Gündem Haberleri

  Alabalık fotoğrafı paylaştı, 5 bin lira ceza aldı

  İHA
  28.07.2015 - 09:25 | Son Güncelleme:

  Giresun’un Yağlıdere ilçesinde avlanılması yasak olan kırmızı benekli alabalıkların sosyal medya hesabından paylaşan şahıs 5 bin lira para cezasına çaptırıldı.

  Giresun’da yaşayan Halil H. Hekim, tek eğlencesinin Facebook’ta doğa fotoğrafı paylaşmak olduğunu vurgulayarak, “6 Eylül 2014 ve 13 Mart 2015 tarihlerinde kendi sosyal medya hesabımdan paylaştığım içinde alabalık olan 4 adet fotoğraf için idari para cezasına çarptırıldım. Ben ileri derecede kalp hastasıyım, normal bir insanın aldığı nefesin ancak 4’de 1’ini alıyorum yani ben ne bu balıkları tutabilirim, ne de bu balıkların tutulduğu saçmaları taşıya bilirim. Sonuçta iş göremez raporu olan ve ciddi rahatsızlıklar geçiren biriyim” dedi.

  Alabalık fotoğrafı paylaştı, 5 bin lira ceza aldı

  Yaşadığı şaşkınlık ile birlikte mahkemeye başvurduğunu söyleyen Hekim, “Uzun zamandır çalışamaz halde olduğum için canım sıkıldığı zaman Facebook hesabım üzerinden çiçek, böcek gibi resimler paylaşıyorum bunların çoğu ise başka sayfalarda gördüğüm ve beğendiğim fotoğraflar tıpkı alabalık fotoğrafları gibi ama nereden bileyim böyle bir şeyin başıma gelebileceğini. Evime gelen ceza makbuzunun ardından yaşadığım şaşkınlık ile mahkemeye başvurdum ve kesilen cezayı hak etmediğimi söyledim ve cezanın gerekçesini sordum. Aldığım cevap ise beni daha da şaşkına çevirdi, "Başkalarını özendirdiğim “ için ceza kesilmiş” ifadelerini kulandı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı