GeriEğitim Robotik yarışması şampiyonu Ardahanlı öğrenciler Çin'e gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Robotik yarışması şampiyonu Ardahanlı öğrenciler Çin'e gitti

Robotik yarışması 2018 MakeX Türkiye Şampiyonası'nda, takım halinde birinci olan Ardahanlı öğrenciler, Çin'de gerçekleştirilecek uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil etmek için yola çıktı.

Robotik yarışması şampiyonu Ardahanlı öğrenciler Çin'e gitti

İstanbul'da mayıs ayında yapılan robotik yarışması 2018 MakeX Türkiye Şampiyonası'nda, takım halinde birinci olan Ardahanlı öğrenciler, uluslararası yarışmaya katılmak üzere Çin'e gitti. ‘Mavi Gezegen’ adını taşıyan ve 6'ncı sınıf öğrencilerinden oluşan dört kişilik ekibin iki öğrencisi 7 Aralık Cuma günü Çin'de 16 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek yarışmada Türkiye'yi temsil edecek.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu ve ailelerin katılımıyla öğrenciler için Ardahan Merkez 23 Şubat İlkokulu’nda uğurlama programı düzenlendi. Çerkezoğlu, ‘Kodla, Üret Ardahan Projesi’ kapsamında, merkez 23 Şubat İlkokulu’nda oluşturulan kodlama ve robotik atölyesinde eğitim gören, ilk kez katıldıkları Türkiye Şampiyonası'ndan birincilikle dönen öğrencileri tekrar tebrik etti.

Öğrencilerin Çin'den de başarıyla döneceklerine inandığını belirten Çerkezoğlu, "Kısa süre içinde öğrencilerimiz çok büyük başarı elde etti. Robotik kodlama atölyemizi bu yılın mart ayında açmıştık. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Robotik yarışması şampiyonu Ardahanlı öğrenciler Çine gitti

‘DÜNYA BİRİNCİSİ OLMAYA GİDİYORUZ’
Öğrencilerden Ayşenur Uslu çok heyecanlı olduklarını ve Çin'den başarıyla döneceklerine inandıklarını söyledi.

Çok çalıştıklarını anlatan Hayriye Tuana Açıkyıldız ise, "Biz kısa sürede çok fazla çalışarak Türkiye birincisi olduk. Şimdi de dünya birincisi olmak için gidiyoruz" dedi.

Öğrenciler, gösterdikleri başarıdan dolayı Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez tarafından da ödüllendirmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle