GeriEğitim Liselilerden köy okulu öğrencilerine destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liselilerden köy okulu öğrencilerine destek

Lise öğrencileri, CAS programı kapsamındaki ‘Işıklı Gelecekler’ projesinin 10’uncusunu Edirne’deki bir ilkokulda gerçekleştirdi. Proje kapsamında öğrencilerle oyunlar oynandı, çeşitli etkinlikler yapıldı.

Liselilerden köy okulu öğrencilerine destek

FMV Ayazağa Işık Lisesi ile Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, IB modüllerinden olan CAS programı kapsamında bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen ‘Işıklı Gelecekler’ projesiyle, Edirne Tayakadın Köyü’ne bağlı Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nu ziyaret etti. Liseliler ile öğretmenleri, burada anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenimine destek verdi.

KÜTÜPHANE OLUŞTURDULAR
Creativity (yaratıcılık), Action (etkinlik) ve Service (toplum hizmeti) kelimelerinin ilk harflerinden oluşan, değer merkezli bir eğitim ve öğrenimi hedefleyen CAS'ın temel amacı, öğrencilerin akademik çalışmalar dışında, yaşayarak ve tecrübe kazanarak öğrenmelerini sağlamak. Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nda gerçekleştirilen CAS programında; FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi’nden 41 öğrenci ile beş öğretmenin desteğiyle okuldaki öğrencilerle çeşitli aktiviteler yapıldı. Proje kapsamında öğrencilerle zekâ geliştirici oyunlar oynandı; drama ve spor aktiviteleri, fen deneyleri, ebru, maske, atık malzemelerden heykel ve farklı tekniklerde boyama etkinlikleri yapıldı. Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nda projelerini hayata geçiren liseliler, okuldaki çocukların ihtiyaçları belirleyerek topladıkları kitaplardan bir kütüphane oluşturdu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle