Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
13 Ekim 2015 Salı 19:45

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Elazığ depreminde ölü sayısı 10 kişi düştü

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
DHA 10 Mart 2010
Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kovancılar beldesinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremde ölenlerin kesin sayısının 41 olduğunu söyledi.

İŞTE MUCİZENİN FOTOĞRAFLARI

ENKAZDAN TOPLANAN TAŞLARIN ALTINA GÖMÜLDÜLER / Foto Galeri

DEPREMZEDELERİN ISITICI İZDİHAMI / WEB TV

İŞTE DEPREM SONRASI GÖRÜNTÜLER / WEB TV

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/ayni_tasin.jpg

Elazığ depreminde ölenlerin sayısının 41 olduğu ortaya çıktı. Daha önce 51 olarak açıklanan ölü sayısını bugün Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan, 41 olarak belirtti. Aslan, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ölü sayısındaki karışılık, ölenlerin kimliklerinin nüfustaki isimleri farklı, köydeki halk arasındaki isimleri farklı olduğundan kaynaklandı. Ancak yapılan çalışmalar sonunda ölü bir kişi iki kez sayılmış. 10 kişinin eksik çıkması bizi bir nebzede olsa sevindirdi. Bu konuda ayrıntılı açıklamayı valilik yapacak" dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Elazığ Valiliği'nden, 8 Mart 2010 tarihinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlar ve isimler konusunda yaşanan karışıklıkla ilgili bir açıklama yapıldı.

Açıklamada; “8 Mart 2010 tarihinde merkez üssü Elazığ ili Karakoçan ilçesi Başyurt mevkiinde olan 6.0 şiddetindeki depremde hayatını kaybeden 10’u kız çocuğu , 10’u erkek çocuğu, 7’si yetişkin erkek, 14’ü yetişkin kadın olmak üzere toplam 41 vatandaşımızın isimleri aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Olay sonrası sıcak saatlerde,enkaz altında kalıp da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın isimleri muhtarlardan ya da vefat edenlerin yakınları ile görüşülerek çıkarılmıştır.10 vatandaşımıza ait cenazeler de kayıt görevlilerinin bilgisi haricinde Kovancılar Devlet Hastanesi morguna nakledilmiştir. Bu süreç içinde 5 ayrı köyde tespiti yapılan vefat edenlere ait isim listeleri ile hastane morgunda bulunan vefat edenlere ait isim listeleri ayrı ayrı kriz merkezine iletilmiş, bu isimler kriz merkezinde birleştirilerek kamuoyuna 51 kişinin vefat ettiği duyurulmuştur. Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Savcılığımızın yerinde yaptığı ölü muayene raporlamasında 41 kişiye ait ceset tespiti yapılmış, 9 ismin resmi nikah yapılmadığı ya da muhtarların ve vefat eden kişilerin yakınlarının verdikleri isimlerin resmi kayıtlarda olan isimler olmadığı için vefat eden 1 vatandaşımız da ismini değiştirdiğinden, 10 ismin mükerrer olarak kaydedildiği anlaşılmıştır” denildi.

 

  Yorum Sayısı 3 / 78     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Kartal Ozdemir 10/03/2010 - 17:49
Bu ne rezaletdir, akp rejiminin kadroları şişirme ve yandaşlardan oluştuğu için profesyonel olmayan kadrolar iş başında. Thy, trt hepsi böyle kadrolaşma sonucu işleyemez durumda. Yeter artık bitsin bu kara ! devre.
Çok İyi %21 İyi %22 Normal %19 Kötü %18 Beğenmedim %18
FARUK GÖLBOYLU 10/03/2010 - 17:48
YAŞAR YAŞAMAZLAR HEP BİZDE OLUR.BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN İDARECİLERİ 50 YE KADAR SAYMAYI BİLMİYOR 50 DEN SONRA 60 A ATLIYOR. 50 KİŞİYİ SAYABİLECEK ORGANİZASYONU BİLE YAPAMIYORLAR. ACABA MARMARA DEPREMİNDE NELER YAŞANDI.
Çok İyi %19 İyi %22 Normal %19 Kötü %18 Beğenmedim %19
Hüseyin AKDAĞ 10/03/2010 - 17:40
Fotografları inceledim.İçim kan Ağlıyor.Koskoca İktidar bir DOLAP kadar olamamış.Halkın
orada ne eksiği var ? Şimdiye kadar soran olmuş mu ? Halkın bankadaki parasını GASP ederler.Elektrik,Su,Doğalgaz,İnternet,GSM,Telefonu çok pahalı yaparlar.Bunlar halkın
yalnız OY unu severler.İnsanı değil.
Çok İyi %21 İyi %19 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %19
Bu haberin diğer yorumcuları
Adil Özgür
osman koçak
hakan güven
Alpay Şiviloğlu
deniz dede
Cüneyt Şaşmaz
KADİR ACAR
Cahit Kar
Sefa MUTSUZ
özkan şahin
hüseyin arabacıoğlu
kaan astunc
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 78     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH