GeriGündem Müthiş bir iddia: Oylar sandıkta değil YSK'da çalınmış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müthiş bir iddia: Oylar sandıkta değil YSK'da çalınmış

Kılıçdaroğlu, 'Sandığa gidin, oy kullanın, sandığın güvenliğini biz alırız.' Biz bunu yaptık, halkımıza verdiğimiz sözü, sonuna kadar tuttuk ama bir geriye dönüp baktık ki oylar sandıkta değil, YSK'da çalınmış. Hırsızlığın adresi başka bir yer olmuş" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu referanduma ilişkin "Bizler sandıklara sıkı sıkı sahip çıktık ve vatandaşlarımıza şunu söyledik, 'Sandığa gidin, oy kullanın, 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin, Hilton Garden Otel'de düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, haksız, adaletsiz, hukuksuz bir halk oylaması sürecinin bütün dünyanın gözü önünde yaşandığını savundu. Kılıçdaroğlu, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasına ilişkin, "Bizler sandıklara sıkı sıkı sahip çıktık ve vatandaşlarımıza şunu söyledik, 'Sandığa gidin, oy kullanın, sandığın güvenliğini biz alırız.' Biz bunu yaptık, halkımıza verdiğimiz sözü, sonuna kadar tuttuk ama bir geriye dönüp baktık ki oylar sandıkta değil, Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çalınmış. Hırsızlığın adresi, başka bir yer olmuş." dedi.

Bu süreçte devletin bütün kadrolarının, imkanlarının, araçlarının, parasının, forsunun, televizyonlarının kullanıldığını belirten Kılıçdaroğlu, bunların hiçbirinin kendilerini yıldırmadığını, çünkü demokrasi davasına inandıklarını söyledi.

Müthiş bir iddia: Oylar sandıkta değil YSKda çalınmış

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle