GeriGündem KPSS Ön Lisans soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı! KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS Ön Lisans soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı! KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ön Lisans soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı! KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ön Lisans Sınavı soruları ve cevapları yayımlandı. Ön lisans düzeyindeki KPSS soru ve cevaplarını resmi sayfası üzerinden erişime açan ÖSYM, Twitter üzerinden bilgilendirmede bulundu. Sorular ve cevapların erişime açılması ardından sonuç tarihine yönelik sorgulamalar hız kazandı. Peki, KPSS Ön Lisans Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM takvimine göre KPSS sonuç tarihi

4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön LisansTemel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takvimine göre ön lisans sınav sonuçları, 29 Kasım 2018'de adayların erişimine açacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle