Gündem Haberleri

  Şirket sahibi: Belgeler sahte

  Toygun ATİLLA
  01.12.2017 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akrabaları ve yakınları tarafından para aktarıldığını iddia ettiği Bellway Ltd. şirketinin sahibi Bahattin Ayan, iddiaların gerçeği yansıtmadığını, şirketlerinin asıl hesaplarında yaptıkları incelemelerde swift mesajlarda ve dekontlarda böyle bir para hareketinin bulunmadığını ileri sürerek belgelerin sahte olduğunu iddia etti.

  Şirket sahibi: Belgeler sahteCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın akrabaları ve yakınları tarafından para aktardığı iddia edilen Bellway Ltd şirketinin sahibi Bahattin Ayan, iddiaların gerçeği yansıtmadığını, şirketlerinin asıl hesaplarında yaptıkları incemelerde swift mesajlarda ve dokontlarda böyle bir para hareketinin bulunmadığını, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerin sahte olduğu iddiasıyla suç İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "yetkisizlik" kararı ile dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.  

  Bellway Ltd. şirketinin sahibi Bahattin Ayan, avukatı Turan Öner aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 28 Kasım'da grup konuşmasında açıkladığı iddialara değindikten sonra şu ifadelerde bulunuldu: "Şirket asıl evraklarında ve banka kayıtlarımızda yaptığımız incelemede banka hesaplarımıza böyle bir para gelmediği gibi söz konusu swift mesajı ve dekontunun sahte olduğu anlaşılmıştır. Sahte olduğu açık belgeler kullanılarak sahtecilik fiili işlenmiş, bankacılık ve ticaret sınırlarımızın ifşası suçlarının işlendiği ortaya çıkmıştır. Müvekkil ve şirket açısından büyük bir mağduriyet ortaya çıkmıştır. Bu nedenlerle zarar gören müvekkil adına huzurdaki şikayeti yapmak hasıl olmuştur. Tüm belgelerimiz soruşturma sırasında ayrıca ibraz edilecektir."  

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "yetkisizlik" gerekçesi ile dosyanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verdi.   

  Kılıçdaroğlu'ndan 'hodri meydan' diyen Erdoğan'a cevapCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt geldi.
   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (01.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı