MENÜ

Sğk

Sğk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sğk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.545 Sğk haberi bulunmuştur.

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili bir kuruluşudur. Kurum; genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık olmak üzere üç organdan oluşur.

Temel amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.

Kurumun görevleri şunlardır:

-Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak.

-Hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak.

-Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usûlüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.

-Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.

-Bu Kanun ve diğer kanunlar ile Kuruma verilen görevleri yapmak.

Sğk Haberleri

Sağlık çalışanlarından tabutlu döner sermaye eylemi

Sağlık çalışanlarından tabutlu döner sermaye eylemi

Sağlık çalışanlarından tabutlu döner sermaye eylemi

26.09.2018Eskişehir
TSB uyardı: BESe otomatik katılmayan şirketlere para cezası

TSB uyardı: BES'e otomatik katılmayan şirketlere para cezası

TSB uyardı: BES'e otomatik katılmayan şirketlere para cezası

26.09.2018Merkez
Yerel medyanın sorunlarını içeren dosya, Cumhurbaşkanı Erdoğana verildi

Yerel medyanın sorunlarını içeren dosya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildi

Yerel medyanın sorunlarını içeren dosya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildi

25.09.2018Kayseri
İşitme kaybı olan Talhanın babası: Sorun çözülmezse sessizliğe mahkum olacak

İşitme kaybı olan Talha'nın babası: Sorun çözülmezse sessizliğe mahkum olacak

İşitme kaybı olan Talha'nın babası: Sorun çözülmezse sessizliğe mahkum olacak

25.09.2018İzmir
Sessiz bekleyiş... Duyun bu çocukları

Sessiz bekleyiş... Duyun bu çocukları

Uluğbey Araf 1, Ecem Nur ise henüz 1.5 yaşında. Her ikisinin de ortak sorunu kulaklarının hiç duymaması. Duyabilmeleri, konuşabilmeleri ve akranlarını yakalayabilmeleri için biyonik kulak (koklear implant) ameliyatı olmaları gerekiyor. Onlar ve diğer yüzlerce çocuğun ameliyatı, cihazları getiren firmalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasındaki fiyat anlaşmazlığı yüzünden durdu.

24.09.2018Gündem
Maaş engeli

Maaş engeli

Hastanede tedavi gördüğü süre boyunca maaşı SGK’ya geçen, ancak ‘hastaneden ayrıldığına dair raporu’ ulaştırmadan maaşını alamadığını söyleyen doğuştan spastik engelli Oğuz Mucurluoğlu, “Kirayı, faturaları, borçları nasıl öder; tedavim için gerekli olan cihazları nasıl alabilirim?” diye soruyor.

24.09.2018Ankara
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama

Yıllar süren profesyonel çalışma hayatlarının son bulacağı tarihi sabırsızlıkla bekleyen çok sayıda vatandaş, emeklilik yaşı hesaplama işlemine dair bilinmesi gerekenleri araştırıyor. 'Ne zaman emekli olurum?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konuya ilişkin sağlıklı bilgi bulmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama nasıl yapılır?

19.09.2018Gündem
Askerde hastalıktan ölüme mahkemeden karar

Askerde hastalıktan ölüme mahkemeden karar

ANKARA 15. İdare Mahkemesi, askerlik hizmeti sırasında geçirdiği zatürre sonucunda hayatını kaybeden askerin hastalığının “zamanında ve doğru teşhis konularak gerekli tıbbi müdahalenin yapılmadığı” gerekçesiyle vazife malulü sayılarak, ailesine maaş bağlanmasına karar verdi.

16.09.2018Gündem
Kayserispor Başkanı Bedir: Kulüpler Yasası acilen çıkarılmalı

Kayserispor Başkanı Bedir: "Kulüpler Yasası acilen çıkarılmalı''

Kayserispor Başkanı Bedir: "Kulüpler Yasası acilen çıkarılmalı''

13.09.2018Kayseri
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum - Emeklilik maaşı hesaplama ekranı

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum? - Emeklilik maaşı hesaplama ekranı

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. emeklilik durumları pek çok detaya göre değişebiliyor. Çalışanların statüleri ve prim gün sayısı açısından emeklilik yaşında değişiklik olabiliyor. Peki, normal şartlarda ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

10.09.2018Gündem
Karşıyakaya SGK müjdesi

Karşıyaka'ya SGK müjdesi

Karşıyaka'ya SGK müjdesi

10.09.2018İzmir
Ne zaman emekli olurum İşte emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık dinlenmek isteyen ve emekli olmak isteyen vatandaşlar, emeklilik yaşı sorgulama ekranıyla birlikte kolayca emekliliğini öğrenebilirsiniz. İşte, ne zaman emekli olurum sorgulama ekranı.

6.09.2018Gündem
Bağ-Kur’luların prim borçları silindi

Bağ-Kur’luların prim borçları silindi

31 Mayıs öncesine ait prim borcu olup da yapılandırmayan Bağ-Kur’luların, 1 Ağustos itibariyle prim borçları silindi, hizmet süreleri de donduruldu. Durdurulan süreler sigortalılık süresinden sayılmayacak.

4.09.2018Ekonomi
KYK yurt başvuruları başladı |  E Devlet KYK başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları başladı | E Devlet KYK başvuru ekranı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlara başvurular başladı. Yurt başvuruları "e-devlet" üzerinden alınacak. Peki, KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? İşte, konuya dair merak edilen detaylar...

3.09.2018Gündem
KYK yurt başvurusu nasıl yapılır E Devlet yurt başvuru ekranı

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? E Devlet yurt başvuru ekranı

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler bu kez KYK yurt başvuru işlemlerine çevrildi. Üniversite okuyacakları şehirlerde barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, KYK yurt başvurusu hakkında bilgi almak istiyor. Peki, KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

2.09.2018Gündem
SGKdan yapılandırma duyurusu

SGK'dan yapılandırma duyurusu

SGK borç yapılandırmasından yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihi 07 Eylül 2018 Cuma gününe kadar ertelendi.

31.08.2018Ekonomi
Bu dava, mahkemenin de kafasını karıştırdı

Bu dava, mahkemenin de kafasını karıştırdı

Bu dava, mahkemenin de kafasını karıştırdı

29.08.2018Sivas
Son dakika... Emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği belli oldu

Son dakika... Emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği belli oldu!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'ndan, "SSK ve Bağ-Kur emekli ve hak sahiplerinden ödeme günü 26 Ağustos olanlara 27 Ağustos, 27-28 Ağustos olanlara ise aynı tarihte ödeme yapılacak" bilgisi verildi.

22.08.2018Ekonomi
İşsizlik maaşına yeni düzenleme

İşsizlik maaşına yeni düzenleme

Düzenleme ile çalışanın iş sözleşmenin iptalinden önceki 120 gün kesintisiz prim ödeme şartı kaldırılacak. Böylece, 12 bin kişi daha işsizlik ödeneğinden yararlanabilecek.

21.08.2018Ekonomi
SGKdan emekli maaşlarıyla ilgili çok önemli açıklama

SGK'dan emekli maaşlarıyla ilgili çok önemli açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından, "SSK ve Bağ-Kur emekli ve hak sahiplerinden ödeme günü 26 Ağustos olanlara 27 Ağustos, 27-28 Ağustos olanlara ise 27-28 Ağustos'ta ödeme yapılacaktır." bilgisi verildi.

21.08.2018Ekonomi
‘Devlet arşivi’ uyarısı: Uzman tarihçi Tapu Kadastro’da

‘Devlet arşivi’ uyarısı: Uzman tarihçi Tapu Kadastro’da!

Devlet Arşivleri Başkanlığı’na bağlı konusunun uzmanı 524 kütüphanecinin 300’ü farklı kurumlarda görevlendirildi. Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal, “Osmanlı Arşivi’nde tasnif edilmeyi bekleyen milyonlarca belge varken bu uygulamanın mantıklı açıklaması yok” diyor.

20.08.2018Kitap Sanat
Tedaviye gittiği merkezde tutuklu olduğunu öğrendi

Tedaviye gittiği merkezde 'tutuklu' olduğunu öğrendi

Tedaviye gittiği merkezde 'tutuklu' olduğunu öğrendi

18.08.2018Sivas
SGKdan esnaflara yapılandırma ziyareti

SGK'dan esnaflara yapılandırma ziyareti

SGK'dan esnaflara yapılandırma ziyareti

18.08.2018Ulukışla
SGK o ilaç listesini güncelledi

SGK o ilaç listesini güncelledi

HÜRRİYET’İN 31 Temmuz’da 143 ilacı pasife (geri ödemesi durdurulması) alması ve eşdeğer ilaçların da yazılamaması nedeniyle hastaların mağdur olduğu haberi ses getirdi. SGK yerelleşme çalışması çerçevesinde Medula sistemini düzenledi ve pasife alınan ilaçların yerine eşdeğer ilaç seçimine imkan sağlandı.

17.08.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık emekliliğe ayrılmak isteyen vatandaşlar, SGK tarafından sağlanan emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte emeklilik yaşlarını öğrenebiliyorlar. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

16.08.2018Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı... Emekli maaşları ne zaman yatacak

Emekli bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı... Emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri 16 Ağustos itibariyle hesaplara yatırılmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos'ta ödeneceğini günler öncesinden duyurmuştu. İşte, mekli bayram ikramiyeleriyle ilgili bilgiler...

16.08.2018Ekonomi
SGK 143 ilacı artık ödemiyor

SGK 143 ilacı artık ödemiyor

SAĞLIK Bakanlığı, yerelleşme süreci kapsamında ilaç firmalarına yerli ilaç üretimi yapmaları uyarısında bulundu.

15.08.2018Gündem
Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli maaşları ve ikramiye ödemeleri için merakla sorgulanan tarihler netleşmeye başladı. Emekli maaşları ve emekliye bayram ikramiyesi hakkında açıklanan detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) yapılan açıklamalarla birlikte konu hakkında bilgi sahibi oldu. Peki, Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

15.08.2018 Gündem
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak İşte emekli maaşının yatacağı tarih

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak? İşte emekli maaşının yatacağı tarih!

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine yatacağı tarih hakkında bilgiler paylaşmıştı. Emekliler bayram ikramiyeleri ve emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağını merak ediyor. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak?

15.08.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emekli olmak için şartlar neler

Ne zaman emekli olurum? Emekli olmak için şartlar neler?

Çalışma hayatı içinde yıllardır yer alan yüz binlerce kişinin yanıtını en çok merak ettiği soru hiç kuşkusuz 'Ne zaman emekli olurum?'. Uzun ve yıpratıcı geçen profesyonel çalışma hayatlarının sonlanacağı ve emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi öğrenmek istiyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama ve emekli olmak için taşınması gereken şartlara dair detaylar...

11.08.2018Gündem
Emekli maaşları ne zaman hangi gün yatacak Emekliye bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu

Emekli maaşları ne zaman hangi gün yatacak? Emekliye bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram öncesi en çok araştırılan konulardan biri de emekli maaşları oldu. Kurban Bayramı bu yıl 21 Ağustos Salı gününe denk geliyor. Peki, emekli maaşları ne zaman yatacak? İkramiyeler bayramdan önce yatacak mı?

9.08.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu çalışma hayatına sürdürmeye devam eden milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Emekli olma durumu çalışanların statü durumlarına göre farklılık gösterebiliyor. Peki, ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

6.08.2018Gündem
Bayram ikramiyesi ne kadar Bayram ve emekli maaşları ne zaman yatacak

Bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ve emekli maaşları ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de bayram ikramiyesi ve emekli maaşları oldu. 2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. İlk ikramiye Ramazan Bayramı'na verilmişti. Peki, Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar? Bayram ve emekli maaşları ne zaman yatacak?

6.08.2018Gündem
Emekli ikramiyesi ve maaş ödemeleri ne zaman, ayın kaçında yatacak

Emekli ikramiyesi ve maaş ödemeleri ne zaman, ayın kaçında yatacak?

Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı, emekli ikramiyesi ve maaş ödemelerine yönelik araştırmalar hız kazandı. 100 günlük eylem planı konuşmasında emeklilerin ikramiyelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'emekli ikramiyesi ve maaş ödemeleri bayramdan önce yatacak mı?' sorularına yanıt verdi. İşte, emekli ikramiyesi ve maaş ödemeleriyle ilgili son durum.

4.08.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün ödenecek Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklamalar

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün ödenecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Emekliye bayram ikramiyesi, kurban bayramı öncesinde birçok vatandaşın araştırdığı konu oldu. Emeklilerin Ramazan ayında ilk kez aldığı bayram ikramiyesi hakkında en son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyelerinin bayram öncesinde ilgili vatandaşlara takdim edileceğini duyurdu. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte,emekli maaşı ve ikramiyesi hakkında bazı bilgiler

3.08.2018Gündem
Acil servise gitti icralık oldu

Acil servise gitti icralık oldu!

KAYSERİ’nin Sarıoğlan ilçesinde omzu çıkan Ferhat Badal (21), Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Gevher Nesibe Hastanesi’nin acil servisine gitti. Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan gencin tedavisi için babası Behçet Badal’a 515 liralık senet imzalatıldı, ardından hastaya gerekli müdahale yapıldı. Borcu ödeyemeyen Behçet Badal’a ise icra kağıdı gönderildi. Üniversiteden yapılan açıklamada ise sosyal güvencesi olmayan Ferhat Badal’ın gelir testi yaptırmadığı için normal prosedürün uygulandığı, ancak hastanın tedavisinde bir aksama veya gecikme olmadığı bildirildi.

2.08.2018Gündem
Acile giden hasta, icralık oldu

Acile giden hasta, icralık oldu

Acile giden hasta, icralık oldu

2.08.2018Sarıoğlan
Rapor parası ne zaman yatar Rapor parası sorgulama

Rapor parası ne zaman yatar? Rapor parası sorgulama

Rapor parası, çeşitli sebepler dolayısıyla rapor almak zorunda kalan kişilerin merak ettiği hususlar arasında yer alıyor. Geçici iş göremezlik olarak tanımlanan bu husus, devlet tarafından çalışanın hesabına kayıp günleri için yatırılan ücret ile tamamlanmaktadır. Peki, rapor parası ne zaman yatar? İşte, milyonlarca kişinin araştırdığı rapor parası sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiler

2.08.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor! İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca çalışan vatandaş konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. emeklilik primlerini ödeyen fakat yaşlarının gelmesini bekleyen vatandaşlar, SGK'nın sağladığı emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte emekli olacakları yaşı öğrenebiliyorlar. İşte detaylar.

1.08.2018Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak Bayram ikramiyesi tutarı ne kadar

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak? Bayram ikramiyesi tutarı ne kadar?

Emeklilerin kurban bayramı ikramiyeleri için sorgulamalar devam ediyor. Emekli maaşlarına ek olarak Kurban Bayramı öncesinde ikramiye alacak olan emekliler, SGK'nın yapacağı ödemelerin tarihini sorgulamaya başladı. Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusuyla konunun detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna ilaveten emekli maaşlarının yatacağı tarihi de sorguluyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

1.08.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kıdem tazminatı reform nasıl olacak?

Yeni Ekonomi Programı’na (YEP) kıdem tazminatı sorunu da girdi. Sosyal tarafların da mutabakatıyla kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek. Son çalışmaya göre de kıdem tazminatında fonlu sisteme geçilmesi öngörülüyor.

26.09.2018

SGK’nın dikkatine

Oğuz Mucurluoğlu, doğuştan spastik engelli.

24.09.2018

Şeker hastaları malulen emekli olabilecek

Çalışma gücünün yüzde 60’ını kaybeden sigortalılar malulen emekli olabiliyor. Şeker ya da diyabet de malulen emeklilik hakkı tanınan hastalıklar içinde, ancak sigortalının en az üç organının bozulması gerekiyor

11.09.2018

Fabrika için çocukları özel okuldan aldık bize ‘nefes’ verin

Şükrü Göksoy’dan bana ilk mesaj 10 Ocak 2016’da geldi:

9.09.2018

Bağ-Kur'luların prim borçları silindi

31 Mayıs öncesine ait prim borcu olup da yapılandırmayan Bağ-Kur’luların 1 Ağustos itibariyle prim borçları silindi, hizmet süreleri de donduruldu. Durdurulan süreler sigortalılık süresinden sayılmayacak.

4.09.2018

İş mahkemelerinde kim haklı?

Hem işçinin hem de işverenin işten çıkarma ve çıkarılma sürecindeki sıkıntılar neler? Alacak ve tazminat davaları, hizmet tespit davaları, işe iade davaları, iş kazalarından kaynaklanan tazminat davaları ve sisteme yeni giren “Arabuluculuk” konularını konuştuk…

27.08.2018

Arkadaşını getir çeyrek altını götür

9 TEMMUZ 2018 günü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’la birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönem göreve başlama töreni için Ankara’ya giderken Hendek yakınlarında Özcanlar Köfte tabelası gördüm.

26.08.2018

Ev hizmetlerinde TL'ye dönüş

Doların 6 TL’nin üzerine çıkması ev hizmetlerinde çalışan yabancıların maaşlarının da yeniden belirlenmesine neden oldu. Maaşlar ortalama 600 dolardan 2 bin 500 TL’ye çekilirken Türk Lirası istemeyen yabancılar ülkelerine dönüyor.

24.08.2018

İşsizlik maaşına yeni düzenleme

Düzenleme ile çalışanın iş sözleşmenin iptalinden önceki 120 gün kesintisiz prim ödeme şartı kaldırılacak. Böylece, 12 bin kişi daha işsizlik ödeneğinden yararlanabilecek.

21.08.2018

Demirel üsleri neden kapattı?

SÜLEYMAN DEMİREL, Kıbrıs Harekâtı’ndan sonra Türkiye’ye uygulanan silah ambargosunun kaldırılmaması nedeniyle 1975 yılında Amerikan üs ve tesislerini kapattı. (21 üs ve tesiste, 5 bin asker ve sivil personel bulunuyordu.)

8.08.2018