Gündem Haberleri

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Sedat CENİKLİ/ANKARA
  02.07.2017 - 20:18 | Son Güncelleme:

  ODTÜ’nün, Devrim Stadyumu’ndaki mezuniyet töreninde gelenek bozulmadı. Mezunlar, taşıdıkları pankartlarla törene damga vurdu.

  ODTÜ 2016-2017 akademik yılı mezunları, diplomalarını törenle aldı. Devrim Stadyumu’ndaki mezuniyet törenine yine pankartlar damga vurdu.

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Ön lisans ve lisans mezunu toplam 2 bin 312 öğrenci, hazırladıkları pankartlarla güncel siyasi polemik ve tartışmalara göndermeler yaptı. Bandonun İzmir Marşı ve Gençlik Marşı’nı çalmasının ardından yapılan kortej yürüyüşünde mezunların ellerinde taşıdıkları pankartlara, tribünlerde oturan aileleri de alkışlarıyla destek verdi.

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Görevlerinden uzaklaştırıldıktan sonra açlık grevine başlayan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ile OHAL, kadına şiddet, taciz ve çocuk istismarı gibi diğer toplumsal olaylara dikkat çekilen pankartlarda; 24’üncü yıl dönümü, mezuniyet tarihine denk gelmesi sebebiyle Madımak katliamı da unutulmadı.

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Pankartlarda, “Hangisi sıcak Madımak kadar yakabilir ki?”, “Kutlamaların devamı Efes Antik Kenti’nde”, “Anne ben mühendis oldum”, “Anne ben delirdim”, “Bu pankartta sansür var” gibi ifadeler yer aldı.

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Tören, kortejin ardından Mustafa Kemal Atatürk ve eğitim şehitleri adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 

  ODTÜ’de gelenek bozulmadı

  Etiketler: odtü , mezuniyet , tören , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı