GeriEğitim YÖK Başkanı Saraç’tan YKS mesajı: Başarı, azim ve sabır ister
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖK Başkanı Saraç’tan YKS mesajı: Başarı, azim ve sabır ister

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacak YKS’de tüm adaylara başarılar diledi. Saraç, sosyal medyadan paylaştığı mesajında “Yıllardır emek vererek çalıştığınız bu sınav; sakinlik, kendine güven ve bedenen sağlıklı olmayı gerektiriyor. Başarı, çok çalışmak kadar olumlu düşünceler, azim ve sabır da ister” dedi.

YÖK Başkanı Saraç’tan YKS mesajı: Başarı, azim ve sabır ister

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 1 Temmuz Pazar günü yapılacak. Yaklaşık 2 milyon adayın ter dökeceği YKS için Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medyadan bir mesaj yayınladı. Başarı için çalışmanın önemine vurgu yapan Saraç’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

BAŞARILAR DİLİYORUM
"Yükseköğretim Kurulu Başkanı olarak, geleceğinizi şekillendirecek olan YKS'de hepinize içtenlikle başarılar diliyorum. 2023 yılı için büyük, ciddi ve önemli gelişme hedeflerini önüne koymuş olan ülkemizin bu hedeflerini gerçekleştirmesi tam da sizin kuşağınıza denk gelecek. Üniversitelerimizde göreceğiniz eğitim ve üniversite hayatınız, öğreneceğiniz bilginin yanı sıra, sizleri daha kültürlü, daha araştırmacı, üretken, donanımlı, ülkesini, milletini ve insani değerleri her şeyin üstünde tutan nesiller olarak yetiştirecek.

ÇALIŞMAK KADAR AZİM VE SABIR GEREKİYOR
Yıllardır emek vererek çalıştığınız bu sınav, biraz da sakinlik, kendine güven ve bedenen sağlıklı olmayı gerektiriyor. Başarılı bir sınav için bu üç noktaya da özen göstermenizi isterim. Ama bütün bir hayatı göz önüne getirdiğinizde, hayat başarısının sadece, gireceğiniz bu sınava bağlı olmadığını da unutmayınız. Başarı, çok çalışmak kadar, olumlu düşünceler, azim ve sabır da ister. Bu süreçte sizlere büyük emekler ve destekler veren değerli aileniz, velileriniz eminim bütün bu duyguları benimle paylaşıyorlar.

HER MESLEKTE BİR FIRSAT VAR
Eğitim almayı hedeflediğiniz meslekleri ve alanları belirlerken her mesleğin kendi başına bir değer olduğu ve fırsat barındırdığını unutmayalım. Yeter ki, siz başarıyı ve çalışmayı o meslekten esirgemeyin. Bu duygularla sizleri ve değerli ailelerinizi sevgiyle selamlıyorum. Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar diliyorum."

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle