GeriEğitim Öğretmenlere medya okur yazarlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenlere medya okur yazarlığı

Öğretmenlere medya okur yazarlığı
refid:29976548-spot ilişkili resim dosyası

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilden katılan öğretmenlerle gerçekleştirdiği Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtım Semineri, Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde başladı. Program, 4 Eylül’de sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan duyuruyla, İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi’nin seçmeli dersler bölümünde yer alan, 7 veya 8’inci sınıflarda okutulan Medya Okuryazarlığı dersi programının, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu arasında imzalanan “İlköğretim Öğrencilerinde Medya Okuryazarlığı Bilincinin Geliştirilmesi ve Medya Okuryazarlığı dersine yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında güncellendiği belirtildi.

Bakanlık, Medya Okuryazarlığı Dersi’nin Öğretim Programı ile Öğretim Materyali’nin tanıtımını yaparak, dersin okullarda etkili ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla 31 Ağustos- 4 Eylül arasında 81 ilden katılan öğretmenler ile Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde hizmet içi eğitim faaliyetine başladı.

Açılışına Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif Bakar ile ilgili personel ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu temsilcileri katıldı. Daire Başkanı Dr. Elif Bakar, Medya Okuryazarlığı dersinin önemine ve derslerin etkili ve verimli bir şekilde işlenmesi için öğretmenlerin rolüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hizmet içi eğitim faaliyetinde verilecek dersler için Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Nezih Orhon, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Betül Ulukol, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Doç. Dr. Sait Tüzel, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Çakmak, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Adnan Altun eğitim görevlisi olarak yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle