Eğitim Haberleri

  Liseli kimyacılar öğrencilerle buluştu

  Hürriyet Eğitim
  31.05.2017 - 15:21 | Son Güncelleme:

  Bir okul 2011 yılından beri gerçekleştirilen proje kapsamında, yeterli donanıma sahip olmayan okulun öğrencilerine laboratuvarlarının kapılarını açtı.

  Lise öğrencileri, imkanı olmayan öğrencilere laboratuvarlarını kullanma imkanı sundu. Özel Şişli Terakki Lisesi Kimya Bölümü’nün Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı çerçevesinde yürüttüğü Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi’nin 7’ncisi bu yıl nisan ve mayıs aylarında gerçekleşti. Terakki Vakfı Okulları Levent ve Tepeören yerleşkelerinden liseli öğrenciler, yeterli laboratuvar donanımına sahip olmayan çevre okullardan 107 öğrenciyle laboratuvarlarını ve deneyimlerini paylaştı. Birlikte deneyler yaptı.

  Terakkili öğrenciler olarak kardeş okullarla laboratuvarlarında, sene boyunca öğrendikleri konulara ait kazanımlarla deneyler yaparak öğrendiklerini paylaştılar. Takım çalışması içinde yer aldılar, sosyal duyarlılıklarını geliştirerek yeni dostluklar kurdular. 

  Levent yerleşkesinde Kırımlı Rüştü Olcay Anadolu Lisesi, Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Boğaziçi Mesleki ve Teknik Lisesi, Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi ve Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Lisesi; Tepeören Yerleşkesinde ise Tuzla Rotary İşitme Engelliler Ortaokulu konuk oldu.

  Etiketler: ÖĞRENCİ
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı