköy'de 'Bana iş buldular, işe gidiyorum' diyerek evden çıkıp dönmeyen oğlu Tuncay (19) için oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, 5 yıldır oğlundan haber alamadığını belirterek, çocuğunun hesabını HDP'den soracağını söyledi.

7.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 65inci gün

HDP önündeki eylemde 65'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin bekleyişi 65'inci günde de devam ediyor. 2014 yılında öğrenim gördüğü ortaokulun önünden kaçırılan oğlu Tuncay Bingöl için oturma eylemini sürdüren Fatma Bingöl, "Oğlum ortaokul 2'nci sınıf öğrencisiydi. Çocuğu dağa kaldırdılar. 14 yaşındaydı. Biz evlatlarımızı bekliyoruz. Kimseden mal istemedik, mülk istemedik. Sadece ciğerimizin bir parçasını istedik" dedi.

6.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 63üncü gün

HDP önündeki eylemde 63'üncü gün

DİYARBAKIR'da, dağa kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin bekleyişi 63'üncü günde de devam ediyor. 2015'te Lice ilçesinde yol kesen PKK'lı teröristlerce kaçırılan asker yeğeni Sedat Sorgun (28) için oturma eylemi yapan Macide Halime Şehitoğlu, "Sedat'ı o kadar özledim ki her an her dakika onu bekliyorum. Dayıların seni bekliyor, teyzelerin, arkadaşların seni bekliyor. Seni bekliyorlar, hiç düğüne gitmediler. Allah'a emanet ol" dedi.

4.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 59uncu gün

HDP önündeki eylemde 59'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi 59'ncu günde de devam etti. 2015 yılında Diyarbakır'ın Hani ilçesinden kaçırılan oğlu Fatih Demir (24) için oturma eylemi yapan anne Sevdet Demir (55), "Varlığımı, her şeyimi oğlum için harcadım. Oğlumu getirsinler bir evim var onu vereceğim. Yeter ki oğlum gelsin, ben çadırda da yaşarım" dedi.

31.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 58inci gün

HDP önündeki eylemde 58'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi 58'inci gününe girdi. Kızı Çiğdem Kaya (21) için HDP önünde oturma eylemini sürdüren Yasin Kaya, HDP'lilerin kaçırılan çocuklarla ilgili bir açıklama yapmasını beklediklerini söyledi.

30.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 56ncı gün

HDP önündeki eylemde 56'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 56'ncı gününe girdi. Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisiyken, 21 Mart 2015'te kaybolan oğlu Mehmet (22) için oturma eyleminde olan İmmihan Nilifırka, il binasına girmeye çalışarak, HDP'lilerden oğlunu istedi. "Evlatlarımızı getirin, evlatlarımızdan ne istediniz, kendi evladınızı götürün, vicdansızlar" diye bağıran Nilifırka, sinir krizi geçirdi. Polis ekipleri, Nilifırka'nın HDP binasına girmesini engelledi.

28.10.2019Gündem
HDP önünde eylem yapan kadın: Teröristler yeğenimi yanımdan kaçırdı

HDP önünde eylem yapan kadın: Teröristler yeğenimi yanımdan kaçırdı

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi, 54'üncü gününe girdi. 11 Eylül'den beri oturma eylemi yapan Halime Şehitoğlu, 4 yıl önce askerden izne gelen yeğeni Sedat Sorgun'un (25), yol kesen PKK'lı teröristlerce yanında kaçırıldığını belirtti. Şehitoğlu, "Allah'tan ümit kesmedim. Onu Rabbime emanet ettim. 2015'te benim yanımdan aldılar. Onu aldılar arabada ben kaldım" dedi.

26.10.2019Gündem
HDP önünde oturan baba: Bir fırsatını buldun mu kaç gel

HDP önünde oturan baba: Bir fırsatını buldun mu kaç gel

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi 53'üncü günde de devam etti. Ağrı'dan gelen Yasin Kaya, kızı Çiğdem Kaya'nın lise 2'nci sınıfta okurken 2015'te dağa kaçırıldığını belirterek, "PKK ve HDP tarafından dağa kaçırıldı. Kızım eğer beni duyuyorsan, beni görüyorsan kaç gel. Oradan bir hayır gelmez. Gel devletimize teslim ol. Eğer beni görüyorsan bir fırsat buldun mu kaç gel kızım" dedi.

25.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 51inci gün

HDP önündeki eylemde 51'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 51’inci günde de sürdürdü.

23.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 46ncı gün

HDP önündeki eylemde 46'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi 46'ncı güne girdi. Bu sabah HDP'ye ait otobüs, ailelerinin oturduğu bölgeye çekilerek eylem engellenmek istedi. Polis ekipleri, partililerle yaptığı görüşmeden sonuç alamayınca, otobüsü çekici yardımıyla bölgeden kaldırdı. Ailelerin yağmurda ıslandığını fark eden bir grup hayırsever tarafından getirilen çadırlar da eylemin yapıldığı alana kuruldu.

18.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 40ıncı gün

HDP önündeki eylemde 40'ıncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 54 aile, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemini 40'ıncı günde de sürdürdü. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisiyken, 21 Mart 2015'te kaybolan oğlu Mehmet (22) için oturma eylemi yapan İmmihan Nilifırka, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediğini belirterek oğluna seslendi. Nilifırka, "Bu son şansın, gel teslim ol" dedi.

12.10.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 35inci gün

HDP önündeki eylemde 35'inci gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 53 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 35'inci günde de sürdürüyor

7.10.2019Gündem
Diyarbakır’daki eylemde hareketli anlar İki anne HDP binasına girmek istedi…

Diyarbakır’daki eylemde hareketli anlar! İki anne HDP binasına girmek istedi…

Diyarbakır’da ailelerin evlat nöbeti 34’üncü günde devam ederken, bazı aileler HDP binasına girmek istedi. Ailelerin HDP binasına girmesine polis izin vermezken, iki anne sinir krizi geçirdi.

6.10.2019Gündem