ANKARA HABERLERİ

Girişimci adayına 150 bin lira hibe

Mehtap YILMAZ/AA
31.03.2017 - 15:18Son Güncelleme :

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmeleri için yüzde 100 hibe desteği vereceklerini belirterek, "Adaylar, bu yıl 150 bin liraya yükseltilen yüzde 100 hibe destekten yararlanmak için yarışacak. İş fikri başvuruları, 10-28 Nisan ve 1-15 Ağustos 2017 çağrı dönemlerinde alınacak" dedi.

Mehtap YILMAZ/AA

Program kapsamında; Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Bilkent Cyberpark, Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Hacettepe Teknokent ve ODTÜ Teknokent TÜBİTAK tarafından Bireysel Genç Girişim 'uygulayıcı kuruluşlar' olarak belirlendi.

YÜZDE 100 DESTEK

Revize edilmiş teknogirişim programıyla girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmeleri için yüzde 100 hibe desteği vereceklerine dikkati çeken Ergin, bu kapsamda girişimcilik ekosisteminin gelişimini hızlandıracak kamu-üniversite-sanayi iş birlikleri oluşturmaya devam edeceklerini vurguladı. Programın 1. aşama sürecinin mentorlük, iş birliği ağlarının oluşturulması, müşteri doğrulama desteklerini içerdiğini belirten Ergin, "İş fikirlerini bu hizmetlerden faydalanarak geliştiren girişimci adayları, uygulayıcı kuruluşlardan onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvurarak 150 bin lira, yüzde 100 hibe desteğinden yararlanmak için yarışacak" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Girişimci adayına 150 bin lira hibe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girişimci adayına 150 bin lira hibe haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı