Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Elazığ depreminde ölü sayısı 10 kişi düştü

  10 Mart 2010 - 15:24Son Güncelleme : 10 Mart 2010 - 17:26

  Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kovancılar beldesinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremde ölenlerin kesin sayısının 41 olduğunu söyledi.

  İŞTE MUCİZENİN FOTOĞRAFLARI

  ENKAZDAN TOPLANAN TAŞLARIN ALTINA GÖMÜLDÜLER / Foto Galeri

  DEPREMZEDELERİN ISITICI İZDİHAMI / WEB TV

  İŞTE DEPREM SONRASI GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/ayni_tasin.jpg

  Elazığ depreminde ölenlerin sayısının 41 olduğu ortaya çıktı. Daha önce 51 olarak açıklanan ölü sayısını bugün Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan, 41 olarak belirtti. Aslan, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ölü sayısındaki karışılık, ölenlerin kimliklerinin nüfustaki isimleri farklı, köydeki halk arasındaki isimleri farklı olduğundan kaynaklandı. Ancak yapılan çalışmalar sonunda ölü bir kişi iki kez sayılmış. 10 kişinin eksik çıkması bizi bir nebzede olsa sevindirdi. Bu konuda ayrıntılı açıklamayı valilik yapacak" dedi.

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA

  Elazığ Valiliği'nden, 8 Mart 2010 tarihinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlar ve isimler konusunda yaşanan karışıklıkla ilgili bir açıklama yapıldı.

  Açıklamada; “8 Mart 2010 tarihinde merkez üssü Elazığ ili Karakoçan ilçesi Başyurt mevkiinde olan 6.0 şiddetindeki depremde hayatını kaybeden 10’u kız çocuğu , 10’u erkek çocuğu, 7’si yetişkin erkek, 14’ü yetişkin kadın olmak üzere toplam 41 vatandaşımızın isimleri aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Olay sonrası sıcak saatlerde,enkaz altında kalıp da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın isimleri muhtarlardan ya da vefat edenlerin yakınları ile görüşülerek çıkarılmıştır.10 vatandaşımıza ait cenazeler de kayıt görevlilerinin bilgisi haricinde Kovancılar Devlet Hastanesi morguna nakledilmiştir. Bu süreç içinde 5 ayrı köyde tespiti yapılan vefat edenlere ait isim listeleri ile hastane morgunda bulunan vefat edenlere ait isim listeleri ayrı ayrı kriz merkezine iletilmiş, bu isimler kriz merkezinde birleştirilerek kamuoyuna 51 kişinin vefat ettiği duyurulmuştur. Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Savcılığımızın yerinde yaptığı ölü muayene raporlamasında 41 kişiye ait ceset tespiti yapılmış, 9 ismin resmi nikah yapılmadığı ya da muhtarların ve vefat eden kişilerin yakınlarının verdikleri isimlerin resmi kayıtlarda olan isimler olmadığı için vefat eden 1 vatandaşımız da ismini değiştirdiğinden, 10 ismin mükerrer olarak kaydedildiği anlaşılmıştır” denildi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 78 Yorum }
  • Kartal Ozdemir 10.3.2010 17:49:50
   Bu ne rezaletdir, akp rejiminin kadroları şişirme ve yandaşlardan oluştuğu için profesyonel olmayan kadrolar iş başında. Thy, trt hepsi böyle kadrolaşma sonucu işleyemez durumda. Yeter artık bitsin bu kara ! devre.
  • FARUK GÖLBOYLU 10.3.2010 17:48:05
   YAŞAR YAŞAMAZLAR HEP BİZDE OLUR.BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN İDARECİLERİ 50 YE KADAR SAYMAYI BİLMİYOR 50 DEN SONRA 60 A ATLIYOR. 50 KİŞİYİ SAYABİLECEK ORGANİZASYONU BİLE YAPAMIYORLAR. ACABA MARMARA DEPREMİNDE NELER YAŞANDI.
  • Hüseyin AKDAĞ 10.3.2010 17:40:46
   Fotografları inceledim.İçim kan Ağlıyor.Koskoca İktidar bir DOLAP kadar olamamış.Halkın<br>orada ne eksiği var ? Şimdiye kadar soran olmuş mu ? Halkın bankadaki parasını GASP ederler.Elektrik,Su,Doğalgaz,İnternet,GSM,Telefonu çok pahalı yaparlar.Bunlar halkın<br>yalnız OY unu severler.İnsanı değil.
  • Adil Özgür 10.3.2010 17:33:27
   Bu ilk değil. Böyle elim olaylar sonrasında ilk rakamlar değişiyor, ya da rakamları bir türlü tutturamıyorlar. Az gelişmişliğimizi ele güne ilan ediyorlar. Vali başbakanı övmek yerine işine hakim olsun..
  • hakan güven 10.3.2010 17:27:55
   memleketim işte benim. Anne baba Murat ister Muhtar dede kimliğe Ali yazar komşular Rıza sanar..
  • Alpay Şiviloğlu 10.3.2010 17:26:06
   Bu kadar eleştiriye gerek yok gayet mantıklı bir açıklama. 6 şiddetiyle bir 41 insan canı gitti, rezillik bu şiddette depremin aldığı canda. <br>Keşke bir 1 kişiyi daha yanlış saysalar bütün kusurumuzda bu olsa gerisi hava civa.
  Sayfa Başı
  Haberlertatil dönüşümolada ne yenirizmir'de ne yenirmanisa'da ne yenirtatil dönüşü yemek yenilecek yerlerlezzetduraklarıAnnapurna