GeriEğitim ‘Vefa borcunu ödüyoruz’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Vefa borcunu ödüyoruz’

‘Vefa borcunu ödüyoruz’

İstanbul’da bulunan bir vakıf üniversitesinin mütevelli heyet üyesi Vakkas Altınbaş, ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı' araştırmasında dokuzuncu sırada yer aldı. Altınbaş, "Türkiye'ye vefa borcumuz var. Bunu ödemek için yıllardır eğitime tam destek veriyoruz" dedi.

Capital Dergisi, her yıl Türkiye’nin en hayırsever iş insanlarını belirlediği ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ listesini yayınladı. Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi olan Vakkas Altınbaş, dokuzuncu sırada yer aldı. Türkiye'ye vefa borçları olduğunu söyleyen Altınbaş, "Bunu ödemek için yıllardır eğitime tam destek veriyoruz" dedi.

‘Vefa borcunu ödüyoruz’
Bu yıl beşincisi yayınlanan listede, geçen yıl yaptığı toplam 63 milyon 500 bin TL'lik bağışla dokuzuncu sırada yer alan Vakkas Altınbaş, özellikle eğitim alanına verdikleri desteğin altını çizdi. Eğitime bugüne kadar 120 milyon dolarlık katkıda bulunduklarını söyleyen Altınbaş, şöyle devam etti:
"Türkiye'ye vefa borcumuzun olduğunu biliyoruz. Bunu ödemek için de eğitime destek veriyoruz. Altınbaş Üniversitesi'ni kurmadan önce çeşitli burslar vererek çocukların eğitimine katkı sağlıyorduk. Çünkü biz Türkiye'nin eğitimle kalkınacağına ve dünyada söz sahibi olacağına inanıyoruz. Bu nedenle bu üniversiteyi kurduk ve bu yolda, gönüllü olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz."

HEDEF BUNDAN SONRA DA İLK ONDA YER ALMAK

Üniversitelerinin özellikle kuyumculuk, finans ve enerji alanlarını kapsayan bölümlerden mezun olan öğrencilerine iş imkanı sunduklarını da belirten Altınbaş, "Bundan sonra da hedefimiz her alanda ilk onun içinde yer almak, bunun için çaba sarf edeceğiz" diye konuştu. Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan Altınbaş Üniversitesi, yeni akademik yılda bünyesine uygulamalı bilimler ile işletme fakültelerini de ekleyerek; tıp, diş hekimliği, eczacılık, güzel sanatlar ve tasarım, hukuk, iktisadi idari ve sosyal bilimler, mühendislik ve doğa bilimleri olmak üzere dokuz fakülte, iki meslek yüksekokulu; üç enstitü ve 10 araştırma ve uygulama merkeziyle eğitim veriyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle