Gündem Haberleri

  Film setinde yaşam

  AA
  10.09.2013 - 08:22 | Son Güncelleme:

  Van'da çekimleri yapılan “Vizontele Tuuba” filminde kütüphane olarak kullanılan yapıyı eve dönüştüren Meliha Çiftçi, eşi öldükten sonra tek başına yaşamını burada sürdürüyor

  Gevaş ilçesinde çekilen ve 23 Ocak 2004'te gösterime giren “Vizontele Tuuba” filmindeki kütüphaneyi eve dönüştüren Çiftçi, Yılmaz Erdoğan'dan kalan evine gözü gibi bakıyor. Kütüphanedeki kitap raflarına ev eşyalarını yerleştiren Çiftçi, filmde kullanılan televizyonu da evinin bir köşesinde saklıyor.

  VİZONTELE TUUBA'NIN KÜTÜPHANESİ EV OLDU / FOTO GALERİ

  Çiftçi, çekimler sırasında sanatçı Yılmaz Erdoğan'a kütüphane yapılması için arsasını verdiğini, film çekimlerinin bitmesi ve oyuncuların gitmesinin ardından yapıyı ev olarak kullanmaya başladığını söyledi.

  Film çekimlerinin bitmesinin ardından bu evde yaşamaya başladığını anlatan Çiftçi, "Eşim vefat edince tek başıma kaldım. İlçemize çok sayıda yerli ve yabancı turist geliyor. Binayı ziyarete gelenlerden para almıyorum. Hatta eskiden gelenlere çeşitli ikramlarda bulunuyordum. Şimdi ekonomik gücüm yok. Zor durumdayım, tek başıma yaşıyorum. Yılmaz Erdoğan'ın bana hediyesi olan bu kütüphaneyi korudum. Tüm set yıkıldı, ama ben burayı koruma altına aldım" diye konuştu.

  Gevaş'ta yaşayan vatandaşlar ise Yılmaz Erdoğan'ın ilçeyle bağını kesmemesini istiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı