Astroloji Haberleri

  GEZEGENLER VE SİZ / MARS

  Hürriyet Haber
  23.06.2007 - 10:08 | Son Güncelleme:

  MARS- KOÇ VE AKREP BURÇLARI
  Ben üçüncü gezegenim; Mars,
  Öç alıcı ve yıldızlara öfkeli,
  Nefret dolu, sıcak ve kuru,
  Gücüm büyüleyici ve büyütücü,
  Dileyene cevap veririm,
  Savaş ve hastalıkta güçlenirim,
  Evlerim Akrep'te ve Koç'da,
  Nerede bir anlaşmazlık, ben oradayım,
  Koç'da gücümü iyice arttırırım,
  Yengeç'de gücümü yitirir ve ölürüm,
  Oniki burç çevremde yolculuk yapar,
  Bir yıl içinde, bazen de iki,

  Gerçek doğumum, savaşırken çocukken de,
  Cinayet, uğraş ve öldürmekle güçlenirim,
  Öfkeli, kibirli, gururlu, kızgın ve savaşçı,
  Yalancıların, hırsızların övünmeleri yükselir,
  Yangınlar, hileler, soygunlar ve ateş,
  Onların kavgaları, sonuç ne olursa olsun,
  İnce dişler, küçük çene, uzun ve ince,
  Sert ve parlak bir deri,
  Kaptanlar, silahşörler ve doktorlar,
  Kanun adamları, savaşçı krallar,
  Hepsi benim çocuklarımdır,
  Onlarla beraber ateş ve kan oynarım.

  Psikolojik Özellikler:
  (+) Kuvvetli istek o yapma gücü o cesaret o çalışma ve savaş kazanma mutluluğu o beceriklilik o devamlı olarak bir şeyler yapma dürtüsü.
  (-) Saldırıya uğrama o gücünü harcama o dikkafalılık o hilekarlık o saygısızlık.

  Biyolojik Özellikler:
  Pazı o seksüalite o ateş (Mars transitleri genellikle ateş yapar.) o cinsel organ rahatsızlıkları o cilt hastalıkları o kısa süreli ani hastalıklar o kazalar ve yaralanmalar.

  Sosyolojik Özellikler:
  Savaşçı o silahsever o sporcu o makinist o tekniker o marangoz o operatör.

  Transit Süresi: 2-3 gün

  Mars - Güneş
  (+) Kararlılık hırs ve gayret sizin istediğiniz konuda başarılı olmanızı sağlayacak o çevrenizde ani bir saygınlık kazanacaksınız o başarıya ulaşmanız bu dönemde sizin için kolay olacak o iyi görüşmeler yapabilecek durumdasınız ve ticaret hayatında bu görüşmelerin avantajlarını hissedeceksiniz.
  (-) Aceleci ve impulsiv davranışlar gösterebilirsiniz o bu dönemde enerjinizi yanlış yönlendirmeniz yada yanlış kullanmanız olasıdır o sinirlilik göze çarpar o aceleciliğiniz kazalara eğiliminizi artırabilir o yaralanma tehlikesi geçirebilirsiniz o yüksek ateş görülebilir.

  Mars - Ay
  (+) Hafif geçen bu dönemde heves tutku ve çekicilik ön plandadır o sevgi ihtiyacınız doğar o bol enerji ve başarı için gücünüz yerindedir o kadınlarla işbirliğine girebilirsiniz o aşk beraberliği gözüküyor o genelde başarı sağlayabileceğiniz bir dönem.
  (-) Tedirgin olabilirsiniz o şuursuzca davranışlar gösterebilirsiniz o iç huzursuzluğu görülebilir o tartışmaya eğilimlisiniz o aşkta huzursuzluk yaşayacaksınız o kaza ve yaralanma tehlikesi geçirebilirsiniz o fazla güç kaybından ötürü halsizlik görülebilir o Kadınlar için kritik dönem o aile içi gerilim yaşayabilirsiniz.

  Mars - Merküri
  (+) Zekanız her zamankinden daha canlı ve uyanıktır o ruhsal enerjiniz güçlüdür o planlarınızı gerçekleştirebilicek enerjiye sahipsiniz o işlerinizi çabuk halledme eğilimindesiniz o gayretli olacaksınız o iyi ticaret yapabilir ve başarı kazanabilirsiniz o maddi kazanç sağlayabilirsiniz.
  (-) Aceleciliğiniz ön plana çıkacak o olayları değerlendirirken abartma eğilimindesiniz o sinirli tedirgin ve yüzeysel davranışlarınız olur o planlarınızın bozulması görülebilir o seyahatte kaza veya başarısız bir seyahat olabilir o keskin zekası ve dili olan kimselerden acımasız eleştiriler alabilirsiniz.

  Mars - Venüs
  (+) Aşırı sevgi ihtiyacı duyarsınız o cinsel enerjiniz tutkuya dönüşebilir o toplantı ve eğlence sevgisi sanatsal dürtüler ve küçük başarılar kazanabilirsiniz o harcamalarınızda aşırıya kaçabilirsiniz o sosyal yaşamınızda canlılık görülecek.
  (-) Aşırı hevesler gösterebilirsiniz o saygısız ve nezaketsiz davranabilirsiniz o kendinize hakim olmanız zordur o memnuniyetsiz olabilirsiniz o olayların kolay yönlerine kaçabilirsiniz o kadınlarla münakaşa ve ayrılıklar görülebilir.

  Mars - Mars
  (+) Enerjiniz yerindedir o kararlılık ve çalışkanlık göstereceksiniz o küçük başarılar elde edebilirsiniz.
  (-) Güçünüzün azaldığı hissine kapılabilir ve aşırı yorgunluk çekebilirsiniz o saygısızlığa tahammül etmek zorunda kalabilirsiniz o genelde sizin için gergin bir dönemdesiniz o fiziksel saldırıya uğrayabilir yaralanma ve kavgalara karışabilirsiniz o ilişkilerinizi bozabilir çevrenizdeki insanları kırabilirsiniz.

  Mars - Jupiter
  (+) Hayattan zevk alacaksınız o organizasyon yapma hevesiniz var o iyi kararlar alabildiğiniz için iş bitiricisiniz o saygınlık göreceksiniz o resmi makam  veya mahkeme işlerini kolayca halledebilirsiniz o sevgi ve evlilik için iyi bir ortam.
  (-) İşlerin üstesinden gelme ve kararlarınıza sağdık kalma düşüncesi ile sonuca ulaşma isteğiniz kuvvetlidir bu yüzden sürtüşmelere ve tartışmalara girebilirsiniz o patronunuz veya resmi makamlar ile ilişkilerinizde zorluklar çekebilirsiniz o acele yapılan işlere dikkat edin tekrar gözden geçirmenizde yarar olacaktır.

  Mars - Satürn
  (+) Konsantrasyonunuz yüksek o olaylara karşı koyma gücünüz var o sabırlısınız ve yorulmuyorsunuz o kafanızdaki planları günlük hayatınıza uygulayabilirsiniz o ciddi iş fikri yoğunlaşmış olabilir o olağanüstü zorlanma sonucu başarı elde edebilirsiniz.
  (-) Fikir ve davranışlarınızda katı tutumlar gösterebilirsiniz o çevrenizi soğuk inatcı ve dikkafalı yaklaşımlarla üzüntüye sokabilirsiniz o inatcılığınız bu dönemde yoğunlaşacak o insan ve çevrenize yabancılaşmaya meyilli olacaksınız o ayrılıklara, yas ve hastalığa dikkat edin.

  Mars - Uranüs
  (+) Yüksek başarı gücü gösterebilirsiniz o özgürlük ve bağımsızlık dürtünüz ön plana çıkacaktır o olaylara ve kişilere boyun eğmiyorsunuz o çabuk karar verebilirsiniz o değişiklikler yapabilirsiniz o sürprizler olabilir.
  (-) Asi ve saldırgan davranabilirsiniz o sinirlilik ve iç huzursuzluğu görülebilir o ruhsal gerginlikleri atlatma isteğiniz sizi sınırlamalardan kurtarabilir o sinirlerinize hakim olamayabilirsiniz bunun yanında aşırı aktifvite gösterebilirsiniz o kaza ve yaralanmalara eğilimli olmak o planların bozulması o makine ve modern taşıtlardan gelebilecek tehlikeler gözükebilir.

  Mars - Neptün
  (+) Ruhsal açıdan enerjiniz her zamankinden daha iyi durumda olacak o algılama gücünüz ve kabiliyetiniz ön planda çıkacaktır o önceden planladıklarınızı uygulamak için gücünüz olacak o düşündüklerinizi yerine getirebilmeniz için iyi bir zamandasınız.
  (-) Faaliyetsizlik veya gereksiz isteklerde bulunabilirsiniz o enerjinizi boşa harcamaya eğilimlisiniz o huysuz davranabilirsiniz o kolay memnun olmayacaksınız o aşağılık duygusu ve hayalkırıklığına uğrayabilirsinizo aldatılmaktan dolayı  zarar görebilirsiniz o gizli düşmanlık olabilir o uyuşturucu yanlış ilaçlar ve gazlardan dolayı zarar görebilirsiniz.

  Mars - Pluto
  (+) Olağanüstü güçle başarıya ulaşmak isteğiniz yoğunlaşacak o kendinizi fanatik bir şekilde çalışmalarınıza kaptırabilirsiniz o cinselliğiniz güçlüdür.
  (-) Saygısız davranabilirsiniz veya saygısızlık görebilirsiniz o fiziksel çatışmalara girebilir veya saldırılara uğrayabilirsiniz o manevi veya maddi zarar görebilirsiniz o kaza ve yaralanma tehlikesi geçirebilirsiniz.

  Mars - Ay Düğümü
  (+) Birlik çalışmalarında verimliliğiniz artacak o arkadaşlık ve dostluk duygularınız gelişmiştir o bağlantılar bu dönemde önem kazanacaklar.
  (-) Bu dönemde iş veya genel çalışmalarınızda verimliliğiniz azalabilir o bağlantılarınızda bozukluklar görülebilir o tutumlarınızda kavgacı bir yapı sergileyebilirsiniz o çevreden gelebilecek her türlü etkilere karşı agresif davranabilirsiniz.

  Mars - ASC
  (+) Başkalarına kendi istelerinizi kabul ettirme eğilimindesiniz o idarecilik isteğiniz yoğun bir şekilde ortaya çıkacak o gayretli bir şekilde birlik çalışmasına yöneleceksiniz o başarıyı zorlama fikri yoğundur.
  (-) Kavgacı davranışlara girebilirsiniz o çevredeki kişilerle anlaşmazlıklar görülebilir o agresif davranışlar ve sabırsız çıkışlar gösterebilirsiniz o kavga ve tartışmalara girebilirsiniz o kaza tehlikesi görülebilir o çevre uyarılarını direkt kişilik sorunu yapabilir ve insanların size eleştirdikleri fikrine kapılabilirsiniz.

  Mars - MC
  (+) Bir çok işin üstesinden gelebilicek gücünüz var o kendi başına iş yapma isteğiniz yoğundur o kararlılık ve amacınızın bilincinde olmanız size başarı getirecektir o mesleğinizde ilerleme gözüküyor.
  (-) Tedirginlik ve acelecilik bu dönemin özellikleridir o alışverişlerinizde aceleci davranır ve heyecanınızdan dolayı yanlış yapabilirsiniz o amacınızı saptayamadığınız için bu yolda aşırıya kaçmaya eğilimlisiniz o meslekte anlaşmazlık ve sürtüşmeler görülebilir o ailevi sorunlar ve güvenlik sorunlarınız olabilir.

  MARS EVLERDE "Ben Neyim?"

  MARS 1. EVDE
  Sabırsız ve saldırgan bir yapım var o Kızıl saç veya kızıl tenli olabilirim o Başkalarının üzerinde kesinlikle etki bırakmak isterim o Bir kere destek görürsem, atılıma tereddüt duymam o Olaylarla açıkça yüzleşmeye eğilimliyim.
  MARS 2. EVDE
  Para ile uğraşmaktan çok para kazanmak için enerji ve isteğim vardır o Heveslerimi saklamaktan çok bonkörce harcarım o Enerji ve canlılığı arzulanan bir şey olarak görürüm o Bende hareket eksikliği paranın eksikliğinden daha çok mutsuzluk yaratır.
  MARS 3. EVDE
  Dikkatimi uzun süre toplayamam o Herşeyi bir çırpıda bilmek isterim o Öğrenmekte sabırsız davranırım o Fiziksel tecrübeyi en iyi şekilde öğrenirim o Sinirli ve iğneleyici bir dilim var o Yazma kaabiliyeti ve tartışma için becerilerim var o Fikirleri ve düşünceleri uygulamaya koymak isterim.
  MARS 4. EVDE
  Enerjimi ev ve aile yaşamına konsantre ederim o İşim, emlakçılığı, iç dekorasyon, mimarlık, aile danışmanlığı veya ev içi tamiratlar ile ilgili olabilir o Yaşam tarzımda erkeksi davranışlar gösteririm o Despot bir annem olabilir.
  MARS 5. EVDE
  Yaratıcı projeler, aşk ve fiziksel zevkler için isteğim vardır o Çocuk sevgisi bende gelişmiştir o Parlak bir hayal gücüne sahibim o İdealist veya ruhsal eğilimler gösteririm o Kuvvetli, rekabetçi, sportif faaliyetler, esprili, kendi isteklerime düşkün olabilirim.
  MARS 6. EVDE
  Çok çalışkanım o Sağlık ve fiziksel sağlık, spor ve çifçiliği isteklilikle takip ederim o Mekanik hünerlerim vardır o İçinde riskler olan meslekleri seçme eğilimim var o Yüksek tansiyon, ateş ve strese yatkın birisiyim.
  MARS 7. EVDE
  Kişisel ilişkiler, evlilik ve iş ortaklığı benim için önemli ama kurması kolay olmayan şeylerdir o Başkaları ile ilişkilerimi aniden kesmekten zarar görebilirim o Eşimin veya ortağımın saldırgan tutumları nedeniyle kişiliğim gölgelenme tehlikesi altında olabilir o Farkedilir stratejik becerilere sahip olabilirim o Açık yüzleştirmelere maruz kalmam mümkün.
  MARS 8. EVDE
  Dikkatimi topladığım anlarda yoğun bir enerjiye sabip olurum o Kaynak ve bilgi sahibiyim o Doğal bir zekam vardır o Birden çok şeyi yapabilme yeteneğine sahibim o Dekorasyon ve model yapma becerisine sahibim o Çok açık değil gizlice hareket etmeyi sever birisiyim.
  MARS 9. EVDE
  Yüksek öğretim veya özel eğitimle ilgilenen, özel ilgi alanları politika, spor, felsefe, din, sosyoloji, sanat, yayıncılık, yabancı çalışmalar olan birisi olabilirim ayrıca bol bol seyahat eden birisi olabilirim o Fikirlerim gerçek dışı veya fanatik olabilir.
  MARS 10. EVDE
  Geliştirme eğilimleri o Halkın ilgisini çekmeyi amaçlarım o Nasihat ve yol göstermeleri sevmem o  Kendi işimi tercih ederim o Evlilik için eş seçimine dikkat çekmekte  zorluk çekerim çünkü dikkatim mesleğim üzerine yoğunlaşmıştır o Otoriter bir babam olabilir o Hırslı birisiyim.
  MARS 11. EVDE
  Mutlu olmak için fırsatlar yaratmaya yöneltilmiş yoğun bir enerjim var o Hiç bir zaman sahip olduğumla yetinmeyen çok tanıdığı ama az arkadaşı olan birisiyim o Arkadaşlıklarımda duygusal bağlılıktan çok enerjik yaklaşımlara sahibim o İyi bir organizatör ve eğlendirici birisi olabilirim.
  MARS 12. EVDE
  Bazı durumlarda hareketlerimi saklamaya çalışabilirim o Aktivitelerim ve işim çoğunlukla farkedilmez o Gizli olan şeylerden hoşlanırım o Bilinçaltı ve rüyalarla ilgiliyim o Aldatılabilir veya kandırılabilirim o Gerçek olmayan istekler, ve heveslere sahip olabilirim.

  MARS BURÇLARDA

  MARS  KOÇ'DA
  Sıkı çalışır ve meşgul olmayı seversiniz o Cesur , kendinize yönelik eleştiri lere karşı hassassınız o Spor ve fiziksel hareketlilikden hoşlanırsınız o İlhamlı,  saldırgan,  kavgacı birisiniz o Başkalarının coşku ve enerjisi ile ilgilenirsiniz ve bağımsız bir tabiatınız vardır.

  MARS  BOĞA'DA
  Yaptığınız işlerin mutlaka bir amaçı  vardır o Çalışmalarınızdan elle tutulan sonuçlar ve ödüllendirilme beklersiniz o Fiziksel rahatlık ve keyifden hoşlanırsınız o Sabırlısınız o Sanatsal ilgi veya becerileriniz vardır o Fiziksel olarak güçlü veya dayanıklısınız o Toprakla yada büyüyen gelişen şeylerle uğraşıyı seversiniz.

  MARS  İKİZLER'DE
  Enerji ve çabalarınız; fikirler ve iletişime yönelikdir o Sinirsel enerji o Değişik uğraşlarla fiziksel aktivitelerinizi sürdürürsünüz o Organizasyon kabiliyetiniz iyi seviyededir o Dedikodu yada önemli olmayan detaylardan fazlaca zevk alan birisiniz.

  MARS  YENGEÇ'DE

  Fiziksel enerjiniz o anki duygusal durumunuz tarafından kontrol edilir o Aile ve ev faliyetleri için fiziksel enerjinizin çoğunu kullanırsınız o Kıskançsınız o Hükmeder bir tabiatlısınız o Yapınızda yaratıcılık ve sanatsallıkda takip cilik gözlenir o Kolleksiyondan hoşlanırsınız.

  MARS  ASLAN'DA
  Bonkör sayılırım o Jest yapmayı seven birisiyim o Proje üretmede dahiyane tavırlarım vardır o Bende ilham eksik olmaz o Azimliyim o Egomun işe karışması bazen başarılarımı engelleyebilir o Yaratıcı yeteneğim vardır o Dünyevi detaylardan hoşlanmam o Sanatsal yeteneğimi göz ardı etmeyin.

  MARS  BAŞAK'DA

  Değişken zihinsel ve mekanik becerilere sahibim o İlgilerim yazı yazmaya, öğretmeğe, sağlığa, iç dekorasyon ya da modaya yönelikdir o Kendine dönük ilgi alanlarım olabilir o Organizeyim ve enerjimi aynı anda birçok uğraşa yöneltmekten hoşlanırım.

  MARS  TERAZİ'DE

  Kuvvetli ve yoğunlaşmış enerjim genellikle başkaları tarafından yönlendirilir o Hukuk, sanat, desen ve müziğe kabiliyetliyim o Stratejistimo Sorunlarıma saldırgan bir tavırla yaklaşırım o Güçlü bir işbirliği ruhum var.

  MARS  AKREP'DE
  Fiziksel enerjim duygusal isteklerle harekete geçer o Çabalarım yoğun ve bir amaca yönelikdir o Birşey yaparken gerçek nedenleri saklayabilirim o İntikamımı hükmederek ve kıskançlıkla alırım o Mükemmel araştırıcı ve Yenilmesi güç bir rakibim o Yetenekli bir sporcu olabilirim.

  MARS  YAY'DA
  Davranışlarınız çoşkulu ve ilhamlıdır o Tezcanlı, uykusuz birisiniz o Değişken davranışlar ve alışkanlıklar içerisindesiniz o Çabuk ve kararlı hareket edersiniz o Spor ve diğer fiziksel aktivitelerden hoşlanırsınız o Sürekli destek gereksinimi davranışlarınızı kopuk yapar ve kendinizi tekrar etmenize neden olur.

  MARS  OĞLAK'DA
  Hırslısınız ve  enerjiniz kişisel hedeflere yönlendirilmiştir o İzlenirken faliyetlerinizde daha yetkilisiniz o İş ve aşk hayatlarında reddedilmeyi kolay kabullenmezsiniz o Mükemmel yönetici olabilirsiniz.

  MARS  KOVA'DA
  Sosyalleşme kapasiteniz yüksektir o Telefon müptelası olabilirsinizo Grup faliyetlerine katılmayı seversiniz o Enerji çizginiz önceden tahmin edilemez o Sinirlenmeye ve öfkelenmeye açık yapıdasınız o Kaynak yaratmada ve organizasyonda başarılı olabilirsiniz o Akıllı ve yenilikci birisiniz.

  MARS  BALIK'DA
  Fiziksel enerjiniz duygusul durumunuz ile yönlendirilir o Teşvik ederken kolaylıkla teşvik edilebilirsiniz o Dikkat çekecek kadar yaratıcısınız o İçgüdüsel reaksiyonlarınız gözlenir o Soyut kavramları fiziksel gerçeklere dönüştürme yeteneğine sahipsiniz o Tembelsiniz ve harekete geçmede güvensizlik hissi duyarsınız.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı