MENÜ

Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı

Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 260 Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı haberi bulunmuştur.

Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı Haberleri

Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri başladı… Kabotaj ne demek

Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri başladı… Kabotaj ne demek?

Her yıl olduğu gibi bugün de Kabotaj ve Denizcilik Bayramı İstanbul’da düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Peki, kabotaj ne demek? İşte Kabotaj Bayramı’nın tarihi!

1.07.2018Gündem
Kabotaj ve Denizcilik Bayramında deniz şehitleri anıldı

Kabotaj ve Denizcilik Bayramında deniz şehitleri anıldı

Çanakkale'de Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinlikleri çerçevesinde deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakılarak, balıkçı barınağı ve yat limanında dip temizliği yapıldı.

1.07.2015Gündem
Urla Limanı’nın önemi fark edilmedi

Urla Limanı’nın önemi fark edilmedi

O, Urla gönüllüsü, her Urlalı gibi deniz sevdalısı. Sığacık Limanı’nı kurdu, geliştirdi. Balıkçıların sesi oldu. Şimdi en büyük hedefi Urla İskele Limanı’nı yaşatmak, iyileştirmek. URİYAT Kurucu Başkanı Önder Güneşliler ile söyleştik.

18.05.2007Ege
Erdoğan: Enflasyon yenilmiştir

Erdoğan: Enflasyon yenilmiştir

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yılardır herkesin dilinden düşmeyen enflasyonun yenildiğini belirterek, ''enflasyonun düşürülmesinin hayal olduğunu söyleyenler mahcup olmuşlardır'' dedi.

8.07.2003Ekonomi
Erdoğandan muhalefete nota eleştirisi

Erdoğan'dan muhalefete "nota" eleştirisi

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ta 11 Türk askerinin ABD askerleri tarafından gözaltına alınması olayını değerlendirirken, ''Yanlış hesap Bağdat'tan döndü'' dedi. Erdoğan, ABD'ye nota verilmesini isteyen muhalefete de "ne notası veriyorsun, müzik notası mı" diye cevap verdi.

8.07.2003Gündem
Gemi yakıtında ÖTV kalkıyor limanlar yüzde 50 ucuzluyor

Gemi yakıtında ÖTV kalkıyor limanlar yüzde 50 ucuzluyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘‘Kabotaj hattı içerisinde bulunan tüm gemilerimiz, akaryakıtta ÖTV vergisini 1 Ocak 2004'ten itibaren ödemeyecek’’ dedi. Bu verginin kalkmasıyla, deniz taşımacılığı ücretlerinde ucuzluk görülecek, İstanbul'da deniz otobüsü taşıma ücretlerinde de belediye indirime gidecek.

1.07.2003Ekonomi
DTO Meclisi toplandı

DTO Meclisi toplandı

31.07.2018Antalya
Kuşadası’nda 6 bin balık denize bırakıldı

Kuşadası’nda 6 bin balık denize bırakıldı

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kuşadası Amatör Balıkçılar Derneği katkılarıyla 3 bin Çipura ve 3 bin Levrek olmak üzere toplam 6 bin balık yavrusu Kuşadası körfezine bırakıldı.

2.07.2018Ekonomi
4 kişiye mezar olmuştu... Yıllar sonra tekrar açılıyor

4 kişiye mezar olmuştu... Yıllar sonra tekrar açılıyor

Tekirdağ’da 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan feribot faciasının ardından kapatılan liman, uzun bir aradan sonra açılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 'Bu iskele inşallah hizmet süremizde vatandaşların hizmetine ve turizmine açılacaktır' dedi.

2.07.2018Gündem
Saros’da denizin dibinden çıkarılan atıklar şaşırttı... Akü bile atmışlar

Saros’da denizin dibinden çıkarılan atıklar şaşırttı... Akü bile atmışlar!

EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı olan Keşan ilçesine bağlı İbrice Limanı’nda, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında denizde dip temizliği yapıldı. Denizin altından çıkarılan TIR aküsü, motor kayışı ve demir boru görenleri hayrete düşürdü.

2.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bozkır’da, Denizcilik Bayramı

GEÇEN hafta sonu Kabotaj ve Denizcilik Bayramı denizde değil Hirfanlı Baraj Gölü’nde kutlandı. Hem de ilk kez değil ikinci kez.

7.07.2009

Yüzme havuzu

Deniz memleketi Bandırma’da çocuklar yüzmeyi havuzda öğrenecek; hem de şişme havuzda!..

6.07.2018

Uyuyan güzel

ÖNCEKİ yıllarda iki farklı yazıda bahsetmişim Kabotaj Bayramı’ndan. Temmuz 2012’de, “Karton Tekneler ve Çağrıştırdıkları” başlığı altında, “1 Temmuz Kabotaj ve Deniz Bayramı kutlamaları dolayısıyla İzmir’de bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Kartondan Tekneler Yarışması’, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın ev sahipliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

2.07.2018