GeriEğitim KYK yurt başvuruları başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KYK yurt başvuruları başladı

KYK yurt başvuruları başladı

2018-2019 eğitim öğretim yılı için KYK yurt başvuruları başladı. Adaylar 3-10 Eylül arasında başvuruda bulunabilir.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını başlattı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden, 3-10 Eylül arasında alınacak. Başvurular 10 Eylül saat 23.59'da sona erecek.

Öğrencilerin öğrenim bilgilerinin, yükseköğretim kurumunun bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için, öğrencilerin e-Devlet'te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesinin önemli olduğu, öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebileceği, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrencilerin ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebileceği belirtildi.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun yurtkur.gsb.gov.tr resmi internet adresinden ulaşabilecek.

KURUMSAL İLETİŞİM MERKEZİ 7/24 ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE
Yaşanılan sorunlara anında çözüm bulabilmek için 7 gün 24 saat çalışan KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, ‘444 1961’ numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı, ‘KYK_DESTEK’ üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle