Gündem Haberleri

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi bayramdan sonra açılıyor

  Aysel ALP/ANKARA
  22.09.2015 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yer alan Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi, nihayet açılıyor. 28 Eylül'de yapılacak açılış törenine Milli Eğitim Bakanlığından üst düzey katılım da olacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Hürriyet'e, Türkiye'de bugün itibariyle 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında azınlıklara ait 63 okulun faaliyet gösterdiğini söyledi. Bunlardan üçünün Çanakkale’nin Gökçeada İlçesinde faaliyette bulunduğunu belirten Tekin, "Özel Gökçeada Rum İlkokulu 2013 yılında eğitim öğretime başlamıştı. Bakanlığımızın verdiği destekle Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ile Özel Gökçeada Rum Lisesi de 28 Eylül'de eğitim öğretime başlayacak" dedi.

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi bayramdan sonra açılıyor

  BAKANLIK ÜST DÜZEY KATILACAK

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi'nin açışılışına Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdür Vekili Ömer Faruk Yelkenci katılacak. Müsteşar Tekin, "Sadece Gökçeada'da değil, ülke genelinde yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle genel müdürlerimiz ile daire başkanlarımızı törenlere göndereceğiz" dedi.

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi'nin açılışı yönetmelik gereği zorunlu kılınan bazı eksiklikler nedeniyle geçen yıl açılamamıştı.

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi bayramdan sonra açılıyor

  Özel Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi Kurucu Temsilcisi de olan İmroz Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İoakim Makis Kamburopulos, ilçede yaşayan 10 ailenin okula ilgi gösterdiğini belirterek, "En az 5-6 öğrenciyle açılışı yapabileceğimizi düşünüyorum. Bunun dışında en az 5 ailenin de adaya tekrar yerleşebileceklerini umuyorum. Tabii bu söylediğim, bir aksilik çıkmazsa olacak. Ailelerin durumlarını biliyoruz. Birçok farklı nedenle durumlar çok sık değişebiliyor" demişti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı