Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google Lens telefon kameralarını tamamen değiştiriyor!

  Hürriyet Haber
  18 Mayıs 2017 - 07:34Son Güncelleme : 18 Mayıs 2017 - 07:34

  Google Lens teknolojisi ile birlikte akıllı telefonların kameraları bambaşka fonksiyonlar kazanıyor. Arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka bir araya geliyor.

  Google I/O konferansı sırasında yepyeni bir Teknoloji olan Google Lens de tanıtıldı. Bu yeni teknoloji sayesinde akıllı telefonların kameraları da akıllanacak.

  Google'ın bilgi işleme sistemi ve yapay zekası direkt olarak telefon kamerasını yönetecek. Böylece kameralar sadece kadrajı göstermek ile kalmayacak, aynı zamanda gördüğü her objeyi işleyecek ve ne yapması gerektiğine karar verecek.

  Google Lens telefon kameralarını tamamen değiştiriyor

  Örneğin kamerayı bir mağazanın önünde açtığınızda bu mağaza algılanacak ve Google orayla ilgili bilgileri sizlere aktaracak. Google Asistan ile birlikte işleyen kamera ekranda gördüğünüz her şeyi bir bilgi denizi haline getirecek.

  Bir konserin afişini gördüğünüz zaman Google bunu algılayacak ve isterseniz bilet bilgilerine ulaşabilecek ve etkinliği kolayca takviminize ekleyebileceksiniz.

  Çevre etkileşimi konusunda büyük bir devrim vaat eden Google Lens'in 2017 yılı içerisinde indirmeye sunulması planlanıyor. (shiftdelete)

  Android O bakın ne zaman yayınlanıyor
  Android O bakın ne zaman yayınlanıyor?
  Chrome kullananları bekleyen tehlike
  Google'da Türkiye en çok ne arıyor?
  Etiketler: google , google lens , telefon , kamera
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı