Gündem Haberleri

  CHP'li vekiller, vali, komutan, emniyet müdürü teröre karşı birlikte yürüdü...

  Ferit DEMİR- Serdar SUNAR- Ahmet ÜN/TUNCELİ, (DHA)-
  21.07.2017 - 20:27 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ’de CHP İl Başkanlığı’nca terörü protesto ve şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı anmak için yürüyüş düzenlendi. Belediye önünden başlayan yürüyüşe, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş de katıldı. Yürüyüş sırasında sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafları taşındı.

  CHP Tunceli İl Başkanlığı’nın PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı anmak ve terörü protesto etmek için düzenlediği, yürüyüş, saat 18.00 sıralarında başladı.

  Kent merkezinde Belediye binası önünde toplanan CHP’liler, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri Tuncay Özkan, Muharrem İnce, Haluk Pekşen, Gürsel Erol, Gülay Yelekçi, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile birlikte yürüyüşe başladı.

  CHP'li vekiller, vali, komutan, emniyet müdürü teröre karşı birlikte yürüdüTUNCELİ’de CHP İl Başkanlığı’nca terörü protesto ve şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı anmak için yürüyüş düzenlendi. Belediye önünden başlayan yürüyüşe, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş de katıldı. Yürüyüş sırasında sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafları taşındı.

  Cemevine kadar yürüyen kalabalık ellerinde sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğraflarını taşıdı ve sessiz bir yürüyüş gerçekleştirildi.

  CHPli vekiller, vali, komutan, emniyet müdürü teröre karşı birlikte yürüdü...

  Yürüyüşe katılanlar yaklaşık yarım saat yürüdükten sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın cenazesinin atıldığı Pülümür Çayı’na Gole Çeto Parkı’ndan karanfiller attı. CHP’lilerin düzenlediği yürüyüş için polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi.

  İNSANLIĞA İHANET KURŞUNU

  CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı konuşmada Necmettin Yılmaz’ın şehit edilmesine sert tepki göstererek, “Necmettin öğretmen bundan sonra bizim de evladımız, bizim de onurumuzdur. Dersim toprakları sizin de artık evinizdir. Necmettin öğretmene sıkılan kurşun Dersim'in tarihine, kültürüne, geleneklerine, inançlarına sıkılan kurşundur. Dersim’e, Türkiye’ye, insanlığa sıkılan ihanet kurşunudur” dedi.
  “Sizleri hak, hukuk, adalet, demokrasi ve özgürlük için teröre karşı çıkmak için yeni bir direniş hikayesi başlatmaya davet ediyorum” diyen Erol, “Bu direniş hikayesinin adı teröre karşı çıkma hikayesidir. Diyorum ki yaşasın demokrasi, adalet, kardeşlik, barış, özgürlük; laik Cumhuriyet. Kahrolsun terör, kahrolsun terör” diye konuştu.

  CHPli vekiller, vali, komutan, emniyet müdürü teröre karşı birlikte yürüdü...

  Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz ile tüm şehitlere rahmet dileyen Tunceli Valisi Tuncay Sonel Tunceli'nin terörle anılmak istemediğini, bugünkü yürüyüşün de bu anlamda önemli olduğunu kaydetti.

   CHPli vekiller, vali, komutan, emniyet müdürü teröre karşı birlikte yürüdü...

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı