GeriEğitim YÖK'te 'Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması' çalıştayı yapılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖK'te 'Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması' çalıştayı yapılacak

YÖK, 24 Eylül'de 'Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması' çalıştayı yapacak. Çalıştayda, Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması bağlamında fırsatlar ve tehditler, kapsamlı ve geniş katılımlı platformda ele alınacak.

YÖK'te 'Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması' çalıştayı yapılacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Türk yükseköğretiminin uluslararasılaşması bağlamında fırsatların ve tehditlerin kapsamlı ve geniş katılımlı bir platformda ele alınması amacıyla çalıştay düzenlenecek. YÖK'te 24 Eylül'de yapılacak 'Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşması: Fırsatlar ve Tehditler Çalıştayı'na YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, üniversite rektörleri, üniversitelerin ilgili rektör yardımcıları ve uluslararası ilişkiler birimlerinin yöneticileri ve akademisyenler katılacak.

YÖK Başkanı Saraç'ın açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayda, yükseköğretim sisteminin yurtdışında tanıtılmasına ve üniversitelere erişimin kolaylaştırılmasına yönelik olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde zengin bir içerikle yeniden hazırlanan 'Study in Turkey' web sayfasının tanıtımı yapılacak. Çalıştayda, daha sonra 'Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşmasında Fırsatlar ve Değerlendirme Yolları' ile 'Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşmasında Tehditler ve Alınabilecek Tedbirler' başlıklı iki ayrı oturum gerçekleştirilecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle