Gündem Haberleri

  Telefonu cevapsız bırakmadan önce bir kez daha düşünün

  Oya ARMUTÇU/ANKARA
  15.12.2017 - 23:31 | Son Güncelleme:

  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşin telefonlarına cevap vermemeyi, boşanma davasında manevi tazminatla cezalandırırken, Yargıtay 8. Hukuk Dairesi de yasal mal rejiminin tasfiyesi konusunda ilginç bir karara imza attı.

  Telefonu cevapsız bırakmadan önce bir kez daha düşünün8. Hukuk Dairesi, mahkemelerin tüketme kriterine göre diğer eşin edinilmiş mal üzerindeki alacak hakkının belirlenmesini istedi. Daire, “Edinilmiş malı boşanma davasından önce satan eşin bu parayı boşanma dava tarihine kadar tüketip tüketmediği; tükettiyse, hayatın olağan akışına uygun olup olmadığı araştırılmalıdır” dedi.

  Yargıtay 8. Hukuk Dairesi de 26 Eylül’de boşanma davası öncesi edinilmiş mal olan taşınmazı eşinden habersiz satan, parasını harcayan bir eşle ilgili verdiği bozma kararı mahkemenin mal tasfiyesini nasıl yapacağı konusunda yol haritası niteliği taşıyor.

  TELEFONUNU AÇMAYAN EŞE TAZMİNAT
  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin örnek kararında ise “Eşin telefonlarına cevap vermemek boşanma davasında manevi tazminat verilmesini gerektirir” denildi. Bu karar ışığında, arayan eşinin telefonlarına cevap vermeyen ya da meşgule atan eşe boşanma davası sırasında manevi tazminat cezası verilebilecek. 

  Diyanet: Karşılıklı rıza yoksa evlilik geçersizDiyanet: Karşılıklı rıza yoksa evlilik geçersiz

  Bekâr yatılı erkek boşanma nedeniBekâr yatılı erkek boşanma nedeni

  Yargıtaydan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...Yargıtay'dan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...
  Etiketler: gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı