Gündem Haberleri

  Hac kura sonuçları saat kaçta yayına girecek?

  Hürriyet Haber
  01.02.2018 - 13:32 | Son Güncelleme:

  Hac kuraları saat kaçta açıklanacak sorusu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın da katılımıyla 1 Şubat Perşembe günü saat 11.00'da çekilmeye başlandı. Saat 21.00'a kadar devam edecek olan çekilişin ardından TC Kimlik No ile sorgulama ekranı erişime açılacak. Hac kura sonuçlarını öğrenen talihli adaylar, 'Kesin kayıt yaptırabilir' yazısını alarak bir sonraki aşamaya geçecek. İşte, Hac kuraları sorgulama ekranı ve detaylı bilgiler

  Hac kuraları, illerin kontenjan durumlarına göre sonuçları ile kayıtlara geçmeye devam ediyor. 2 milyondan fazla kişinin merakla araştırdığı 2018 Hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından canlı yayında açıklanıyor. Tüm illerin çekilişinin gerçekleştirilmesinin ardından Hac kura sonuçları sorgulama işlemi, 'diyanet.gov.tr' adresinden TC ile sorgulanmaya devam edilecek. İşte, 21.00'dan sonra sorgulamasının gerçekleştirilebileceği Hac kurası ve ücretleri hakkında bazı bilgiler

  Hac kuraları bugün saat 11:00'de çekilmeye başlandı. Çekilişin başlamasının ardından hacı adayları şimdi hem canlı yayınları takip ediyor, hem de hac kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. İşte hacı adaylarının merak ettiği konular ve hac kuralarının canlı yayın adresleri

  Hac kuraları Diyanet tarafından yapılan çekiliş ile sonuçlanacak. 2 milyonu aşan hacı adayları bugün merakla sonuçların açıklanacağı saati bekliyorlar. Ayrıca Diyanet tarafından gerçekleştirilen canlı yayını izlemek için haberimizdeki linki kullanabilirsiniz.

  HAC KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Hac kuralarının sonuçları, 11.00'da başlayacak kura çekilişi ile canlı yayında anbean duyurulmaya devam edilecek. Sonuçların tamamının geçtiğimiz yıllarda edinilen tecrübelere göre, 1 Şubat akşam saatlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden sorgulanabilecek.

  2018 HAC ÜCRETLERİ NE KADAR?

  Oda Tercihli konaklamalarda;

  2 Kişilik Oda: 20.680 SAR
  3 Kişilik Oda: 17.695 SAR
  4 Kişilik Oda: 15.480 SAR

  00-02 Yaş arası Bebek (0-24 Ay): 2.975 SAR
  03-06 Yaş arası Çocuk (25-72 Ay): 10 bin SAR

  Otel Tercihli konaklamalarda;

  OTEL 1/A
  Mekke-i Mükerreme’de Fairmont oteli, Medine-i Münevvere’de Oberoi oteli.

  Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 44.900 SAR, 3 kişilik odada ise 41.000 SAR'dır

  OTEL 1/B
  Mekke-i Mükerreme’de Hayat Regency oteli, Medine-i Münevvere’de Hilton oteli

  Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 39.500 SAR, 3 kişilik odada ise 36.000 SAR'dır

  OTEL 1/C
  Mekke-i Mükerreme’de Swiss Makam oteli, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine oteli

  Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 32.250 SAR, 3 kişilik odada ise 30.000 SAR'dır

  OTEL 1/D
  Mekke-i Mükerreme’de Sheraton oteli, Marriott oteli, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine vb. Oteller

  Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 29.500 SAR, 3 kişilik odada ise 27.500 SAR'dır

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HACI ADAYLARINA EĞİTİM VERECEK

  Hac ibadetini manevi bir yenilenme fırsatına dönüștürebilmek, hac yolcularının ibadetlerini usulüne uygun ve bilinçli bir șekilde yerine getirebilmelerini temin edebilmek için adaylara, yolculuk öncesinde ve yolculuk esnasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından eğitim, bilgilendirme ve irșat seminerleri yapılacak.

  MEKKE VE MEDİNE'DE SAĞLIK MERKEZLERİ BULUNACAK

  Hacı adaylarının kutsal topraklardaki her türlü sağlık sorunları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mekke ve Medine'deki hastane ve sağlık merkezlerinde çözümlenecek. Sağlık hizmetleri Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'de Türkiye'den görevlendirilen doktorlar ve sağlık personeli tarafından verilecek. Tedavilerde Türkiye'den getirilen ilaçlar kullanılacak.

  YEMEKLER TÜRK AŞÇILAR TARAFINDAN YAPILACAK

  Hacı adayları dini görevlerini yerine getirirken yemekleri Türkiye'den görevlendirilen aşçılar tarafından diyetisyen kontrolünde hazırlanacak. Hac yolcularına, otellerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği; ayrıca öğle için kumanya verilecek.

  KABE ZİYARETLERİ İÇİN SERVİS TEMİN EDİLECEK

  Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonuna tabi hac yolcularının Mekke-i Mükerreme’de, Kâbe-i Muazzama’ya intikalleri Başkanlıkça temin edilen servis araçlarıyla sağlanacak. Cidde-Mekke-Medine arasındaki intikaller ile Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’deki ziyaret programları yeni ve klimalı otobüslerle sağlanacak.

  Arafat'tan Müzdelife’ye intikal otobüslerle sağlanacak, Müzdelife’den Mina’ya intikal ise yürüyerek yapılacak. Hacılar, ziyaret tavafı ve Şeytan Taşlama mahalline kendi imkanlarıyla gidecek.

  HEDİYELİK EŞYALAR TÜRKİYE'YE KARGO İLE GÖNDERİLEBİLECEK

  Medine-i Münevvere'de hacılara kargo hizmeti verilecek. Hurma ve hediyelik eşyalarını Türkiye'ye göndermek isteyen hac yolcuları arzu ettikleri takdirde Diyanet İşleri Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve PTT iş birliği ile gerçekleştirilen kargo hizmetinden ücret karşılığında faydalanabilecek.

  HAVALİMANINDA YARDIMCI PERSONELLER HAZIR BULUNACAK

  Hac yolcularının iș ve ișlemlerinde yardımcı olmak üzere yurt içinde ve yurt dıșında hava limanlarında personel görevlendirilecek; karșılama ve uğurlama hizmeti verilecek.

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve seyahat acentaları tarafından gerçekleştirilen hac organizasyonu ile ilgili iş ve işlemler Başkanlık müfettişleri tarafından denetlenecek.

  Etiketler: hac kuraları 2018
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı