MENÜ

Kadir Gecesi Ne Zaman

Kadir Gecesi Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadir Gecesi Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadir Gecesi Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 544 Kadir Gecesi Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Kadir Gecesi Ne Zaman Haberleri

Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak Kutlu Doğum Haftası nedir

Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak? Kutlu Doğum Haftası nedir?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kutlu Doğum Haftası'yla ilgili açıklamada bulundu. Bu yıla kadar miladi takvime göre sabit bir günde farklı etkinlikliklerle anılan Kutlu Doğum Haftası'nın tarihi değişti. Peki Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak? Yeniden gündeme gelen Kutlu Doğum Haftası nedir?

21.09.2017Gündem
Zilhicce ayının fazileti nedir Zilhicce orucu nasıl tutulur

Zilhicce ayının fazileti nedir? Zilhicce orucu nasıl tutulur?

Zilhicce ayı, faziletleri, orucu ve zikirleri ile Müslüman aleminin merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Zilhicce ayının İslam dinindeki önemini kavramak isteyen Müslümanlar, internet üzerinden bu ayın faziletlerini ve ne gibi ibadetlerin yapılabileceğini araştırmaya başladı. Peki, Zilhicce ayının fazileti nedir? Zilhicce orucu nasıl tutulur? İşte, İslam dininde önemli bir yere sahip olan bu ay hakkında detaylı bilgiler

23.08.2017Gündem
Yolsuzluk olsaydı hizmet gelmezdi

'Yolsuzluk olsaydı hizmet gelmezdi'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “3.5 milyar dolarlık mal varlığı var” iddiasına sert tepki göstererek, “İspatlayamazsanız alçaksınız, namustan yoksunsunuz. Eğer bu ülkede bu hizmetler yapılmışsa o yolsuzluklar yapılmadığı içindir” dedi. Erdoğan, Kahramankazan’ın Ahi köyünde düzenlenen ‘Çiftçi İftarı’nda özetle şöyle konuştu:

22.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramının bu yıl ne zaman olacağı binlerce vatandaş tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Havaların ısınmasıyla ve Ramazan ayının sonlarına gelinmesiyle birlikte vatandaşlar artık kısa bir tatil yapma hazırlıkları yapıyor. 3-4 gün yaz tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar Ramazan Bayramının hangi güne denk geldiğini sorguluyorlar. Peki, Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte Diyanet İşler tarafından yayınlanan dini takvim bilgisi.

21.06.2017Gündem
2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek 2017 Diyanet İşleri dini takvimi

2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2017 Diyanet İşleri dini takvimi

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından araştırılan konulardan birisi haline geldi. Ramazan ayının son günlerine yaklaşılmasıyla birlikte vatandaşlar Ramazan Bayramının hangi güne denk geldiğini merak ediyorlar. Öte yandan Ramazan Bayramında kaç gün tatil yapacaklarını merak eden vatandaşlar, kendilerine kısa bir tatil ayarlamak için de planlar yapıyorlar. Peki, 2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, 2017 yılı Diyanet İşleri dini takvimi.

19.06.2017Gündem
2017 Ramazan Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün

2017 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

2017 Ramazan Bayramı tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Bu yılki bayram tatilini kısa bir tatille değerlendirmek isteyenler, hazırlıklarını son dakikaya bırakmamak için 'Ramazan Bayramı ne zaman?' ve 'Ramazan Bayramı kaç gün?' gibi tatil sorulara resmi bir yanıt arıyor. İşte bayrama çok kısa süre kala bayram tatili hakkında merak edilen ayrıntılar...

12.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak 2017 Ramazan Bayramı ne zaman

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman?

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Öte yandan Ramazan ayıyla birlikte bayramda tatil planları yapan vatandaşlar ise bayram tatilinin kaç gün olduğunu merak ediyorlar. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte bayram tatilini değerlendirme isteyen vatandaşlar tatil planlarını ona göre yapıyorlar. Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman?

9.06.2017Gündem
Bayram ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

Bayram ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu ile bayram tatili konusunda planlamalarını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, izin ve bilet durumlarını erken dönemde ayarlamak istiyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği Ramazan Bayramı, bu yıl hafta sonuna denk gelecek. Peki, bayram tatili kaç gün olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.06.2017Gündem
İzmir, Ankara ve İstanbulda iftar saat kaçta açılacak - 2017 Ramazan imsakiyesi

İzmir, Ankara ve İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? - 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftarın saat kaçta açılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan vatandaşlar oruçlarını tutmaya başladı. Bu kentlerde yaşayan vatandaşlar büyük bir sabırla ezan saatinin gelmesini bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'in 2017 Ramazan imsakiye bilgileri açıklandı. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? İşte, 2017 Ramazan imsakiyesi.

6.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramının ne zaman başlayacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Ramazan denince akla gelen bir diğer şey ise Ramazan Bayramı oldu. Çalışan birçok vatandaş, Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte tatile çıkmak için planlar yapıyor. Ramazan Bayramının ne zaman olduğunu ve tatilin kaç gün süreceğini merak eden vatandaşlar konuyu araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

5.06.2017Gündem
İstanbul, Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta açılacak - 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? - 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftarın saat kaçta açılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan vatandaşlar oruçlarını tutmaya başladı. Bu kentlerde yaşayan vatandaşlar büyük bir sabırla ezan saatinin gelmesini bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'in 2017 Ramazan imsakiye bilgileri açıklandı. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? İşte, 2017 Ramazan imsakiyesi.

5.06.2017Gündem
İftar saatine ne kadar kaldı İftar bugün kaçta İstanbul, Ankara, İzmir...

İftar saatine ne kadar kaldı? İftar bugün kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir...

İftar saatine ne kadar kaldı? İftar bugün kaçta? Saatlerin ilerlemesiyle birlikte 2017 imsakiyesine dair sorular sıklaştı. Türkiye'nin dört bir yanında son hazırlıklarını yapan vatandaşlar, artık ezanın kaçta okunacağını araştırmaya başladı. Orunun açılacağı saatler illere göre değişiklik gösteriyor: İstanbul, Ankara, İzmir.. İşte, il il iftar vakitleri!

4.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı hangi gün Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor

Ramazan Bayramı hangi gün? Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor?

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu, şehir dışına seyahat etmek için yıllık izinlerini de kullanarak uzun bir tatil ayarlamak ve tatil biletlerini erkenden almak isteyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Bayram ne zaman sorusuyla bu gün ile alakalı detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bu tarihleri araştırmaya başladı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman ve hangi güne denk gelecek? İşte, Diyanet bilgisi

3.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman? 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Mübarek 3 ayların sonuncusu, 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk haftası dolmak üzere! İslam alemi için çok büyük öneme sahip olan ve büyük bir coşkuyla karşılanan Ramazan ayına veda her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 günlük bayram ile yapılacak. Bu süreci tatil ile değerlendirmek isteyen vatandaşlar şimdiden araştırmalara başladı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil olacak? İşte, 2017 Ramazan Bayramı tarihi!

2.06.2017Gündem
İstanbul, Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta açılacak İşte il il 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? İşte il il 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşayan milyonlarca vatandaş, iftarın saat kaçta açılacağını merak ediyorlar. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Türkiye'de yaşayan vatandaşlar oruçlarını tutuyor, ibadetlerini yapıyor. Büyük bir sabırla ezan saatini bekleyen vatandaşlar, İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftarın saat kaçta açılacağını merak ediyor. Diyanet İşleri tarafından tüm illerin 2017 Ramazan imsakiyesi bilgileri verildi. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? İşte, il il 2017 Ramazan imsakiyesi.

1.06.2017Gündem
Denizli iftar saat kaçta Denizli 2017 sahur vakti

Denizli iftar saat kaçta? Denizli 2017 sahur vakti

Denizli iftar saati bölge halkı tarafından merak ediliyor. Ramazan ayının beşinci gününde oruç ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen Denizlililer, günün ilerlemesiyle birlikte iftar saati ve sahur vakitleri araştırmalarını sıklaştırdı. Peki, Ege bölgesinde yer alan Denizli’de bugün oruç saat kaçta açılacak? İftara kaç saat kaldı? 2017 imsakiyesi bilgileri!

31.05.2017Gündem
Antalya iftar vakti 2017 Antalyada iftar saat kaçta

Antalya iftar vakti 2017! Antalya'da iftar saat kaçta?

Antalya iftar vakti konusunda detayları araştıran vatandaşlar, oruçlarını açacakları saati merakla araştırıyor. Antalya'da iftar saat kaçta sorusunu yönelten bölge sakinleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı imsakiye üzerinden bugün Antalya'da iftar saat kaçta sorusunu yöneltiyor. İşte, merak edilen konunun detayları

29.05.2017Gündem
Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak, kaç gün 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak, kaç gün? 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak ve kaç gün sürecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları öğrenmek istiyor. 2017 Ramazan Bayramı tarihi bilgisiyle birlikte planlarına yön verecek olan vatandaşlar, Diyanet'in açıkladığı tarih detaylarını merak ediyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek? İşte, merak edilen Diyanet'in tarih bilgisi

29.05.2017Gündem
İstanbulda bu akşam iftar saat kaçta açılacak İşte İstanbul iftar saati ve 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul'da bu akşam iftar saat kaçta açılacak? İşte İstanbul iftar saati ve 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul'da bu akşam iftarın saat kaçta açılacağı binlerce İstanbullu tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Dün başlayan Ramazan'da binlerce vatandaş oruçlarını tuttu ve dualarını etti. Ramazan'ın ikinci gününde de oruçlarına devam eden vatandaşlar iftar saatinin bugün kaçta geleceğini sorgulamaya başladığı. Diyanet İşler Başkanlığı tarafından yayınlanan İstanbul 2017 imsakiyesi, vatandaşların sorularına cevap oluyor. Peki, İstanbul'da bu akşam iftar saat kaçta açılacak? İşte İstanbul iftar saati ve 2017 Ramazan imsakiyesi

28.05.2017Gündem
Erzurumda iftar saat kaçta başlayacak Erzurum 2017 İmsakiye

Erzurum'da iftar saat kaçta başlayacak? Erzurum 2017 İmsakiye

Erzurum'da iftarın saat kaçta açılacağı merakla cevabını arıyordu. Diyanet tarafından il il imsakiye listesi yayınlandı. Peki Erzurum'da bu akşam iftar saat kaçta açılacak. İşte Erzurum iftar ve sahur saatleri..

27.05.2017Gündem
İstanbulda iftar saat kaçta açılacak - İstanbul 2017 İmsakiye

İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? - İstanbul 2017 İmsakiye

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar iftar ve sahur vakitlerini merak ediyorlar. İstanbul'da ilk sahurun ardından bu akşam iftar saatinin kaçta olduğu merak ediliyor. Peki İstanbul'da ilk iftar saat kaçta açılacak? İşte İstanbul 2017 İmsakiye listesi

27.05.2017Gündem
Kocaeli sahur vakti 2017 Kocaelide sahura kaçta kalkılacak

Kocaeli sahur vakti 2017! Kocaeli'de sahura kaçta kalkılacak?

Kocaeli sahur vakti, yörede oturan halk tarafından sorgulanmaya başlandı. Ramazan'ın ilk günü için gıda takviyesini gerçekleştirecek olan kent sakinleri, Kocaeli sahur vakitleri araştırmasını gerçekleştiriyor. Peki, Diyanet'ten alınan bilgilere göre Kocaeli sahura kaçta kalkacak? İşte, detaylı bilgiler

26.05.2017Gündem
Kayseri sahur vakti 2017 Kayseride sahura ne zaman kalkılacak

Kayseri sahur vakti 2017! Kayseri'de sahura ne zaman kalkılacak?

Kayseri'de sahura ne zaman kalkılacak sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, imsak vaktinin detaylarını sorguluyor. Kayseri sahur vakti konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden en net bilgiye erişmek isteyen vatandaşlar, arama motorları aracılığıyla Kayseri'de sahura ne zaman kalkılacak sorusunu yöneltti. İşte, Kayseri sahur vakti için Diyanet'ten alınan resmi bilgiler

26.05.2017Gündem
Adanada sahur vakti saat kaçta Adanada sahura kaçta kalkılacak

Adana'da sahur vakti saat kaçta? Adana'da sahura kaçta kalkılacak?

Adana'da sahur saat kaçta sorusuna yanıt arayan şehir sakinleri, Ramazan'ın ilk günü için gıda takviyesi yapacak. Adana'da sahura ne zaman kalkılacak sorusunun yanıtını merak eden Çukurovalılar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı Adana'da sahur vakti saat kaçta sorusuyla bu konuya cevap aradı. İşte, Adanalıların merakla araştırdığı 2017 Adana Sahur vakti

26.05.2017Gündem
Gaziantep sahur vakti 2017 Gaziantepte sahur saat kaçta

Gaziantep sahur vakti 2017! Gaziantep'te sahur saat kaçta?

Gaziantep sahur vakitleri, gazi kentte yaşayan on binlerce kişi tarafından sorgulanmaya başlandı. Orucun ilk gününe iyi bir gıda takviyesi yaparak başlamak isteyen antepliler, Gaziantep sahur vakitleri araştırmasıyla sahura ne zaman kalkılacak sorusuna cevap aradı. İşte, Gastronomi şehrimizde oturan kent sakinlerinin soruşturduğu 2017 Gaziantep sahur vakitleri ve detayları

26.05.2017Gündem
Ankara sahur vakti 2017 Ankarada sahur saat kaçta

Ankara sahur vakti 2017! Ankara'da sahur saat kaçta?

Ankara sahur vakitleri, başkentte yaşayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Kentte yaşayan yüz binlerce kişinin merakla sorguladığı Ankara'da sahura ne zaman kalkılacak sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı verilere göre cevap buldu. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren Ankara sahur vakti 2017 araştırılmaya başlandı. Peki, Ankara'da sahura ne zaman kalkılacak? İşte, detaylı bilgiler

26.05.2017Gündem
Antalya sahur vakti ne zaman 2017 Antalya sahur vakitleri

Antalya sahur vakti ne zaman? 2017 Antalya sahur vakitleri

Antalya sahur vakitleri ne zaman sorusu güneyin incisinde yaşayan kent sakinleri tarafından sorgulanmaya başlandı. Antalya'da sahura ne zaman kalkılacak sorusuyla konuya cevap arayan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı saat bilgilerini merak ediyor. İşte, Diyanet'ten alınan 2017 Antalya sahur vakitleri bilgisi

26.05.2017Gündem
Ramazan ayı ne zaman başlayacak Ramazanda ilk oruç hangi güne denk geliyor

Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

Ramazan ayının gelmesine artık sayılı günler kaldı. Tüm İslam alemi tarafından büyük bir ilgiyle beklenen Ramazan ayında oruçlar tutulacak, Allah'a ibadetler yapılacak. Ramazan ayı ne zaman başlıyor sorusu Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlandığı dini takvime göre belli oldu. Öte yandan vatandaşlar Ramazan ayında iftar ve sahur'da ne tarz yemeklerin yenmesi gerektiğini de merak etmeye başladılar. Ramazan ayında dikkat etmeniz gereken beslenme biçimlerini haberimizin içinde derledik. Peki, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

25.05.2017Gündem
Mustafa Karataş: Paylaşmak güzeldir

Mustafa Karataş: Paylaşmak güzeldir

Prof. Dr. Mustafa Karataş, ramazan ayı boyunca Kanal D ekranında olacak. Nilüfer Bereket moderatörlüğünde gerçekleşecek “Mustafa Karataş’la Paylaşmak Güzeldir”de, stüdyoya konuk olacak ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler buluşturulacak.

25.05.2017Magazin
Oruç ne zaman Ramazan hangi gün başlıyor

Oruç ne zaman? Ramazan hangi gün başlıyor?

İlk sahur ne zaman sorusu, oruç ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. On bir ayın sultanı olarak bilinen, rahmet ve mağfiret ayı olarak anılan bu günlerde oruç ne zaman tutulacak sorusu merakla araştırılmaya devam ediyor. Peki, Ramazan Bayramı tarihi hangi güne denk gelecek? Bayram tatili kaç gün olacak? İşte, ilk sahur günü ve tüm bu soruların cevabı için detaylar

24.05.2017Gündem
İlgim olsaydı seçilmezdim

"İlgim olsaydı seçilmezdim"

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhı’nın işgal edilmesi davasında dün ifade veren Cumhurbaşkanı’nın eski başyaveri Albay Ali Yazıcı suçlamaları reddetti. Yazıcı, “Sayın Cumhurbaşkanı bizzat kendisi seçti. 3-4 ay kendisi hakkımda bizzat araştırma yapmış. Benim bu işlerle ilgim olsaydı o zaman seçilmezdim” dedi.

23.05.2017Gündem
Ramazan bayramı ne zaman İlk sahura ne zaman kalkılacak

Ramazan bayramı ne zaman? İlk sahura ne zaman kalkılacak?

Ramazan ayı, İslam alemi için on bir ayın sultanı olarak nitelendirilen ve ibadetlerin yapılıp orucun feyzine ulaşılacağı önemli bir aydır. Bu önemli ayın nihayetine yönelik planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Ramazan Bayramı ne zaman sorularını yöneltmeye devam ediyor. Peki, Ramazan ayı ne zaman? Bayram kaç gün olacak? İşte, detaylı bilgiler

21.05.2017Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman 2017 Ramazan ayı ne zaman başlayacak

Ramazan Bayramı ne zaman? 2017 Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor sorusu, İslam alemi tarafından sorgulanmaya başladı. İbadetlerin gerçekleştirilip oruçların tutulacağı bu ayda, güzel ve hoşgörü içeren ilişkiler kuracak olan Müslümanlar, Ramazan ne zaman başlıyor sorusuna cevap verdi. İşte, Diyanet İşleri Başakanlığı'ndan alınan bilgilere göre Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak sorusunun cevabı

19.05.2017Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor 2017 Ramazan Bayramı kaç gün

Ramazan ne zaman başlıyor? 2017 Ramazan Bayramı kaç gün?

Ramazan Bayramı kaç gün sürecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar, on bir ayın sultanı olarak kabul edilen ve Müslümanlar için özel bir yere sahip olan bu mübarek ayın başlayacağı günü sorguluyor. Ramazan ne zaman başlıyor konusunu da sorgulayan vatandaşlar, oruç tutmaya başlayacakları günün ne zamana denk geleceğini öğrenmek istiyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman olacak? İşte, merakla beklenen o detaylar

16.05.2017Gündem
Berat Kandili bugün mü idrak edilecek Kandil namazı saat kaçta

Berat Kandili bugün mü idrak edilecek? Kandil namazı saat kaçta?

Berat Kandili ne zaman idrak edilecek sorusu, ellerini semaya açıp Yaradan'dan af dilemek isteyen vatandaşların araştırmalarına nail oldu. Kandil gecesi namaz kılarak ibadetlerini gönlünün derinliklerinde yaşamak isteyen vatandaşlar ise kandil namazı saat kaçta sorularına yanıt arayacak. Peki, camilerin olabildiğince dolu olacağı kandil namazı saat kaçta kılınacak? İşte, detaylı bilgiler

10.05.2017Gündem
2017 yılı Ramazan Ayı ne zaman Ramazan Bayramı tatili bu yıl kaç gün olacak

2017 yılı Ramazan Ayı ne zaman? Ramazan Bayramı tatili bu yıl kaç gün olacak?

2017 yılı Ramazan Ayı bu yıl ne zaman başlayacak sorusu tüm İslam alemi tarafından oldukça merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. On bir ayın sultanı olan Ramazan Ayı'nda oruçlar tutulacak ve her akşam camilerde dualar edilecek. Diğer yandan ise Ramazan Ayı'nın yaz aylarına denk gelmesi sebebiyle vatandaşlar da tatil planlarını ona göre hazırlıyorlar. Peki, 2017 yılı Ramazan Ayı ne zaman? Ramazan Bayramı tatili bu yıl kaç gün olacak? İşte detaylar.

7.05.2017Gündem
Berat Kandili hangi gün 2017 dini günler takvimi

Berat Kandili hangi gün? 2017 dini günler takvimi

Berat Kandili'ne çok az bir zaman kala Müslüman alemi merakla Berat Kandili'nin idrak edileceği günü araştırıyor. Üç ayların içerisinde yer aldığımız şu mübarek günlerde yer alan en kutsal gecelerden biride Berat Kandili gecesidir. Peki Berat Kandili hangi gün? İşte 2017'de geriye kalan önemi büyük dini günler

5.05.2017Gündem
Ramazan ayı ne zaman başlıyor İlk oruç hangi gün tutulacak

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? İlk oruç hangi gün tutulacak?

Müslüman aleminin en kutsal ay olarak gördüğü Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı. Bu kutsal ayda oruç tutmak isteyen vatandaşlar Ramazan'ın ilk gününü merakla araştırıyorlar. Peki İlk oruç hangi gün tutulacak? İşte Ramazan ayının başlayacağı tarih

5.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Giriş katın bir altı

İstanbul’a taşındığımız ilk yıl. Sene 98. O sıra bir site içindeyiz de sonraki evlerin çoğu giriş katın bir altı, ‘kot -1’ yani. Öyle de bir adı var ki bu katın; hani topluma dahil edilmekten son anda muaf tutulmuş gibi.

29.08.2017

Beni hayretler içinde bırakan bir cümle

ŞİMDİ anlatacağım sözleri 15 Temmuz günü Hürriyet’in yayınladığı “15 Temmuz” ekinde hayretler içinde okudum.

17.07.2017

Hani nerede o cami cemaati

FATİH Altaylı’nın önceki gün Haber Türk’teki yazısının başlığı şuydu:

23.06.2017

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman”

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman” diyen AK Partiliyi bir hasta ziyaretinde tanımış ve hemen sormuştum: Yani Fethullahçı diye damadınızı Müslüman mı saymıyorsunuz?

11.06.2017

AK Parti kulislerinde konuşulanlar

AK Parti’deki vitrin değişikliği ve yeni kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel gezisinin dönüşüne kaldı.

24.05.2017

Kadir Gecesi gelen SMS mesajı suç delili olabilir mi?

BUGÜN itibarıyla tam 165 gündür demir parmaklıklar arkasında bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’na yöneltilen başlıca iki suçlama var.

13.05.2017