GeriGündem CHP'de 'Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı' oylaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  107
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'de 'Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı' oylaması

CHP'de 'Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı' oylaması
refid:26460450 ilişkili resim dosyası

CHP'de bugün gündem Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Ancak CHP kulislerine göre, toplantıda tek bir adayın ismi öne çıkmadı. Ancak sürpriz bir isim ortaya çıktı. Merhum Başbakan Adnan Menderes'in torunu Prof. Dr. Adnan Menderes...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün partisinin TBMM grubu ile yaptığı "Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı" toplantısında, vekiller aday olarak görmek istedikleri isimleri kurulan sandığa attılar.

Her vekilin, cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği üç ismi sandığa attığı toplantıda, sonuçları sadece Genel Başkan Kılıçdaroğlu bilecek.

Ancak CHP kulislerine göre, toplantıda tek bir adayın ismi öne çıkmadı.

Sandığa atılan isimler içinde en çok oyu alanlar arasında ise, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile, Hikmet Çetin, Mansur Yavaş'ın isimleri yer aldı.
Bazı milletvekilleri ise, dışardan bir ismi, Ümit Boyner'in adını yazdı.

KAMER GENÇ: ADAY OLAYIM, ERDOĞAN'I BEN DEVİRİRİM...

Toplantıda söz alan vekillerden sadece bir tanesi, Kamer Genç, kendisinin de aday olmak istediğini bildirdi. Genç, Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı seçiminde "ancak kendisinin devirebileceğine" ilişkin bir de konuşma yaptı.

SÜRPRİZ İSİM

Milletvekillerinin kurulan sandıklara, "Cumhurbaşkanı Adayı" olarak attıkları isimler arasında merhum Başbakan Adnan Menderes ile aynı adı taşıyan torununun da yer aldığı öğrenildi. "Son Menderes, Prof. Dr. Adnan Menderes halen Dokuz Eylül Tıp Fakültesi'nde Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.


2010 yılında Profesör olan Dr. Adnan Menderes, dedesi Adnan Menderes'in ortanca oğlu Mutlu Menderes'in oğlu oluyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle