GeriGündem O fırın el değiştirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O fırın el değiştirdi

O fırın el değiştirdi
refid:24590529 ilişkili resim dosyası

Eskişehir’de, 2 Haziran’da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayan ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'a saldıranların kullandığı fırın el değiştirdi.

Ali İsmail Korkmaz’ı döven tutuklu 5 kişi arasında bulunan İsmail Koyuncu’ya ait Harman Ekmek Fırını’nın camına ‘Bu fırın el değiştirmiştir’ yazılı kâğıt ile ‘Ankara Ata Ekmek Fırını’ tabelası asıldı. Çevredeki esnaftan bazıları, İsmail Koyuncu’nun tutuklanıp cezaevine konulmasının ardından yakınlarının fırını sattığını söyledi.

VALİYİ SUÇLADILAR: “KATİLLERİ KORUYOR”

Bu arada Ali İsmail Korkmaz için dün yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sonunda caddeyi trafiğe kapatıp oturma eylemi yapan grup, bir otomobilin sürücüsüyle ve polislerle tartıştı. Göstericiler, ‘Gezi direnişçilerini değil Ali İsmail Korkmaz’ın katillerini tutuklayın’ yazılı pankartın arkasında yürüdü. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından basın açıklamasını Ozan Dinçer okudu. Dinçer şunları söyledi: “Katiller savunmalarında ‘Zaten ayağım ağrıyordu sert vurmuş olduğumu düşünmüyorum’ diye arsız, mesnetsiz ifadeler kullanırken, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın ifadeleri, çıkan görüntülerle tek tek yalanlanıyor. Güngör Azim Tuna, AKP modasına uygun bir şekilde ‘Rabia’ işareti yapmayı ihmal etmezken bir yandan da katilleri koruyor. Savcıya sesleniyoruz. Ali’ye vuran 2’nci polis neden hâlâ görev başında? Neden tutuklanmıyor?”

ESKİŞEHİR'DE 'ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN KATİLLERİ YAKALANSIN' EYLEMİ / FOTOGALERİ

İşte el değiştiren o fırın

O fırın el değiştirdi

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle