GeriEğitim Suriye’de kurulan Harran Üniversitesi Eylül’de eğitime başlıyor 
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriye’de kurulan Harran Üniversitesi Eylül’de eğitime başlıyor 

Suriye’de kurulan Harran Üniversitesi Eylül’de eğitime başlıyor 

Harran Üniversitesi, El-Bab şehrinde Suriyeli gençlere eylül ayından itibaren üniversite eğitimi verecek.

Harran Üniversitesi, El-Bab’ta Suriyeli gençler için üniversite eğitimi vermeye eylül ayında başlıyor. Harran Üniversitesi El-Bab Eğitim Ofisi Direktörü Fevzi Elsayih, "Elbab ve Halep ilindeki kurtarılmış olan bölgelere istikrar sağlamayı hedefliyoruz Bu istikrarı, öğrencilerimize eğitim hizmetlerinin sürdürülmesiyle sağlayacağız. Öğrenmenin en önemli unsurlarından biri ortaokulu bitirdikten sonra öğrenciler için bir üniversite kurulmasıydı" dedi.

El-Bab’ta yeni faaliyete geçecek olan Harran Üniversitesi’ni tanıtan Elsayih, "Harran Üniversitesi, Türk  ve yabancı öğrencilere yıllardır eğitim veriyor. Harran Üniversitesi’nde okumak isteyen liseden mezun olması gerekiyor. Üniversitede kabul edilmek için ise lise diploması önemli. Ayrıca üniversitede okumak için YÖS sınavı, pasaport veya kimlik getirmek şart" dedi.

"Üniversitede, mühendislik bölümlerinin tamamı, fizik, kimya ve matematik olup, daha sonra da işletme, iletişim, hukuk, eczacılık, diş hekimliği ve ekonomi bölümleri eklenecek" diyen Elsayih, Harran Üniversitesi’nde verilecek eğitimin Arapça dilinde olacağı, eğitim heyeti doktora bitirenlerden seçilecekleri söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle