MENÜ

Film

Film ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Film haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 85.498 Film haberi bulunmuştur.

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Film terimi ile birlikte "Sinema", "Gümüş ekran" gibi terimler de kullanılmaktadır. Herhangi bir oyuncu veya yönetmenin; oynadığı, yönettiği, yazdığı vb. tüm filmlerin listesine ise filmografi denir.

Filmler gerçek insan ve objelerin kamerayla kayıt edilmesiyle veya animasyon teknikleri veya özel efektlerle her iki unsurun yaratılmasıyla üretilir. Filmlerle bir seri tekil çerçeveler oluşturulur ancak bu imajlar ardışık ve hızlıca gösterildiğinde, izleyicide hareket illüzyonu denilen bir göz yanılgısı oluşur. Çerçeveler arası geçişler görülmediğinden göz imajı sürekli bir akış halinde algılar.

Filmler telefonlara ya da bilgisayarlara mp3, mp4 olarak indirilmektedir. Her yıl düzenlenen Oscar törenlerinde o yılın en iyi filmleri, film müzikleri, oyuncuları, yönetmenleeri seçilmektedir.

Film Haberleri

Bu yılki destek Tek Başına filmine

Bu yılki destek 'Tek Başına' filmine

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu ortak yapım atölyesi 10-12 Temmuz tarihlerinde Erivan’da, 15. Altın Kayısı Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi.

23.07.2018Kitap Sanat
Lüleburgaz’da yaz sineması

Lüleburgaz’da yaz sineması

Lüleburgaz’da yaz sineması

23.07.2018Lüleburgaz
Adnan Oktarın en yakın ismiydi... Yakalandı

Adnan Oktar'ın en yakın ismiydi... Yakalandı

Adnan Oktar’ın yakın koruması Cüneyt Özyaşar Ankara’da film gibi bir operasyonla yakalandı. Küçük kızları taciz, tehdit, şantaj ve örgüt üyeliği dahil birçok suçtan aranan Adnan Oktar’ın koruması İstanbul’a getirildi.

23.07.2018Gündem
Çalınan Rubens ve Renoir tabloları bulundu

Çalınan Rubens ve Renoir tabloları bulundu

İtalya'da geçen yıl film gibi bir senaryoyla çalınan, milyonlarca euro değerindeki Rubens ve Renoir tabloları ele geçirildi.

23.07.2018Kitap Sanat
Canan Hoşgör kimdir kaç yaşında

Canan Hoşgör kimdir kaç yaşında?

Canan Hoşgör, son günlerin araştırılan isimleri arasında yer alıyor. Ekran karşısında birçok projede yer alan Canan Hoşgör, bir dönem Hamdi Alkan'la evlilik yaşamış ve 10 yıl süren ayrılığına ardından ayrılık yaşamıştır. Dizi ve filmlerde boy gösteren ünlü isim, reyting hamdi isimli programda yer almıştır. Peki, Canan Hoşgör kimdir kaç yaşında? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

23.07.2018Magazin
Ünlü ismin kahvesine ilaç atmışlar... Şöför yakalandı, sigortacı Ayşe C. mahkemeye sevk edildi

Ünlü ismin kahvesine ilaç atmışlar... Şöför yakalandı, sigortacı Ayşe C. mahkemeye sevk edildi

Film yönetmeni, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan’ın eski eşi, oyuncu Canan Hoşgör’ü, yatıya gittiği sigortacı arkadaşı Ayşe C. ile şoförü Barış E.’nin kahvesine uyku ilacı atıp 182 bin dolarını çaldığı belirlendi. Barış E., ‘Beden bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı yağma’ suçundan tutuklandı. Olay sonrası kayıplara karışan Ayşe C. de dün akşam gözaltına aldı. İfadesi alınan Ayşe C. savcılık tarafından mahkemeye sevk edildi.

23.07.2018Magazin
Çin ile İzmir’in film festivalleri İZTO’da anlaştı

Çin ile İzmir’in film festivalleri İZTO’da anlaştı

Çin ile İzmir’in film festivalleri İZTO’da anlaştı

23.07.2018İzmir
‘Orta Dünya’nın büyülü köyü: Hobbiton

‘Orta Dünya’nın büyülü köyü: Hobbiton

Hepimizin hayatına dokunan, derin izler bırakan filmler vardır. Özellikle bazı film serileri var ki, hâlâ tadı damağımızda. Örneğin, muhteşem üçlemelerden birisi olan Yüzüklerin Efendisi… Filmi izlerken yeşilin çok farklı tonları, gölün yanında yan yana dizilmiş Hobbit oyukları, her oyuğun önünde bir şey eken biçen mutlu Hobbitler, her şeyi eğlence haline getiren ve her fırsatta parti ağacının altında toplanıp saatlerce dans eden koca ayaklı minik yaratıklar beni çok etkilemişti. Bu sahneleri ilk izlediğimde “acaba böyle bir yer gerçekten var olabilir mi?” diye sormuştum kendi kendime… Hayal bile edemezdim 15 yıl sonra bu diyarları görmek için 20 saat uçak yolculuğu yapıp, Yeni Zelanda'ya hem de hayat arkadaşımla gideceğimi... İşte size Hobbiton köyü gezi rehberi…

23.07.2018Seyahat
Adanaya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

Adanaya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteği ile Çukurova Üniversitesi tarafından yürütülecek olan Adana Girişimcilik Merkezi projesi ile Kimyasal Madde Üretim Teknolojileri Merkezi Kimya Vadisi güdümlü projesi için imza töreni gerçekleştirildi.

23.07.2018Çukurova
Futbolda da ırkçılık

Futbolda da ırkçılık

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı Fransa kazandı. Ülke genelinde büyük bir coşku yaşandı. Paris’e dönen milliler, büyük bir coşkuyla karşılandı. Geçen hafta Alman televizyonunda Fransa’da yaşanan bu coşkuyla ilgili bir film izledim.

23.07.2018Avrupa
Bulundular

Bulundular

İtalya’nın Monza kentinde geçen yıl film gibi bir soygunla çalınan, milyonlarca Euro değerindeki Rubens ve Renoir tabloları ele geçirildi.

22.07.2018Dünya
Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

22.07.2018Merkez
Görme engelli gazinin dövme tutkusu

Görme engelli gazinin dövme tutkusu

Görme engelli gazinin dövme tutkusu

22.07.2018Merkez
İnsanlığın kaybolduğu kamplar

İnsanlığın kaybolduğu kamplar

Uzun yıllar oldu Polonya’ya gitmeyeli. Hayal meyal hatırlıyorum. Çok da az kalmıştım Varşova’da. Hatta kalmak bile denilemez, uğramıştım sadece. Aklımda kalan izlenim pek hoş değil. O yıllarda hâlâ komünizmin yansımaları vardı. Tekrar gitmeye karar verdim. Polonya’nın başkenti Varşova’ya... Üstelik bu kez tüylerim diken diken oldu, psikolojim bozuldu. Çünkü Nazi Almanya’sının insanları katlettiği toplama kampları Auschwitz ve Birkenau’ya gittim...

22.07.2018Seyahat
Şampiyonun zorlu yolu

Şampiyonun zorlu yolu

Omar Alhalabi, 2011’de katıldığı Suriye Milli Bisiklet Takımı’nda 2015’e kadar ulusal şampiyondu. Savaş şiddetlenince profesyonel sporcu olma hayalini gerçekleştirebilmek için Türkiye’ye sığındı. Takım bulamayınca Avrupa’ya gitmeye çalıştı. Kaçakçılar onu ormanda bıraktı. İstanbul’da bisiklet fabrikasında çalıştı. Üç yıllık aranın ardından Peloton Takımı’nın ona kucak açmasıyla yeniden bir takıma kavuştu. İşte Alhalabi’nin film gibi hikâyesi.

21.07.2018Gündem
Gani Müjde kimdir Kaç yaşında ve nereli

Gani Müjde kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Dizi ve filmlerin aranan ismi Gani Müjde, kariyeri boyunca kimi zaman pek çok yapımın senaryosunu yazan kimi zaman ise yapımcılığını üstlenen bir isim. Özellikle 1999 yılında vizyona giren Kahpe Bizans filmi ile geniş kitleler tarafından tanınan Gani Müjde'nin çok sayıda film ve dizi projesine katkıda bulunduğu biliniyor. Peki, Gani Müjde kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

21.07.2018Televizyon
DM’den ben yürüdüm, büyük yürüdüm, dörtnala koştum

DM’den ben yürüdüm, büyük yürüdüm, dörtnala koştum!

Kenan Doğulu’nun vokalisti olarak hayatımıza girdi, 21 yaşında ilk albümünü çıkardı. ‘Bizim evin kızı’yken zamanla iddialı bir popçu oldu. Şarkıları kadar yolunda gitmeyen aşk hayatıyla da hep gündemdeydi. Şimdi, hayatının aşkını buldu. ‘Kalbimdeki deniz’ dediği nişanlısı Selim Selimoğlu’yla 29 Ağustos’ta evleniyor. Bengü’yle buluştuk, film gibi aşk hikâyesini dinledik.

21.07.2018Hürriyet Pazar
Azılı katil neden ‘Escobar Başkan’ oldu

Azılı katil neden ‘Escobar Başkan’ oldu?

Son yıllarda Kolombiyalı uyuşturucu kralının hayatını konu alan dizi, sinema filmi ve kitabın haddi hesabı yok. Yine de yetmiyor. İnsanlar Escobar’a doyamıyor. Sevenlerinin ve ona bağlı olanların hitap ettiği adıyla ‘Don Pablo’ düşkünlüğü şimdi de Javier Bardem ve Penelope Cruz’lu ‘Pablo Escobar’ı Sevmek’ filmiyle devam ediyor. Bu ilginin ardında sadece suça duyulan nefret yok. Peki 25 yıl önce ölmüş bu adam neden hâlâ cazibe merkezi?

21.07.2018Hürriyet Pazar
Yaz okuluna katılan çocuklar eğlenerek veda etti

Yaz okuluna katılan çocuklar eğlenerek veda etti

Yaz okuluna katılan çocuklar eğlenerek veda etti

21.07.2018Konak
Hint ve Türk vatandaşları Bollywood filminde buluştu

Hint ve Türk vatandaşları Bollywood filminde buluştu

Hint ve Türk vatandaşları Bollywood filminde buluştu

21.07.2018Merkez
Yeni Nusaybin

Yeni Nusaybin

GÜVENLİK güçlerinin operasyonlarıyla, 2 yıl önce çukur kazıp barikat kuran PKK’lı teröristlerden temizlenen Mardin’in Nusaybin ilçesinde büyük bir dönüşüm yaşanıyor.

20.07.2018Gündem
1 trilyon dolara ilk kim  ulaşacak

1 trilyon dolara ilk kim ulaşacak?

Dünyanın gözü ilk trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacak şirkette. Adaylar ise kendi alanlarında ezber bozan iki şirket. Biri e-ticaret ile başlayan ve perakende dünyasını değiştiren Amazon. Diğeri ise iPhone ile teknoloji sektörüne yeni bir yön veren Apple.

20.07.2018Ekonomi
“Deliler” filminden ilk görüntüler yayınlandı

“Deliler” filminden ilk görüntüler yayınlandı

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun, en önde giden cesur savaşçılarını; “Deliler”i anlatan film, göz kamaştırıcı sahneleri ve çarpıcı hikayesiyle 23 Kasım’da seyirciyle buluşacak.

20.07.2018Keyif
Yilin en büyük projesi “Deliler”in ilk görüntüleri heyecan yaratti

Yilin en büyük projesi “Deliler”in ilk görüntüleri heyecan yaratti!

Türk sinemasının dünya çapında bir prodüksiyon ile beyazperdeye taşıdığı, merakla beklenen “Deliler” filminden ilk görüntüler yayınlandı. Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun, en önde giden cesur savaşçılarını; “Deliler”i anlatan film, göz kamaştırıcı sahneleri ve çarpıcı hikayesiyle 23 Kasım’da seyirciyle buluşacak.

20.07.2018Magazin
Burcu Kıratlı kimdir Burcu Kıratlı kaç yaşında

Burcu Kıratlı kimdir? Burcu Kıratlı kaç yaşında?

Burcu Kıratlı, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla gündem maddeleri arasında yer aldı. Diriliş Ertuğrul, Su ve Ateş, Bizim Hikaye isimli projelerde boy gösteren Burcu Kıratlı, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Peki, Burcu Kıratlı kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.07.2018Magazin
Nesrin Cavadzade kimdir kaç yaşında

Nesrin Cavadzade kimdir kaç yaşında?

Nesrin Cavadzade, son günlerin araştırılan isimleri arasında yer almaya devam ediyor. Azeri kökenli olan Cavadzade, Bakü'de dünyaya gelmesinin ardından üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelmiş ve Sinema-Televizyon bölümünde ihtisasını tamamlamıştır. Peki, Nesrin Cavadzade kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, takipçilerin merakla araştırdığı isim hakkında bazı bilgiler

20.07.2018Magazin
Narenciyede beyaz önlem

Narenciyede 'beyaz' önlem

Narenciyede 'beyaz' önlem

20.07.2018Merkez
İzlediğiniz filmlerin hayalleri yıkan gerçek görüntüleri

İzlediğiniz filmlerin hayalleri yıkan gerçek görüntüleri

Ekranlarda gördüğümüz pek çok sahnenin gerçeği aslında 'hayal kırıklığı'. İşte efsane film ve dizilerin inanılmaz arka perde görüntüleri...

20.07.2018Teknoloji
Eviner ve Cennetoğlu Liverpool Bienali’nde

Eviner ve Cennetoğlu Liverpool Bienali’nde

Bu yıl 10’uncu kez düzenlenen Liverpool Bienali, Türkiye’den İnci Eviner ve Banu Cennetoğlu’nu ağırlıyor.

19.07.2018Kitap Sanat
İstanbulda yakalandı

İstanbul'da yakalandı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ’ın 2016’da Irak’ta öldürüldüğünü duyurduğu örgütün Ebu Ömer El Şişani kod adlı askeri kanat sorumlusu Tarkan Batiraşvili’nin eşi S.D, sahte pasaportla yakalandı. S.D’nin Şişani’den 2 erkek çocuğunun olduğu belirlendi.

19.07.2018Gündem
‘Netflix, önemli bir boşluğu doldurdu’

‘Netflix, önemli bir boşluğu doldurdu’

Kerem Akça, Molly Parker ile özel bir söyleşi yaptı.

19.07.2018Keyif
Çağan Irmak Bizi Hatırla filminin çekimlerine başladı

Çağan Irmak 'Bizi Hatırla' filminin çekimlerine başladı

Çağan Irmak'ın merakla beklenen yeni filmi 'Bizi Hatırla'dan ilk afiş geldi.

19.07.2018Kitap Sanat
Adana Film Festivalinden Cannes ile ortaklık

Adana Film Festivali'nden Cannes ile ortaklık

Adana Film Festivali'nden Cannes ile ortaklık

19.07.2018Merkez
İyilik İstesen de istemesen de

İyilik! İstesen de istemesen de

Yazar ve illüstratör Aaron Blabey’in çılgın karakterlerle dolu grafik roman serisi ‘Kim Demiş Kötüyüz Diye?’ 30’u aşkın ülkeden sonra ülkemizdeki okurlarıyla buluşuyor. Beş kitaplık seriden ‘Yaşasın İyilik’ ve ‘Korkak Tavuklar’ ile tanışır tanışmaz kendimizi bol kahkahalı maceraların ve aksiyonun tam ortasında buluyoruz.

19.07.2018Kitap Sanat
Önce kaynak sonra icraat

Önce kaynak sonra icraat

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tahvil, sukuk (faizsiz bono) ve gayrimenkul sertifikaları ile iştiraklerin halka arz edilmesi gibi modellerle belediyeye 500 milyon TL kazandıracak, ardından kendi deyimiyle 8 aydır fragmanını izlediğimiz başta ulaşım olmak üzere Bursa’yı geleceğe taşıyacak büyük projeler başlayacak.

19.07.2018Bursa
Polis, Alman kadının katilini yakalamak için çoban oldu

Polis, Alman kadının katilini yakalamak için çoban oldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yalnız yaşayan yerleşik Alman Karin Ellen Hitzel’i boğarak öldürüp üzerini otlarla kapatan şahıs, saklandığı Kepez ilçesinde polisin film gibi operasyonuyla yakalandı.

18.07.2018Avrupa
Temel Reisin piposu gitti, yerine çiçek geldi

Temel Reis'in piposu gitti, yerine çiçek geldi

Temel Reis'in piposu gitti, yerine çiçek geldi

18.07.2018Zonguldak
Sanat şehri kimliğine ANSET katkısı

'Sanat şehri' kimliğine ANSET katkısı

'Sanat şehri' kimliğine ANSET katkısı

18.07.2018Antalya
Depremin kaybolan çocukları belgesel oluyor

Depremin kaybolan çocukları belgesel oluyor

Depremin kaybolan çocukları belgesel oluyor

18.07.2018İzmit
ENKA’da Bu Hafta: İki Film Bir Oyun

ENKA’da Bu Hafta: İki Film Bir Oyun

30. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları yeni haftada bir tiyatro oyunu ile iki sinema filmini ağırlayacak. Sezonun sevilen oyunlarından Seni Seviyorum Türkiye’nin yanı sıra Serra Yılmaz’ın Cebimdeki Yabancı ve Gülse Birsel’in Aile Arasında filmleri seyirciyle buluşacak.

18.07.2018Kitap Sanat
Kenan Ece kimdir kaç yaşında

Kenan Ece kimdir kaç yaşında?

Kenan Ece, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla son zamanların araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Avlu, Çakallarla Dans ve Sağ Salim gibi projelerde yer alan Kenan Ece, Galatasaray'ın eski futbolcusu Turgan Ece'nin de yeğenidir. İşte, Kenan Ece kimdir ve kaç yaşında sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

18.07.2018Magazin
İspark görevlisi paralarla kaçan kapkaççıları tekmesiyle engelledi

İspark görevlisi paralarla kaçan kapkaççıları tekmesiyle engelledi

Fatih'te motosikletli iki şüpheli döviz bürosu çıkışı bir vatandaşın 170 bin dolarını çaldı. Kapkaççıların parayla kaçtığını gören İSPARK görevlisi tekmeyle şahısları düşürüp parayı kurtarırken, yaşanan film gibi sahneler kameralara yansıdı.

18.07.2018Haber
Konukoğlu: Yatırımlarımızı kesinlikle aksatmıyoruz

Konukoğlu: Yatırımlarımızı kesinlikle aksatmıyoruz

Konukoğlu: Yatırımlarımızı kesinlikle aksatmıyoruz

18.07.2018Gaziantep

Yazar Sonuçları

‘Orta Dünya’nın büyülü köyü: Hobbiton

Hepimizin hayatına dokunan, derin izler bırakan filmler vardır. Özellikle bazı film serileri var ki, hâlâ tadı damağımızda. Örneğin, muhteşem üçlemelerden birisi olan Yüzüklerin Efendisi… Filmi izlerken yeşilin çok farklı tonları, gölün yanında yan yana dizilmiş Hobbit oyukları, her oyuğun önünde bir şey eken biçen mutlu Hobbitler, her şeyi eğlence haline getiren ve her fırsatta parti ağacının altında toplanıp saatlerce dans eden koca ayaklı minik yaratıklar beni çok etkilemişti. Bu sahneleri ilk izlediğimde “acaba böyle bir yer gerçekten var olabilir mi?” diye sormuştum kendi kendime… Hayal bile edemezdim 15 yıl sonra bu diyarları görmek için 20 saat uçak yolculuğu yapıp, Yeni Zelanda'ya hem de hayat arkadaşımla gideceğimi... İşte size Hobbiton köyü gezi rehberi…

23.07.2018

Pazar testine buyurun!

İşte sizlere şıklarıyla kolaya kaçan, yattığınız yerden cevaplayabileceğiniz bir pazar testi. Şimdiden kolay gelsin!

21.07.2018

Beşiktaş’ın öz oğlu Yusuf Tunaoğlu

Yusuf Tunaoğlu 1946 yılında İstanbul’da doğar. Beşiktaş’la gencecikken tanışır. Kulübün alt yapısında oynayan bu çok iri cüsseli, çok yakışıklı, çok genç futbolcunun topla bir araya gelişinde bi başkalık vardır. Bambaşkalık.

21.07.2018

‘Narcos’u düşük bir film...

Onca dizi ve belgesele rağmen Pablo Escobar’ın hayatına hâlâ vâkıf olmayanlar için yeni bir seçenek var huzurlarımızda: Ünlü uyuşturucu baronuyla gazeteci sevgilisinin yaşadıklarını anlatan ‘Pablo Escobar’ı Sevmek’... Vasatı aşamayan filmde iki ana karakteri gerçek hayatta evli bir çift olan Javier Bardem ve Penélope Cruz canlandırıyor...

20.07.2018

Güftekar bulmak zor

Türk Sanat Müziği’ni güzel söyleyen gençlerin yetiştiğini kaydeden Enartı A.Ş. Genel Müdürü Orhan Samast, “Türk Sanat Müziği’nde şu anda şarkı sözü yazacak güftekarlar bulmak çok zor” dedi.

20.07.2018

Güftekar bulmak zor

Bugüne kadar kayıt alınabilen Türk Sanat Müziği eserlerinin yüzde 90’ına sahip olduğunu belirten Enartı A.Ş. Genel Müdürü Orhan Samast, “Türk Sanat Müziği’nde şu anda güftekar bulmak zor” dedi.

19.07.2018

Ey hayat, maymun ettin bizi

“Ay yok artık! Bu ne ya?” diye isyan ederiz ya bazen. Hayatın bize servis ettiği (filmlerde bile uydurulamayacak) hikayeler karşısında.

18.07.2018