Gündem Haberleri

  Emekli Maaşı Sorgulama Ve Emekli Maaşı Hesaplama

  Hürriyet Haber
  08.07.2015 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için SGK’nın online uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulamasının yanı sıra emekli maaş sorgulama uygulaması da hizmete sunulmuştur.

  Ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için SGK’nın online uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulamasının yanı sıra emekli maaş sorgulama uygulaması da hizmete sunulmuştur.

  Emeklilik konusunda işlem yapmak isteyen kişilerin ilk olarak emeklilik koşulları için ne zaman emekli olurum hesaplaması yapması ve hangi şartları yerine getirmesi gerektiğini öğrenmesi gerekmektedir. Böylece emekli olmak için emeklilik şartları öğrenildikten sonra sigorta üzerinden hesaplama yapılabilmektedir. SGK bu konuda vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak adına çeşitli uygulamalar oluşturularak kullanıma sunmuştur. Bu bakımdan emeklilik koşulları için siz de bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Böylece hangi emeklilik koşulları üzerinden emekli olacağınızı öğrenebileceğiniz gibi emeklilik için durumunuz da görüntülenecektir.

  Emeklilik koşullarını nasıl öğrenebilirim?

  Emeklilik koşullarını öğrenebilmek için ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Emeklilik şartları için ne zaman emekli olurum sayfasında kaç gün sigortalı olduğunuz, hangi yaşa gelince emekli olabileceğiniz ve girilen bilgiler doğrultusunda hesaplanan emeklilik tarihiniz yayınlanacaktır. Bu bakımdan tüm bu bilgileri öğrendikten sonra emekliliğinize dair herhangi bir soru işaretiniz kalmayacaktır.

  Emeklilik maaşı sorgulama

  Emeklilik şartları dışında emekli maaş sorgulaması da yapılabilmektedir. Sizler de ne kadar maaş alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, emekli maaş sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için aylık hesaplama adı ile sunulan uygulama sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. İlgili sayfada yer alan formu doldurmanız sonrasında sistem tarafından sizin için hesaplama yapılacaktır. Hesaplama ile birlikte ne kadar maaş alacağınız belirlenecektir. Bu bakımdan tüm bilgilerden yararlanmanız ve işlem yapmanız yararınıza olacaktır.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı