Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google Chrome'un o özelliği kaldırılıyor

  Hürriyet Haber
  24 Mart 2016 - 05:47Son Güncelleme : 11 Mayıs 2016 - 12:42

  Google, kullanıcılardan ilgi görmediğini düşündüğü Chrome'un önemli özelliklerinden birini bugünden itibaren kaldırmaya karar verdi.

  Google, Chrome'un uyarı merkezini geçen sene web tarayıcısından kaldırmıştı. Şimdi ise sıra, Windows, Mac ve Linux'ta çalışan App Launcher'a gelmiş görünüyor. Kapatılacağı açıklanan Chrome App Launcher, Chrome uygulamalarına görev çubuğundan ulaşmanıza izin veriyordu.

  Chromeun tasarımı değişiyorChrome'un tasarımı değişiyor

  Aracın artık geliştirilmeyecek olmasının nedeni, Google'ın verilerine göre kullanıcı sayısının çok az olması. Araç Google hizmetlerine daha hızlı ulaşmayı sağlamak istese de Google'a göre çoğu kullanıcı, uygulamaları Chrome içerisinden açmayı tercih ediyor.

  Chrome OS'taki App Launcher ise işletim sisteminin önemli bir parçası olduğundan kaldırılmayacak. Değişiklik yalnızca Windows, Mac ve Linux kullanıcılarını etkileyecek. Çubuğu şu an kullanıyorsanız, yakında bir uyarı alacaksınız ve App Launcher'a veda etmiş olacaksınız.

  Chrome'da uygulamalarına yer imleri çubuğundaki Uygulamalar düğmesine tıklayarak veya adres çubuğuna chrome://apps yazarak ulaşmaya devam edebilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GOOGLE'IN GELECEĞE YÖNELİK OYUNCAKLARI

  Etiketler: google , chrome , web tarayıcı

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı