Gündem Haberleri

  Vicdanı olanlar rahatsız oldu

  Faik KAPTAN / DHA
  11.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Baykal’ın istifasını değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Baykal’a yapılan haksızlık, Türkiye’de vicdanı olan herkesin vicdanını rahatsız etmiştir” dedi. Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine, genel başkanlığa adaylığının sözkonusu olmadığını söyledi. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ise “Böylesi kalleşçe bir komplo sadece Sayın Baykal’a değil CHP’ye ve Türkiye’ye de yapılmıştır” dedi.

  BAYKAL BÖYLE İSTİFA ETTİ / WEB TV       

  İŞTE BAYKAL'IN KONUŞMASININ TAMAMI / WEB TV     

  BAYKAL GÖZYAŞLARI ARASINDA İSTİFA ETTİ / Foto Galeri

  BAYKAL'IN KENDİ SESİNDEN HAYAT FELSEFESİ / WEB TV

  BAYKAL ADAY GÖSTERİLEBİLİR

   

   

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa kararını açıkladığı andan itibaren en hareketli yerlerden birisi de Atatürk Havalimanı VIP Salonu oldu. İstifa kararını duyan gazeteciler saat 15.00’te İstanbul’dan Ankara’ya gitmek için THY’de rezervasyon yaptıran CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nu beklemek için VIP salonuna gitti. Kılıçdaroğlu’nu bekleyen gazeteciler saat 14.00’te uçağı ile Ankara’dan gelen Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a Deniz Baykal’ın istifası ile ilgili sorular sordu. Zafer Çağlayan, “Uçaktan şimdi indim. Yeni duydum. Sayın Baykal’ın kendi kararıdır. Saygı duymak lazım” dedi. Bu arada saat 15.00’de Ankara’ya gitmesi gereken Kılıçdaroğlu ise rezervasyonunu bir sonraki 15.50 uçağına aldırınca saat 15.15’de havalimanına geldi. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ın genel başkanlıktan istifasıyla ilgili olarak gazetecilerin sorularını “Sayın Baykal’a yapılan haksızlık, Türkiye’de vicdanı olan herkesin vicdanını rahatsız etmiştir” diye cevap verdi. Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine, genel başkanlığa adaylığının sözkonusu olmadığını söyledi. Baykal’ın istifa kararıyla ilgili CHP’liler şu değerlendirmelerde bulundu:

  Kurultaya katılmayacak

  - CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek: Bu karar bizim için sürpriz oldu. Hepimizi şok etti, beklemediğimizi yaptı. Bu bizim için zor bir durum çünkü CHP ile Deniz Baykal özdeşleşmiştir. Partimiz en ufak bir yara almadan devam edecektir. Amacımız, Sayın Genel Başkanımızın bu sorumluluğu tekrar üstlenmesidir. Ama kendisi ‘Ben bu kurultaya katılmayacağım’ dedi. Sayın Baykal, bazılarının dediği gibi koltuğuna yapışan biri değil gereğini yapan biri olduğu ortaya çıktı. Ama bu sürekli bir ayrılık değildir.

  - CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen: Örgütümüz daha güçlü bir şekilde mücadelesine devam edecektir. Ancak Baykal da göreve çağrılırsa gelmeme şansı yoktur. Hükümet, üzerindeki bu kara lekeyi derhal temizlemek zorundadır.

  - CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin: Böylesi kalleşçe bir komplo sadece Sayın Baykal’a değil CHP’ye ve Türkiye’ye de yapılmıştır. Bugünden sonra 81 ildeki CHP’liler günde 5 saat çalışıyorsa 24 saat çalışacaktır. Bu iktidardan kurtulmak için bunu yapacağız. Sayın Genel Başkanımız artık bize ağabeylik, babalık yapacak. İstifa edip gitmekle olmaz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı